Autor Tema: Moto GP Sampionat  (Pročitano 52533 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #20 poslato: Februar 12, 2016, 08:29:42 posle podne »
Rosi: Ako ostanem, biće to na dve godine


Devetostruki svetski šampion Valentino Rosi rekao je da će ukoliko odluči da ostane u kraljevskoj klasi, to biti do kraja 2018. godine.



Kao i svim ostalim fabričkim vozačima (Jamaha, Honda, Dukati, Suzuki), ‘Doktoru’ sadašnji ugovor ističe na kraju ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Rosi, koji za nekoliko dana puni 37 godina, više puta je isticao da će tokom prvog dela nove sezone odlučiti da li će ostati u šampionatu ili se povući. Takođe je naglasio da ako odluči da ostane, to će biti samo u Jamahi i da ne postoji opcija da promeni tim.

Na kraju ove sezone, isteći će mi ugovor. Moraću da odlučim da li ću nastaviti još dve sezone ili ne. Ako ostanem, to će biti na dve sezone, pošto su svi ugovori za dve sezone”, naglasio je Rosi.

‘Doktorova’ odluka će mnogo zavisiti od toga kako će se njegova Jamaha privići na novu elektroniku i Mišelinove pneumatike.

Biće to kao 2014. godine, kada sam rekao da ću razmisliti o svemu posle nekoliko trka. Morate da pogledate prvih pet ili šest trka i onda razmislite”, naglasio je Rosi.

Rosi je do sada uvek odluku donosio oko Velike nagrade Italije, na stazi “Muđelo”, na kojoj je tokom karijere bio najuspešniji. Ta trka se ove godine vozi 22. maja, a ovogodišnji šampionat startuje 20. marta u Kataru.
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2016, 05:30:02 posle podne »
Test u Seprangu



































Slike su malo vece  :76

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #22 poslato: Mart 20, 2016, 09:41:34 posle podne »
Jel gledao neko trku ? Lorenco, janone, Markez, Rosi...
Dukci na pravcu razbise :+

Van mreže bajic85

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 296
  • Age: 39
  • Lokacija: NS
  • Karma: +9/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4, Bora 1.6
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #23 poslato: Mart 20, 2016, 10:45:35 posle podne »
Nije janone vec dovi...
Nije neka trka bila,valjda ce biti bolje kad se malo priviknu na miselin...

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #24 poslato: Mart 21, 2016, 02:25:35 pre podne »
Moja greska, sa telefona sam kucao iz auta :D
Slazem se al na kraju je dovi uradio dobru stvar. Doktor i Lorenco po starom

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #25 poslato: Mart 21, 2016, 12:00:30 posle podne »
Neće biti loša ova MotoGP sezona, s obzirom na Ducati koji je malo poboljšan u odnosu na prošlu sezonu.
Valjda će se i oni umiješati u borbu za bar treće mjesto u generalnom plasmanu.
Šteta za Ianonnea juče.
TDI POWER

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #26 poslato: Mart 21, 2016, 01:44:50 posle podne »
Posto je prva trka u sezoni,da su gurali motore od starta do cilja,ja bih uzivao gledajuci ih  :53
Moram priznati da mi je posle prosle sezone mucno gledati Marka i Horhea  :20
Trebace dosta vremena da se naviknu na ove nove motore.Guma toliko utice na ceo paket da treba vremena da se naviknu na michelin-a.
Dukati je ubitacan na pravcu.Da Stoner sedne na njega,mislim da bi ih sve oduvao  biggrin  Naravno moralo bi da predje malo vremena i da se vrati u staru formu.
Rosi ce tesko ponoviti proslu sezonu  :(

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #27 poslato: Mart 21, 2016, 02:35:46 posle podne »
Steta za Iannone-a sto je isklizao ... bila bi trka mnogo zanimljivija , Ducati ce biti umesan ozbiljno izmedju Yamahe i Honde ...

Mislim da ce Doctor podici nivo forme i umesati se ozbiljnije za pobede ...  formidable
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže bajic85

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 296
  • Age: 39
  • Lokacija: NS
  • Karma: +9/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4, Bora 1.6
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #28 poslato: Mart 21, 2016, 09:54:13 posle podne »
I ja mislim da ce dukci biti vrlo konkurentni,a janone mi polako postaje favorit,samo da ne bude toliko agresivan i da ne izlece ovako bzvz,mada zbog toga mi se i najvise svidja,sto ne jebe zivu silu...

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #29 poslato: Mart 21, 2016, 09:58:10 posle podne »
Posle Rosija, favoriti su mi Iannone i Pedrosa. ;)
TDI POWER

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #30 poslato: April 03, 2016, 10:40:10 posle podne »
SPEKTAKL U ARGENTINI
Trka u Argentini pripala je Marcu Marquezu. Španac gotovo da nije imao problema u drugom delu trke, kada ga apsolutno niko nije ugrozio.

Tokom prvog dela trke, videli smo Jorge Lorenza u problemima. Šampion iz 2015. godine startovao je sa treće pozicije, ali je već od prve krivine krenuo da gubi pozicije. U trenutku kada je bio na šestoj poziciji, doživeo je pad i označio kraj njegove trke.

Za to vreme, vodila se borba za prvo mesto. Valentino Rossi i Marc Marquez borili su se gotovo tokom cele prve polovine trke. Rossi i Marquez smenjivali su pozicije, a onda su ušli u boks na zamenu motora. Nakon povratka na stazu izmeđz Španca i Italijana umešao se Esteve Rabat, a Rossi više nije imao tempo. Doktor u drugom delu trke gotovo da nije bio onaj isti s početka.

