Autor Tema: Cudan zvuk Golf 5  (Pročitano 3233 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tebrašin

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Cudan zvuk Golf 5
« poslato: Jul 06, 2022, 09:59:31 posle podne »
Pozdrav ljudi imam problem sa cudnim zvukom kao mnogi ovde u ovoj sekciji.Od skoro sam da kazem upecao auto da hoce da se cudno cuje iz prednjeg dela gde je motor,nemogu da odredim stranu.Kada krecem pod rucnom ili bez nje nebitno iz mesta uz mali bregic i hoce kada na primer jako u krivini usporim i hocu drugom brzinom da nastavim a ima nas troje cetvoro u autu i hoce kada naprimer iz mesta hocu malo agilnije da krenem znaci naglo opterecenje cuje se slican zvuk kao da je homokineticki zglob,cuje se kako da kazem kao neko klokotanje i kada se zaletim odnosno kad ubrza kada nije pod opterecenjem ne cuje se,znaci dve sekunde pusti taj zvuk dok ne krene,nije klasicno lupanje nego vise zvuk bacene ping pong loptice na sto pa ona onako odskace dok ne stane.Retko se desava ali uspeo sam da skontam da ima neki problem.Pricao sam sa kolegama i drugarima svi kazu kao ma to je homokineticki i meni se tako culo ali nije to,citao sam ovde na forumu i malo istrazivao po internetu kako se testira homokineticki.Kretao sam iz mesta namotan u levo i desno nece da se cuje probao sam da vozim u krug pa da usporim pa da naglo dam gas nece da klokoce.Mozda i jeste homokineticki ali je tek poceo da crkava,nemam pojma.Kada sam radio servise mehanicar mi je rekao da mi je nosac menjaca za zamenu ali nije frka moze da se vozi jos nece mu nista biti,nije valjda skroz rikno.Da nije to mozda?Eto mozda je neko imao slican problem pa zna sta bi moglo biti...