Autor Tema: Multimedija dilema?!  (Pročitano 54121 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #160 poslato: Oktobar 06, 2022, 12:52:27 posle podne »
Batali modul i kodiranje. Nabavi kvalitetan android, poveži kako treba i uživaj.


Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #161 poslato: Oktobar 06, 2022, 02:14:31 posle podne »
Ja mislim da Android nema problema ovo što kažeš da vuče struju, meni su džek na džek spojili android na fabričku instalaciju, ništa nije prepravljano, kodirano i slično. Primijetio bih da vuče struju za godinu dana upotrebe.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #162 poslato: Oktobar 06, 2022, 02:19:39 posle podne »
Raco, nece ni Android da radi bez novijeg Gateway-a, pitao sam par ljudi koji se bas bave prodajom i ugradnjom Android medija i svi kazu da ce mi vuci struju. Jedan lik mi je rekao da ce on da "prepravi nesto" kad ugradjuje da ne bi trosio, nije hteo da kaze sta, da bi uzeo pare za ugradnju. Drugi je rekao da ce da mi otkaci "neke dve zice" na adapteru, verovatno misli na Canbus zice ili sta vec, u svakom slucaju, necu da budzim bilo sta kad sam nasao Gateway za 20e u Ceskoj koji sigurno radi, smesno je ulaganje.

Vwasile, tvoj auto je 2008 godiste, od avgusta 2007. je poceo da se ugraduje noviji Gateway i zato tebi ne vuce struju, moj auto je 2006. Moze da se desi navnodno i da neki modeli ne vuku struju, ali niko ne zna tacno, te kineske multimedije su izgleda svaka prica za sebe jbg.

Sto se tice Androida, vecina mi je isto rekla da je radio prijem losiji ako necu da se isprsim za one od 200+ evra sa RDSom, tako da cu verovatno da uzmem RCD 310 koji ima da se kupi za sicu i to je to. Ako mi bas zatreba Bluetooth, 10e na aliju, bitno mi je da lepo izgleda i da se dobro cuje, ovaj RCD bas svi hvale za kvalitet i lepo se uklapa u enterijer petice.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2022, 02:21:38 posle podne od strane Madison »

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #163 poslato: Oktobar 06, 2022, 08:47:09 posle podne »
Nisam znao ovo za Gateway. Upravu si onda, bolje fabrika.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #164 poslato: Oktobar 06, 2022, 10:19:36 posle podne »
Pogledaj RCN 210, možda ti se svidi. Puno više opcija i sličan dizaj kao RCD 310 za sličan novac.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #165 poslato: Oktobar 06, 2022, 11:31:05 posle podne »
Rcn 210 je za cetvorku, a i nema ga kod nas uopste.
Ubacen rcd 310, prezadovoljan sam. Ne mogu da opisem koja je razlika u odnosu na onog kineza, pocevsi od kvaliteta tastera pa do zvuka koji stvarno odvaljuje, slicno kao sto sam imao sa mfd1 u cetvorci. Radio stanice hvata odlicno isto, ipak je bilo sve ok sa mojom instalacijom. Jos samo gateway noviji da bude sve kao fabrika, za sad sam vratio onaj "most" na osiguracu.

Vizuelno se odlicno uklopio. beer

IMG20221006224240 by Mladenovic1989, on Flickr

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #166 poslato: Oktobar 06, 2022, 11:49:03 posle podne »
Odlično, sviđa mi se kako se uklopilo, ovo mi se više sviđa nego one multimedije bez dugmića od 9" što ubacuju. Da ne znaš mogu li na moj postojeći Gateway da ukodiram prikaz podešavanja klime i grijača sjedišta na multimediji, viđao sam to da u Golfu 6 recimo ima fabrički. RCN sam gledao da ima i za Golf 5, cijena je oko 80e. Iz nekog razloga ne mogu fotografiju da okačim, ali evo link.
https://www.olx.ba/artikal/34453489/rcn-210-vw-golf-5-touran-passat-b6/