Tokom polovine drugog dela trke Rossija uspevaju da sustignu Vinales, Iannone i Dovizioso, a zatim kreću padovi. Dok je Valentino Rossi pojačavao tempo, Vinales nije izdržao i izleće u jednoj od krivina. Ducatijev dvojac je zatim pojačao tempo i obišao Rossija. Sve do poslednje krivine Dovizioso se nalazio na drugoj poziciji, ali Iannone nije isto razmišljao. Pokušao je da obiđe klupskog kolegu i sruši obojicu. Zahvaljujući tome, Rossi prolazi kroz cilj kao drugi, a Dani Pedrosa koji se nije pokazao tokom trke – treći.

Eugen Laverty je na opšte iznenađenje, kako naše tako i svoje, stigao do četvrte pozicije i najboljeg plasmana u karijeri ujedno, ispred Hectora Barbere i Pola Espargara koji sebi nije mogao da oprosti poraz od dvojca na prošlogodišnjem Ducatiju.

Smith je završio odmah iza klupskog kolege, a Tito Rabat na devetoj poziciji. Bautista, Aleix, Pirro i Dovizioso koji je podigao motor i progurao kroz cilj, završili su na poslednje četiri pozicije.

U generalnom plasmanu trenutno Marquez ima prvu poziciju, ispred Valentina Rossija. Naredna trka vozi se u Teksasu gde je Marquez nepobediv.
TDI POWER

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #31 poslato: April 23, 2016, 03:30:20 posle podne »
VALENTINO ROSI POL POZICIJA U HERESU  yupi3ti ...

2. Lorenco
3. Markes 


Trka sutra u 14:00h

http://www.motogp.com/en/Results+Statistics/
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #32 poslato: April 23, 2016, 03:31:32 posle podne »
Odlično je odvezao poslednji krug u kvalifikacijama.
TDI POWER

Van mreže edyman

  • VW Početnik
  • Poruke: 151
  • Age: 36
  • Lokacija: subotica
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #33 poslato: April 23, 2016, 08:23:47 posle podne »
Ko sad prenisu motogp? sport klub? arena?

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #34 poslato: April 23, 2016, 08:27:43 posle podne »
ja gledam preko SK ( sport Klub )  thumbup
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #35 poslato: April 23, 2016, 08:45:42 posle podne »
Kad je trka,u koliko sati?

Van mreže bajic85

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 296
  • Age: 39
  • Lokacija: NS
  • Karma: +9/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4, Bora 1.6
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #36 poslato: April 23, 2016, 09:14:05 posle podne »
U 14h,na SK3 ima direktno

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #37 poslato: April 24, 2016, 06:30:01 posle podne »
Bez starca nema udarca  lollol
Odlicna voznja i pobeda uz najbrzi krug i pol poziciju  thumbup

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #38 poslato: April 24, 2016, 06:32:41 posle podne »
’Doktor’ kao u najboljim danima pokorio Heres

Vozač Jamahe Valentino Rosi trijumfovao je na Velikoj nagradi Španije,

četvrtoj trci sezone u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata.




’Doktor’ je na stazi „Heres“ slavio prvi put od 2009. godine, a ukupno po deveti put, i tako ostvario 113. pobedu u karijeri.

Rosi je do trijumfa došao u dominantnom stilu, ispred timskog kolege Horhea Lorenca, a njima dvojici se na podijumu pridružio Mark Markes na Repsol Hondi.

„Bio je ovo savršen vikend. Bili smo brzi od petka ujutro. Motor je bio fantastičan, radili smo vredno, hvala svima u Jamahi, posebno mojoj ekipi. Imao sam dobar ritam, dobro sam startovao i mogao sam da se odvojim. Ovo je zaista poseban dan“, rekao je Rosi.

’Doktor’ je u Andaluziji podsetio na svoje najbolje dane i posle vođstva od starta do cilja upisao važan trijumf, samo dve nedelje pošto je u Ostinu ostao bez bodova. Rosijeva pobeda praktično nijednog trenutka nije došla u pitanje, a trka je rešena kada se Italijan sjajno odbranio kada ga je Lorenco napao u drugom krugu.

Od tada, Rosi je bio klasa za sebe u Heresu, bio je nemilosrdan, a iako je Lorenco pokušao da mu se približi desetak krugova pre kraja, prišao je tek na dve sekunde i nije mogao više. Devetostruki svetski šampion je od tada praktično vozio mirnu trku i rutinski ju je priveo kraju, na radost milionske horde svojih navijača.

Lorenca je u borbi za drugo mesto u pojedinim trenucima pokušao da izazove Markes, ali mlađi od dvojice Španaca nije uspevao da nađe pravi ritam da bi uopšte pripretio dvojcu Jamahe. Bolji od ostalih bio je drugi vozač Repsol Honde Dani Pedrosa, ispred dvojca Suzukija Aleša Espargara i Maverika Vinjalesa, i Andree Janonea na Dukatiju. Prvu desetoricu kompletirali su vozač Jamahe Teh 3 Pol Espargaro, Judžin Laverti na Aspar Dukatiju i vozač Avintije Ektor Barbera.

I dok je Rosi bio junak trke, za Andreu Dovicioza može da se kaže suprotno, pošto su se njegovi problemi nastavili. Pošto ga je u Argentini izbacio Janone, a u Ostinu Pedrosa, sada mu se pokvario motor dok je bio na sedmoj poziciji i ostao je bez plasmana.

Posle četiri trke, Markes na čelu generalnog plasmana ima 82 boda, a prate ga Lorenco sa 65 i Rosi sa 58.

Ovogodišnji Moto GP šampionat se nastavlja Velikom nagradom Francuske u Le Manu 8. maja.
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP Sampionat
« Odgovor #39 poslato: April 24, 2016, 06:41:18 posle podne »
Odlična vožnja od strane Rossija. Šteta za Dovija. Sve u svemu, zanimljiva trka.
TDI POWER