Autor Tema: Passat B6, 2.0 TDI, Highline  (Pročitano 44670 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #80 poslato: Novembar 24, 2021, 05:42:37 posle podne »
Znam trojicu dobrih. Javi se na pp da ne bude reklama

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #81 poslato: Novembar 24, 2021, 05:52:35 posle podne »
Naravno da treba da podelis majstore ovde, radi lakse preglednosti, da i mi ostali a i novi clanovi znaju, jer kada kucaju na primer "zamena grejaca Nis" izacice im forum sa tvojim odgovorom. Inace sto se tice multimedije, izvini ali je blagi uzas, konkretno i izgled, ne uklapa se u enterijer uopste, fabrika je fabrika, ali cekam jos trenutak da ljudi ubace tv od 32 inca umesto multimedije. Koliko god pricali, te multimedije od 100-150e ne mogu ni da se porede ni sa rcd310 a ne rns-om ili ovim novijim uredjajima. Koristim rns 315, od navigacije, preko fluidnosti u radu preko zvuka, sve je odlicno, i mnogo kvalitetnije nego kineske(a koristio sam ih). Inace isti automobil.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #82 poslato: Novembar 24, 2021, 06:59:03 posle podne »
Kod mene se multimedija odlično pokazala. Za ovo vrijeme od kad sam je ubacio, nekih 3 mjeseca, nije se ni jednom desilo da zakoči ili da zvuk bude lošeg kvaliteta. Po meni opcije koje nudi RNS 510 u odnosu na android su smiješne. Sviđa mi se kod androida što dopušta stalno ažuriranje Google mapa i njihovo korištenje offline, ali  može i da se ubaci bilo koji program za navigaciju. Vidjeću kako će se pokazadi android na duže staze, ali sam za sada jako zadovoljan.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #83 poslato: Novembar 25, 2021, 04:33:48 posle podne »
Sto se majstora tice, trenutno mi skoda (a odrzava i passat) kod Nese, u naselju sljaka. Drugi je Dejan (ali je prepun i ne idem vise tamo, ali dobar majstor), nalazi se u naselju Čalije, i treci, vec pomenuti ovde, Sasa kod bogoslovije (mnogo duga lista cekanja). Sva trojica su dobri majstori.


Sto multimedije tice, pa ja ne znam sta sam cekao 3 godine. Plasio me zvuk, ali nema odstupanja. Cak i ako ima, neprimetna je razlika u odnosu na original.
Sto se tice kompatibilnosti, leglo ko budali samar. Na izgled je kao fabricka, velicina ekrana taman 8", a ona ful tač od 10" je vec velika i ne uklapa se.
Prezadovoljan sam, i price kako su "kineske" su mi smesne. Niste ih koristili i neznate benefite androida u vidu auto multimedije.
Sto se tice fabrickih, totalno nefunkcionalne i kod vecine neto fali. Ili pixeli, ili crne fleke. Video ih dosta i svaka sa falinkom. A da ne pricam sto sa njima ne moze nista, osim da svetli :)

Edit:

Da... skoda ima onu manju multimediju, i svakako cu da ubacim vecu, cim resim preko potrebne stvari. Da kupim zimske gume i alu felne, mali servis i leći će veca multimedija sa parking senzorima i kamerom

Jedino je rikverc kamera koju imam na pasatu losa, ali nekako mi ne smeta...

« Poslednja izmena: Novembar 25, 2021, 04:39:24 posle podne od strane Galaxy »

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #84 poslato: Decembar 02, 2021, 01:25:11 posle podne »
Juce sam namontirao zimski set. Kupio sam u lidlu udarni odvijac, pa kako imam dva seta  sam sam zamenio




20211202-100700" border="0


« Poslednja izmena: Decembar 02, 2021, 01:27:42 posle podne od strane Galaxy »

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #85 poslato: Decembar 02, 2021, 02:47:06 posle podne »
Ово убаци па онда тек реци да фабрика нема опције... Увек ће бити изнад Кинеза и ни један Кинез нема шансе да надјача фабрику ни по чему...




У питању је MIB2 медија на платформи passat B8 направљена за старија кола тј. платформу PQ (passat B6/B7). Односно фабрика је уграђивала у CC 2016+. Android auto, apple carplay, фабричка навигација излазе нове мапе и излазиће још дуго дуго, bluetooth, именик.. звук 7 нивоа изнад било ког Кинеза :).

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #86 poslato: Decembar 02, 2021, 03:27:52 posle podne »
Koliko to kosta?

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #87 poslato: Decembar 02, 2021, 03:31:45 posle podne »
600-700€ зависно од годишта и шта је потребно заменити.. gateway на 7N0 итд

Код мене је тренутно из VW иако је шкода па бих требао заменити за зелени шкодин оригинал следеће недеље :D

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #88 poslato: Decembar 02, 2021, 03:38:22 posle podne »
Hehe, moj 150e. Sto bi reko Tika Spic, meri vreme i u Babusnicu!

Dakle, prezadovoljan sam ovim mojim  :26


Edit, i za skodu cu tipsku, ovu kinesku.

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #89 poslato: Decembar 02, 2021, 03:45:55 posle podne »
Шала мала, свако има свој укус и рачуницу наравно. Ја сам пре овога имао RNS 510 који је скроз ок за своје годиште али га време већ гази.. гледао кинезе дуго, тражио има ли шта да ваља и да ми се свиђа до 400-500€ и ништа нисам нашао, све ми је превише буџевина и онда се определио за фабрику. :) Кажем, чисто субјективно.. неко налети на кинеза од 100€ који има бољи звук од rns 510, неко на кинеза од 400€ који не хвата ни једну станицу кад изађеш из БГ :D

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #90 poslato: Decembar 10, 2021, 09:11:15 pre podne »
https://usaupload.com/5uiZ/20211128_173905.mp4


Nesto me linkovi zahebavaju. Elem, postavio sam snimak i ako ga je uploud mnogo osakatio.

Posto imam vcds, 17.xx mislio sam da moze za vozila do 2011. Medjutim, moze za vozila do 2017. Tako da sam malo prčkao oko škode. Podesio sam needle sweep, coming and welocome svetla, obaranje retrovizora u rikverc itd... Ono sto sam kasnije nasao je da škoda ima mirrordrive  drive.

Skinuo sam par aplikacija, i danas cu da se zanimam time. Ako mogu mape da prebacim na mediju, necu kupovati drugu, kinesku. Ako ne mogu, jbg, ide kinez :)

Na skodi sam zamenio sve 4 nove dizne, i nova delphi pumpa. Kupio gume i zimske felne. Jesu audi, al jbg. Skinucu znakove i izgitovati i prefarbati poklopce.

Ako ili kada resim da prodam passat, prebacicu i zimski i letnji set na skodu, a passat prodati vrv sa ovim felnama. Na pasatu mi je letnji montecarlo set, a zimski highline sa 5,5. Oba 17" letnji 235/45, a zimski 225/45. Na skodi moze 225/45, ali cu videti kako ce i da li ce moci 235/45.

Edit: Evo škode




Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #91 poslato: Januar 10, 2022, 01:08:31 posle podne »
Prodao sam pasata.   driving



Moze lock