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #167 poslato: Oktobar 07, 2022, 12:13:22 pre podne »
Nisam siguran za to kodiranje iskreno, probaj da izguglas, po stranim forumima uglavnom ima svega. :)
Ovaj rcn deluje bas fino, nisam znao da postoji, kad se ukuca na KP, nema nijednog rezultata. Ovo je verovatno islo samo za kinesko trziste. Da sam znao da postoji, mozda bih i njega uzeo jer vec ima Bluetooth, za rcd mora modul.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #168 poslato: Jun 09, 2023, 12:54:17 posle podne »
Oživeću malo ovu temu pošto je 4 meseca neaktivna. Već neko vreme razmišljam da uzmem kinesku android multimediju za moj Golf 6 jer mi je originalna preskupa. E sad, brat me je posavetovao da ne stavljam onu od 9 inča koja je kompletno touch jer odvraća pažnju u toku vožnje a iskreno više mi se i sviđaju one sa točkićima gore ili dole od 8 i 7 inča.
Uzeo bih sa 2GB rama jer ne želim da mi išta secka i koči ali sam u nedoumici koju jer vidim da sve nekako jedna na drugu fizički liče ali se bitno razlikuju. Za one od 8 inča sam čitao da su dobra ali da hoće da brljaju kad je hladno vreme. Za one od 7 inča koje liče na original sam čuo da ima užasan audio izlaz i da se jedva čuje. Sad vidim na KP su se pojavile neke najnovije sa dosta višom cenom za koju garantuju da imaju čak i bolji zvuk od fabričke. Bitno mi je da ima bluetooth da mogu da povežem telefon sa njom i da mogu da pričam preko spikerfona i zvučnika, da ima navigaciju i da podržava fabričke senzore za parking. Dajte mi predlog koji model je najbolji ali do 150€.
I još jedna stvar, stavio bih i rikverc kameru ali onu ugrađenu u led svetlo za tablice. Kako to ide sa tehničkim pregledom jer su led sijalice u tim osvetljenjima za tablice, da li moraju da se vraćaju ona sa običnim svetlima svaki put kada registrujem auto ili to prolazi tehnički?
Ako neko ima iskustva sa svime ovime što sam napisao neka mi napiše svoje mišljenje.
« Poslednja izmena: Jun 09, 2023, 12:56:26 posle podne od strane Decky_Nis »
VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #169 poslato: Jun 09, 2023, 03:27:43 posle podne »
Kod mene je od 8" točkići gore. Meni ne brljavi kads je hladno, sve radi odlično preko godinu dana. Na razgovaranje preko spikerfons i zvučnika zaboravi, mikrofon na multimediji je bukvalno neupotrebljiv, jedino da sprovedeš gore kod suncobrana naknadno jedan. Svaka koja ima CAN decoder će podržati i senzore i prikaz klime na ekranu, pokazivače ti i kad se otvore vrata, gorivo u rezervoaru, pojas i još neke informacije. Ja ti predlažem da pogledaš kod ovih momaka multimediju i kameru.
https://instagram.com/autoarm.rs?igshid=MmJiY2I4NDBkZg==

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #170 poslato: Jun 09, 2023, 09:21:18 posle podne »
A kako ide sa onom kamerom u led osvetljenju za tablice? Da li se prolazi tehnički sa njom?


VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #171 poslato: Jun 09, 2023, 09:29:14 posle podne »
Ima još jedna varijanta sa Aliexpress
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €9.84  46%OFF | BOQUE 170 Degree AHD 1280x720P Car Vehicle Rear View Reverse Camera for Volkswagen Golf 4 5 Estate Plus Variant Cabriolet Cross
https://a.aliexpress.com/_mP04V2c
Po meni mnogo bolja jer nema prepravke instalacije i kućišta.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #172 poslato: Jun 09, 2023, 11:44:23 posle podne »
Aha, ovo se prakticno nasrafi na postojece kuciste za svetla bez zamene. Samo se izgleda busi za kablic za kameru.
VW. Das Auto.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #173 poslato: Jun 10, 2023, 12:08:29 pre podne »
To moraš da uradiš, ali svakako bolje i to nego da prepravljaš instalaciju od sijalica ta tablice. A i meni je iskreno ružno kad vidiđ da slabije svijetli ono LED koje se nalazi pored kamere od onog drugog normalnog. Još jedna mana je što moraš kad ti crkne ono LED svjetlo za tablicu cijelu kameru da mijenjaš, to mi je baš glupo. Ovako ide obična sijalica, ne misliš o tehničkom a ni o tome da moraš prepravljati instalaciju.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #174 poslato: Jun 10, 2023, 06:57:14 posle podne »
Ja sam 2020. uzeo neku Kinesku najvise zbog kamere, mapa i BT. Oznaka je zq_mtk_8007, lici na RNS510, dole dugmici. Radi super sto se mene tice. Jednom je 2021 kad je bilo bas kretenski toplo preko leta a auto stajao na suncu zakucala, resetovala se sama i nastavila da radi, i jednom sam je ja resetovao kroz meni jer nije htela da poveze tel na BT. Ovako radi super, izvukao sam 2 USB u kasetu, cita muziku, video, NAV radi, ja zadovoljan.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #175 poslato: Jun 12, 2023, 04:49:49 posle podne »
A kakav je zvuk sa tom multimedijom u odnosu na fabrički radio? Na više mesta sam pročitao da je izlaz za zvuk očajan i da mora dosta da se pojača da bi se čula muzika.
VW. Das Auto.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #176 poslato: Jun 12, 2023, 05:42:21 posle podne »
2GB RAM je premalo za današnje vrijeme. Čim se optereti aplikacijama ima da koči kao lud. Gledaj minimum 4GB.
TDI POWER

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #177 poslato: Jun 12, 2023, 07:14:00 posle podne »
Pa svaka će da koči ako se previše preoptereti.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #178 poslato: Jun 12, 2023, 09:27:31 posle podne »
Da, ali nije isto kad voziš Golf 5 1.9 105ks i onoga 2.0 170ks.
Znam što govorim.
TDI POWER

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #179 poslato: Jun 12, 2023, 10:56:54 posle podne »
Svakako od viška glava ne boli, ali realno multimedija u autu se neće koristiti u većini slučajeva za ništa osim muzike, YT-a i navigacije. Niko neće po Google-u tražiti nešto, niti će skidati igrice pa da mu treba više rama.