Autor Tema: Ugradnja Xenona i prskalica  (Pročitano 3973 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragana_to

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
  • Auto: Audi A4 B8
Ugradnja Xenona i prskalica
« poslato: Februar 01, 2023, 11:59:31 pre podne »
Cao svima!

Imam Audi A4 B8, sa halogenim farovima. Vec neko vreme imam u planu da zamenim sijalice ili cele farove za xenon verziju, medjutim nemam prskalice za farove i samim tim ne znam koliko bih srece imala s tehnickim pregledom i registracijom auta.

Da li se isplati ugradjivati prskalice i da li imate ideju ko to u Centralnoj Srbiji radi dobro? Da li bi mogao postojeci branik da se izbusi i samo malo doradi ili bi morao i on da se menja?

Hvala unapred  :)

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Ugradnja Xenona i prskalica
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2023, 01:25:12 posle podne »
Mislim da moraš branik da mijenjaš jer prskalice idu u branik, imaju svoje ležište. Nije to samo prskalice da se nakače i postave farovi. Mora da se mijenja posuda tečnosti za brisače i da se postavi još jedna pumpica za koju treba da se sprovede instalacija. Moraš da ugradiš senzore za automatsku nivelaciju farova. Najbolja opcija kad već hoćeš to da radiš je da ubaciš sočiva u već postojeće farove. Potraži na Instagramu stranicu xenon_cartel pa se sa njim posavjetuj, najbokje ti je tako. On ugrađuje i BI LED sočiva, za njih možda ne moraš da imaš prskalice farova.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Ugradnja Xenona i prskalica
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2023, 06:04:51 posle podne »
Registruju se kola sa xenonima (ako je fabricki far sa projektorom) lagano bez prskalica, samo naravno ne "na slepo", u Srbiji trenutno samo naivni idu tako na tehnicki :)