Autor Tema: Golf 2 GTI 8v  (Pročitano 9518 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Odg: Golf 2 GTI 8v
« Odgovor #20 poslato: Maj 15, 2022, 07:45:45 posle podne »
Gledam tvoj motor vidim da ga nemas, guglam bas na internetu i kazu da k-jetronic motori nemaju taj ventil. Ja sam na digifantu imao to. Bosch bobina mozda ima jedino u ovlastenom servisu ali budi spreman da ti kazu cifru. Ja sam uzimao neke NGK svjecice s jednim krakom iz razloga sto su 100% originalne, bosch ima mnogo kopija. Ne vjerujem da dvica ima jaku struju da osjetis razliku s 3 krakim svjecicama. Hidropodizaci su, nisu skupi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 2 GTI 8v
« Odgovor #21 poslato: Maj 15, 2022, 07:48:26 posle podne »
E jesi uporan :) :25

I meni se cini da se cuju podizaci, jesi mu menjao ulje uopste? Kreni prvo sa tim, mada nije iskljuceno i da nije uzupcen kako treba. Svecice uzmi koje god, kod mene su Bosch na kabriju vec dugo godina, ok su. Na cetvorci su mi NGK, isto dobre. Ne bacaj puno para u svakom slucaju. Ima bobina neka bolja da se naruci verovatno, prodji jos neke radnje.

Van mreže zip1916

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Age: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTI 8V
Odg: Golf 2 GTI 8v
« Odgovor #22 poslato: Maj 15, 2022, 08:35:13 posle podne »
Hvala na lepim rečima! Jesam, menjao sam ulje, jedino što nisam promenio je filter, ali sipao sam jeftino ulje samo da ne bude ono ustajalo. Pa će uskoro neko kvalitetnije i MANN filter ulja, već mi je spremno. Valjalo bi izmeriti kompresiju u nekom trenutku da znam s čime imam posla, da li motor može još da tera. Ako, može roknuću mu INA hidropodizače, njih sam stavio na svog dizela i dobro rade posao. Mislim da se bližim momentu kada moram da razmislim o daljem toku projekta...recite mi vi šta mislite? Da saniram svu mehaniku, pa da se bacam na estetiku? Trenutan veliki problem je što mi ne radi očitavanje nivoa goriva, baš ne mogu bez toga. Kako da proverim da li je do sata? Čitao sam negde da ako prespojom ljubičastu žicu sa valjda zemljom treba nivo goriva da ode do maksimuma. Recite mi dok je tabla van auta šta da isproveravam od instalacije da je kritično jer trenutno nemam ideju. Ima li nekih gumica ili delova što se menjaju na razvodniku paljenja? Kada već budem menjao sve da zamenim i to.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 GTI 8v
« Odgovor #23 poslato: Maj 16, 2022, 01:10:57 pre podne »
Prvo se premeri kompresija i pritisak ulja da vidiš šta imaš od motora pa tek ostalo palamuđenje.
A to za zamenu ulja uz stari ko zna kakav filter valja jedino  ako si sipao Wolf ulje  lollol
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 GTI 8v
« Odgovor #24 poslato: Maj 16, 2022, 10:31:22 pre podne »
Trenutan veliki problem je što mi ne radi očitavanje nivoa goriva, baš ne mogu bez toga. Kako da proverim da li je do sata? Čitao sam negde da ako prespojom ljubičastu žicu sa valjda zemljom treba nivo goriva da ode do maksimuma.

Proveriš regulator napona na tabli, sa zadnje strane

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 GTI 8v
« Odgovor #25 poslato: Maj 18, 2022, 10:56:54 posle podne »
Ako imas neki broj bobine ili tako nesto posalji mi u privatnoj poruci pa cu probati da ti nadjem neki drugi brend.