Autor Tema: Замена филтера горива на Голфу 6, 1.6 TDI  (Pročitano 3048 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dradenkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Замена филтера горива на Голфу 6, 1.6 TDI
« poslato: April 06, 2022, 11:12:08 posle podne »
Поздрав,

Проблематични ауто је Голф 6, 1.6 TDI, 77 kW, 2009 годиште, око 240,000 km прешао.

Први пут када сам самостално мењао филтер горива, пре око 5 месеци, напунио сам кућиште филтера горива до пола и покренуо сам дијагностику 3 пута по минут. Дијагностика је VCDS.
После замене филтера, ауто је радио десетак секунди, онда се угасио и није било шансе да се упали.

Када сам назвао мајстора који је одржавао тај ауто, рекао ми је да је и он имао потешкоће при мењању филтера горива на мом ауту и уопште на том типу мотора. На крају, ауто је упаљен одвртањем завртњева на воду од пумпе високог притиска према Комон рејлу и одвртањем завртњева код инјектора + старт спреј. При замени филтера горива, ауто је повукао ваздух и то је био проблем.

Поучен искуством, недавно сам опет самостално мењао филтер горива. Сада сам напунио филтер горива до врха кућишта и покренуо сам дијагностику 5 пута по минут. Пумпа зуји, али испод хаубе се ништа не дешава.
При паљењу, ауто се опет угасио, као и претходни пут. Само овај пут сам био припремљен, па сам знао шта треба чинити. Старт спреј + избацивање ваздуха из система. Ауто је упалио.

Старт спреј и читава ова процедура је напор за ауто. Оптерећује се пумпа високог притиска, стартер, мотор ...

Ако дијагностика не ради то што треба, где мануелно да избацим ваздух? Да ли је уопште могућ проток горива кроз пумпу високог притиска, ако је она искључена, па да користим неку вакуум пумпу да извучем ваздух? Ово испод је слика са неког форума, доста подсећа на мој ауто. На том форуму неко је рекао да треба извлачити мешавину горива и ваздуха кроз љубичасто црево на филтеру горива (где пише Fuel return), све док се ваздух не избаци из система. Али уопште нисам сигуран у то ... 

Како избећи увлачење ваздуха у пумпу високог притиска?  bonk


Дарко





Van mreže Jetta-boY

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 2.0tdi
Odg: Замена филтера горива на Голфу 6, 1.6 TDI
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2022, 11:56:34 posle podne »
Na bilo kom comon railu je samo zamena filtera, bez ikakvog dolivanja goriva. Das par puta kontakt i pali. Menjao mali milion puta na vw, bmw, merc. Kod tebe ocito ima problem sa pumpom ili dovod goriva.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Замена филтера горива на Голфу 6, 1.6 TDI
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2022, 12:24:45 pre podne »
Ja sam samostalno prije nekoliko dana na svom Golfu Plus 1.9 TDI mijenjao filter goriva. Usuo sam gorivo u kućište i vratio filter. Nisam koristio dijagnostiku, već sam dao kontakt 10-ak puta kako bi se sistem ozračio. Nikakvih problema na prvom paljenju nisam imao, a ni poslije. Pretpostavljam da može tako i na commonrail motorima da se uradi.

Van mreže dradenkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Замена филтера горива на Голфу 6, 1.6 TDI
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2022, 11:50:32 pre podne »
Хвала на одговорима. 

Покушавао сам да дајем контакт више пута, на 1.9 TDI то ради сигурно. Али џаба код овог мог мотора. Опет усиса ваздух. Неће па неће.

Пре два дана сам заменио филтер горива на Опел Корси 1.3 CDTI за све укупно двадесетак минута.
Ту давање контакта три пута зарeдом одради посао. Ауто упали културно, без икаквих проблема. Ни не штуцне.

Код овог мог 1.6 TDI пумпа не одради нешто како треба, то је јасно.

Други пут ћу оставити филтер горива да стоји пола сата да упија гориво, једино то да сам могао боље.

Ако има још неко неку сугестију, слушам. Све остало сам пробао.







« Poslednja izmena: April 07, 2022, 11:53:16 pre podne od strane dradenkovic »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Замена филтера горива на Голфу 6, 1.6 TDI
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2022, 01:18:46 posle podne »
Neki problem postoji, na istom motoru 2016 menjam filter svaka 3 meseca, izvadi se stari ubaci novi nalije se nafte da prekrije filter ne treba nikakva dijagnostika, auto upali iz prve.