Autor Tema: Audi A4 B8 - Vibracija menjaca  (Pročitano 5581 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragana_to

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Žena
  • Auto: Audi A4 B8
Audi A4 B8 - Vibracija menjaca
« poslato: Septembar 11, 2022, 11:00:19 posle podne »
Pozdrav svima!

Kupila sam ovaj auto relativno skoro, u pitanju je model 2.0 TDI sa 143ks iz 2008. Veoma je utegnut u voznji i veoma lagan za voznju, kvacilo je jako meko i menjac bez problema ulazi  u brzinu. Prema recima prethodnog vlasnika, a i servisnoj knjizici domaceg auto servisa, auto je maksimalno odrzavan. Na njemu je u proteklih par godina zamenjen kompletan set kvacila sa plivajucim zamajcem, uradjenje su nove kompletne kocnice, gume na njemu su potpuno nove, odradjen je i veliki i mali servis, kao i servis klime. Voznja je bez ikakvih zamerki, auto se ponasa stvarno korektno. Medjutim, postoji jedan "problem" sa menjacem, prenosi se na njega dosta vibracije i to me jako nervira. Ne znam da li je to normalno za ovaj auto ili postoji neki problem. Da li je neko mozda imao iskustva s ovim? Znam da je bmw u e90 modelima imao slican problem, medjutim za audi nisam primetila. Ispod je link yt snimka gde se moze videti o cemu pricam.

Hvala unapred!  :)

https://www.youtube.com/watch?v=ywDFFuZXqLM
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2022, 11:19:21 posle podne od strane dragana_to »

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 667
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Audi A4 B8 - Vibracija menjaca
« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2022, 03:24:58 pre podne »
Nisam majstor ali po ovome sto vidim na klipu izgleda mi kao da je otisao neki nosac menjaca ili mozda motora :rolleyes:
Samo VW

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Audi A4 B8 - Vibracija menjaca
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2022, 06:26:28 posle podne »
Otisao je nosac menjaca 100%...Oteraj do majstora pa na dizalicu i neka pogleda , moguce ako se vec menjao nosac a nije stavljen kvalitetniji da je brzo otisao .Npr ja sam na svoj auto stavio marku Topran i trajao mi oko 1god a dao sam oko 3 hiljade za njega dok je Mayle bio oko 6000-6500 a dosta bolji ,izdrzljiviji i kvalitetniji ...