Autor Tema: Golf 4 climatronic problem  (Pročitano 4655 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakari

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Glozan
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 TDI
Golf 4 climatronic problem
« poslato: Decembar 28, 2021, 04:28:44 pre podne »
Pozdrav ekipo, vozim golf 4 1.9 tdi i imam problem sa climatronic automatskom klimom, naime problem je taj da se bas magle stakla i ne pomaze ni ugasen econ, ne pomaze nista sem krpe a duva na soferku. Probao sam i sa klimom i sa econ, i sa cirkulacijom u kabini a i da uvlaci vazduh spolja i nista ne pomaze. Cak i kad dobro obrisem staklo i naprskam sredstvo protiv magljenja to drzi par dana i opet ista prica.
Sledeci problem je taj sto nece da duva dole na noge, ukljucim duvanje dole i ne duva nista, ni napred a ni pozadi.
Predpostavljam da su neke klapne u kvaru pa me zanima kako najlakse doci do tih klapni i rucno ih namestiti pa nek tako stoje.
Hvala unapred.


Izvinjavam se ako je zapoceta tema na pogresnom mestu, moderator nek prebaci ako joj ovde nije mesto. Hvala.

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Golf 4 climatronic problem
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2021, 08:15:40 posle podne »
Proveri da li ti je mokro ispod patosnica.
Ako jeste, onda ili pušta vodu spolja, napred ispod šoferšajbne ili ti je probušen izmenjivač toplote (mali hladnjak). Ako je mali hladnjak onda mora da ti gubi rashladnu tečnost.
E sad, ako nije mokro u kabini a žestoko magli, poseno kad proradi grejanje, onda ti je klapna za recirkulaciju vazduha ostala zaglavljena ili je crkao motorčić koji upravlja klapnom. To se na dijagnostici utvrdi.
Jedno od prelznih rešenja može da bude da se isključi (odspoji) motor i klapna ručno postavi u odgovarajući položaj.
Sve to lako rešava svaki bolji majstor...
Ako hoćeš da se igraš sam pogledaj:


Van mreže Bakari

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Glozan
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 climatronic problem
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2021, 04:59:16 pre podne »
Sve je suvo u kabini, nigde ne pusta vodu niti trosi antifriz, grejanje radi odlicno samo nece da duva dole na noge i pozadi

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Golf 4 climatronic problem
« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2021, 12:26:47 posle podne »
Očigledno imaš problem sa neispravnim motorima klapni ili zaglavljanim klapnama.
Znači dijagnostika+servis....teško da možeš sam da rešiš problem. Ako su klapne problem, nikakva čišćenja i mazanja stakala raznim preparatima ti neće pomoći....

Van mreže Bakari

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Glozan
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 climatronic problem
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2021, 04:13:16 posle podne »
Znaci ostaje mi samo klima servis pa da pogledaju te klapne ili motoric pa da to resavaju oni...

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Golf 4 climatronic problem
« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2021, 06:09:23 posle podne »
Moraš da kontaktiraš neki od klima servisa, da proveriš da li to rade (mislim da bi trebalo da rade). Ako ne, vidi neki VW servis, ne mora ovlašćen...