Autor Tema: Passat B8 zadnji trap problem - lupanje  (Pročitano 4690 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže matotalno

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-2
  • Auto: VW Passat 1.9TDI.VW Passat B8
Passat B8 zadnji trap problem - lupanje
« poslato: Avgust 12, 2022, 08:08:55 posle podne »
Veliki Pozdrav svim forumasima , redovno vas pratim. Ne znam da li sam pogodio deo foruma ili sam trebao da postavim na drugom mestu .

Vozim Passat B8 2.0 TDI 190ks DSG , FWD, 2016. God.Kupljen pre nekih 1.5 godinu .Presao 215.000km

Kada sam ga uzeo nisam ni obracao paznju ali je posle nekog vremena pocelo jako da me iritira sledece:

Problem je lupanje u zadnjem trapu prilikom prelaska poprecnih neravnina - lezecih policajaca ili ostrih udubljenja/rupa  na putu. Zvuk je kao da nesto udari,  kao drvo o drvo , neki tup zvuk ali se dosta cuje u kabini.

Ne ocekujem da bude necujan ali imam uz ovaj B8 i Passat B5.5 koji vozim vec 11 godina , cini mi se da je B5.5 duplo tisi i nikada nisam imao takvu buku na trapu pozadi i ako su i dalje fabricke opruge i amortizeri - presao sa njim 310.000km.

Sve moguce sam proverio na trapu , kod vise dobrih majstora. Svi kazu trap utegnut, ne diraj nista, pusti muziku jace 😂

Promenjeni zadnji i prednji amortizeri i stavljeni Bilstein .
Promenjene zadnje i prednje opruge - stavljene H&R pritom i spusten za nekih 30mm.

Felne letnje VW 19" sa B8 Alltrack  , vozim i sa zimskim 17" felnama , i dalje lupa pozadi.

Citao forume , nadao se da cu resiti problem sa novim amortizerima i oprugama , ali i dalje ostaje taj zvuk koji me uzasno iritira . Cini mi se da ni Golf 2 koji takodje imamo u porodici ne lupa toliko pozadi. Auto jeste tvrd to mi je ok , ali nikako ne mogu da se naviknem na tak zvuk lupanja  zadnjeg trapa.

Da li neko od vas koji vozite B8 ima slicna iskustva i da li uopste postoji resenje .

Auto mi odgovara , izgled, enterijer , motor, menjac , sve je super , ali kad vozim i cujem to lupanje pozadi, bedak, kao da vozim tramvaj, neverovatno za auto ove generacije 😂

Hvala svima

Marko

Van mreže zimke

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 39
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2.0TDI
Odg: Passat B8 zadnji trap problem - lupanje
« Odgovor #1 poslato: Avgust 13, 2022, 01:03:24 pre podne »
Idi u zvanicni  servis da ti pogledaju ako vec nisi uspeo da nadjes majstora.
Accelerate ze protons!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Passat B8 zadnji trap problem - lupanje
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2022, 01:40:34 pre podne »
B8 pozadi ima nezavisno vesanje koje g2 i 5.5 nemaju, sto znaci da moze da lupa na ramenima silen blokovima balans stangli. Precnik tockova ce pomoci da se problem pogorsa pa ce servisu biti lakse da ustanovi problem

Van mreže matotalno

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Karma: +0/-2
  • Auto: VW Passat 1.9TDI.VW Passat B8
Odg: Passat B8 zadnji trap problem - lupanje
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2022, 11:13:26 posle podne »
Samo da javim da nisam jos resio problem.
Primetio sam da zadnji trap manje lupa kad je rezervoar pun ili kad ima nekoga na zadnjoj klupi.
 Kako se rezervoar prazni lupanje je izrazenije tj. zadnji trap vise lupa kad pozadi nema opterecenja.

Da li je moguce da lupaju silen blokovi i ako svi koji su gledali trap ( 2 servisa ) nisu primetili nikakav luft ?

Silen blokove nisam menjao do sada , pitanje da li su ikada menjani .

Pre neki dan sam isao na centriranje trapa , kaze covek da je moguce da mi lupa rezervoar za gorivo jer je velike zapremine ( skoro 70 litara )  posto on kada se udari rukom daje taj neki tup zvuk u kabini . Da li je moguce na ostrim prelazima ili izbacenim sahtovima lupa rezervoar od vibracija ili su ipak u pitanju silen blokovi?

Kako da proverim silen blokove ?

Ako neko ima predlog za nekog dobrog majstora za trap , moze preporuka,kontakt,

 Hvala !

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Passat B8 zadnji trap problem - lupanje
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2022, 10:03:45 pre podne »
To sa rezervoarom cisto sumnjam da je, 1 u 100 slucajeva ako bude, mada svakako sve sto treba da se pogleda, ja bih pogledao lepo. Ne mogu da verujem da majstor(ako se moze nazvati) nije mogao da uoci sta je problem. Balans stangla ako je otisla, ona ima lufta, bez skidanja, i gumice balans stangle mogu da odu, ne znam kako je na B8, ali na B6 se menjaju zasebno gumice od balans stangle, takodje i silen blokovi mogu da ti prave takav problem, ali vise bi bilo kao metal o metal, zuljanje neko. Mislim da on ima takozvane pastete silen blokove. Ja licno bih zamenio sve to, kad ti vec skida, a da zamenis sve to, ne bude ni 100e sa sve rukama. Inace znam jednog dobrog majstora, koji je u Batajnici, zovu ga Goran amortizer, covek mi je preko telefona rekao sta je, bez da gleda, i tako je i bilo. Najvise radi wagen grupaciju.
063 890 82 59

Javi ako resisi problem, i naravno sta je bilo.