Autor Tema: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi  (Pročitano 12050 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #20 poslato: April 26, 2022, 12:42:49 pre podne »
Nekako mi deluje da ove felge nisi smirglao pre farbanja

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 29, 2022, 11:30:32 posle podne »
U temi nije pisano vise od 120 dana! Mnogo vremena proteče a i poneka izmjena se desi.
Uglavnom ljetos spucasmo do češke u planu je opet (po ko zna koji put bio i Transfagarasan) al dok smo u Uzicama ispijali rakiju pade mi na pamet da prije nastavka puta prema Zajecaru, proverim vremensku prognozu, kad Transamfagarasan crn da crnji biti ne moze, kisa i to jaka, slijedi odustajanje i trazenje alternative.za taj dan najlogicniji izbor nam je bio Novi Sad.
Dorucak na Petrovaradinu


Pa ondak na put lagani, obavezna pauza Palić, i uslut smisljanje planova za Bratislavu i Beč. No o tom nekom drugom prilikom jer se i taj plan izjalovio.

Cijeli odmor se na kraju sveo na prezderavanje lokalnim specijalitetima i ispijanju lokalnih piva.
image to url


Zaista motivirajuci muski toalet


Fabilak je morao da opravda svoje ime a i da istestiramo kako je čika Pero iz Uzica namontirao kuku


Nakon 10-ak prikolica i par tura cementa i blokova, fabilak zasluzeno dobija novo ruho


RS prednji branik, original zadnji spoiler na gepek vratima, neke sitne drzace za case, gumena patosnica za gepek, rs kozna ručna, a na ugradnju cekaju i nove RS opruge, itd itd






Inace svo vrijeme potorsnja oko 8l LPG na 100, sem u povratku sa torbakom na krovu i ful natovarenim gepekom, kada se sa cestim izletima do 160kmh, kad je izalazila do 10l LPG.
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2022, 11:35:13 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 30, 2022, 07:58:50 posle podne »
extra je ovo sve opisano ... napisano pa cak i slikovito  :84 posebno u muskom toaletu  formidable
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #23 poslato: Decembar 29, 2023, 12:43:11 pre podne »
U proteklih 120 dana kolko nije pisano u temi ugrađene novr prednje opruge od RS Fabie (zamjenski dio KYB). Tom prilikom zamjenjene i šolje amortizera tako da sad ne znam dal je podiguntija naprijed zbog solja ili opruga koje su trebale da spuste prednji dio za 15mm.

Kad je vecina djelova od RS modela bez veze bi bilo da nemamo i RS felge koje su nabavljene u Novom Sadu. Sredjene na brzinu u domacim uslovima sprejevima tako da nista posebno. Al budući da imaju ET37 umjesto ET42 kolko imaju sve ostale 5x100 16" felge, nekalo su ljepse sjele.





Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #24 poslato: Decembar 29, 2023, 08:43:44 pre podne »
A sta je sa zadnim branikom? Ima li isto od rs da se nabaci? Inace auto top ispao!

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #25 poslato: Decembar 29, 2023, 08:52:31 posle podne »
Jok, RS nije postojao kao karavan, al postoji spolier pozadi naknadno za kupiti koji je kao RS, to mi je neki plan za ovu godinu ako nastavimo druženje.

Stavljene Conti TS830 u 16" varijanti


I sasvim neplanirano dok sam bio u potrazi za pojasevima u boji izlece interier od rijetkog akcionog modela Le Tour de France






Unutra rijesiti ručicu menjaca buduci da RS rucnu, volan i pedale vec imam i eventualno poraditi na ozvucenju - za sad dampirana prednja vrata i nevjerovatno kolko dobar zvuk izvukoh sa fabrickih zvucnika.


« Poslednja izmena: Decembar 29, 2023, 09:06:07 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #26 poslato: Decembar 31, 2023, 07:27:23 posle podne »
Top sve ... koliko J su felne

ozvucenje ...oce neka 2din muzika i sta jos

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #27 poslato: Januar 01, 2024, 01:26:53 posle podne »
Da budem iskren, ovaj auto mi se kao verzija nikada nije svidjao. Ne poznajem nijednog bivseg ili sadasnjeg vlasnika istog, a da nije bio zadovoljan.

Ovaj primerak je - fantastičan, fenomenalno očuvan, ne mogu da nadjem reč da opišem.

Slike vrhunske - sa profesionalcem da staneš na crtu! congratulations Svaka čast! :46
« Poslednja izmena: Januar 01, 2024, 01:28:59 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #28 poslato: Januar 01, 2024, 11:56:19 posle podne »
Hvala drugari!

Felge su 6.5x16 et37

Od ozvucenja nista specijalno, napakovao bih neke bolje zvucnike naprijed kad je vec sve dampirano i neko mali aktivní subwoofer ispod sjedista ili mozda da bridžujem zadnje izlaze u jedan i jedan mali subwoofer u gepeku al gepeka nikad dosta  biggrin

Sad izčitavamo gradivo kako da ugradim gasenje suvozacevog airbaga I da spojim bocne airbagove posto ih u sjedistima imam (ako ko ima kakav savjet dobro bi dosao - ugrubo sam skontao nesto al svako misljenje je dobrodoslo).

« Poslednja izmena: Januar 01, 2024, 11:59:03 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #29 poslato: Januar 02, 2024, 09:32:00 pre podne »
Miro, svaka čast na Fabiji!
Meni su majstori menjali zvučnike u vratima i pozadi, jedva su vratili tapacirung. Mada, vidim da su mogli skinuti i poklopce zvučnika i mislim da bi im to uštedelo mnogo živaca. Ovako, prošao sam samo sa jednim polomljenim naslonom za ruku (500 dinara).

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #30 poslato: Januar 04, 2024, 04:45:36 posle podne »
Poklopce zvucnika na combi nisu mogli samostalno skidati, naprijed se skida komplet tapacir al se vraca lagano jedino sto se lomi su zabice, i prekidač retrovizora ne podnosi puno skidanja. Zadnji poklopci zvucnika su laki za skidanje al se kopce lako slome (kopce koje spajaju plastican gornji dio i tapacirani donjo dio gepeka) i onda to vise ne pase kako treba. Ja sam sebi lijevu stranu gepeka sjebao desnu sam pazljivije odradio.

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 24
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #31 poslato: Januar 07, 2024, 12:40:44 posle podne »
Odlična Fabija  :84

i lepo se sređuje karavan  :83  driving

Kakvi su dalji planovi? Neka fabrička multimedija? 😁