Autor Tema: Pranje, poliranje, wax....  (Pročitano 165880 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #320 poslato: April 21, 2022, 10:26:54 posle podne »
A sta mi jos treba za dekontaminaciju laka, glina ili jos nesto? Malo znam o tome ali mozda bih mogao da odradim to ako ima bas neki efekat...?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #321 poslato: April 21, 2022, 11:03:32 posle podne »
Pravi efekat gliniranja je prije poliranja, radi se kako bi se uklonila kontaminacija koja ne može da se skine običnim pranjem kako posle nebi ta kontakinacija dospjela na sunđer polirke. Možeš da koristiš glinu, mada ja koristim Sonax Clayball, kupljena u Castellani. To je "loptica" koja na zaravnjenom dijelu ima na podlozi od unđera nalijepljenu neku vrstu gume koja ima teksturu. Njome sam radio neke dijelove na svom autu prije nanošenja vosla ili polimera. Za lubricant sam koristio obični šampon za auto razmučen sa vodom (što je zapravo i namjenski proizvod za lubrikaciju).

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #322 poslato: April 22, 2022, 03:25:35 posle podne »
Ja sam samo mislio gliniranje ako ima nekog smisla i posle redovno vosak posle pranja, ne bih polirao prilicno je ok stanje laka jer vecinom je u garazi, retko na suncu nego se nekako kamenac hvata ako brzo ne posusim auto tesko se uklanja. To je sve cini mi se otkad sa poceo da koristim arexon vosak...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #323 poslato: April 22, 2022, 04:51:38 posle podne »
Mozes i samo glinom, osetice se razlika, mada bi bilo najbolje nakon gline da predjes i polir pastom, pa onda vosak. E onda kad predjes rukom, glatko kao bebina guza. biggrin

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #324 poslato: Jul 05, 2022, 10:38:37 posle podne »
Уграбило се мало времена за викенд... Пуна лопата што се каже. То је на возачевој страни, на сувозачевој није било ништа...
Е, то је оно што нам једе сајтне... Није лимарија лоша него се ово временом скупља јбг..

Sent from my vw mk5


Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #325 poslato: Mart 18, 2024, 04:12:22 posle podne »
Pozz, da li mi neko moze reci nesto o keramickoj zastiti auta, ja bih hteo da kupim onu bocicu i sam nanesem, lak na autu je u odlicnom stanju, sve u prvoj boji i mislim da ne treba poliranje pre toga... da li je to prosto odraditi kao sto deluje na snimcima ili moze nesto da se zezne ne daj boze...?

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #326 poslato: Mart 19, 2024, 07:42:35 posle podne »
uvek pre nanosenje keramike mora se ispolirati auto kako bi se ocistio lak i nakon toga se odmasniti auto, pa tek onda keramika na kompletnom cistom autu bez prasine, u suprotnom keramika ce ti trajati do prvog pranja ;)
drive

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #327 poslato: Mart 20, 2024, 07:25:36 posle podne »
Ma ja ga smatram ispoliranim jer nikada se ne ostavi neposusen, po kisi se ne vozi, mozda je za ovih 18 god pokisao nekih 10 puta, i to kad se desavalo uvek odmah pranje, posusi se pa garaza, lak u savrsenom stanju... Samo ako nakon povlacenja keramike ne ostaju neke posledice da kazem nije mi toliko bitno koliko ce trajati i ako za..bem
A kada se nanese, da li se posle odstrani neki visak krpom ili se samo nanese?

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #328 poslato: Mart 20, 2024, 09:07:41 posle podne »
koliko god da si ga cuvao mazio pazio,ne moze lak posle toliko vremena da bude u savrsenom stanju, ima tu uticaja iz vazduha sto se lepi na laku,golim oko ne vidljivo, narocito zimi od smoga itd, sto se pranjem ne skida, ovo ti kazem jer ako na ne ociscen lak naneses keramiku, nece se ista vezati za lak vec za tu prljavstinu na laku i nemas nikakvog efekta, upali lampu i pogledaj lak u kakvom ti je stanju sa takozvanom paukovom mrezom, evo videa cisto da vidis o cemu se radi, da keramika mora visak da se skine kada se nanese...

drive

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #329 poslato: Mart 20, 2024, 10:14:33 posle podne »
Kakve crne zime, on ne kisne nikad a kamo li zima.
Garaza, parno grejanje i prekriven, kad je kisa u najavi idem drugim autom jer me mrzi da ostavim 6 sati na pranje i posusivanje, nikad vise crn auto! Jedino se paukova mreza nije mogla izbeci zbog pranja, pod lampom se vidi ali daleko od ovog stanja na snimku... polirati ga necu, nisam za to jer se tanji sloj laka, ako bas resim odradicu detaljno pranje, odmastiti itd, i naneti tu keramiku pa sta mu bude... Hvala puno!
A neka preporuka koji premaz je najbolji, ovo pretpostavljam da ne valja cim je 10e?
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/ostalo/nano-keramicka-zastita-za-auto-automobil-9h-coating/oglas/127208369
« Poslednja izmena: Mart 20, 2024, 10:53:43 posle podne od strane vladegti »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #330 poslato: Mart 21, 2024, 07:43:21 pre podne »
Vlado, poslusaj Pekara, inace ces baciti pare. Nema teorije da je lak dovoljno dobar da bi se navoskirao.
Ispoliras finom pastom tipa 3M plavi cep i sl., nece sigurno da osteti lak. Kad rukom predjes preko laka, ako nije glatko kao mokro ogledalo, znaci da ne valja. :)

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #331 poslato: Mart 21, 2024, 09:52:06 pre podne »
Ako je VW i prva farba ima laka na pretek. Mene ako pitaš isključivo kod nekoga na profi detailing.

Inače sam čuo da je najbolji Soft99 Fusso vosak, a keramike ne bih nanosio u kućnoj radinosti, pogotovo ne jeftinije varijante.
« Poslednja izmena: Mart 21, 2024, 09:53:47 pre podne od strane mur3633 »
TDI POWER

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #332 poslato: Mart 22, 2024, 10:52:30 pre podne »
Kakve crne zime, on ne kisne nikad a kamo li zima.
Garaza, parno grejanje i prekriven, kad je kisa u najavi idem drugim autom jer me mrzi da ostavim 6 sati na pranje i posusivanje, nikad vise crn auto! Jedino se paukova mreza nije mogla izbeci zbog pranja, pod lampom se vidi ali daleko od ovog stanja na snimku... polirati ga necu, nisam za to jer se tanji sloj laka, ako bas resim odradicu detaljno pranje, odmastiti itd, i naneti tu keramiku pa sta mu bude... Hvala puno!
A neka preporuka koji premaz je najbolji, ovo pretpostavljam da ne valja cim je 10e?
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/ostalo/nano-keramicka-zastita-za-auto-automobil-9h-coating/oglas/127208369

pazi ako ti polira auto covek koji zna svoj poso, onda nemas brige da ce ti otanjiti lak, mozes ga polirati narednih 20 godina svake godine i nece biti problema, a ako ti polira neko ko je samo kupio ekscentricnu masinu i misli da je odmah veliki majstor,e tu ces imati problema, kada odvezes auto na poliranje, prvo se ustanovljava stanje laka, lampom da se vidi u kakvom je stanju, pocetak poliranja pristupa se srednjim pastama i sundjerima, nikada se ne krece agresivnim pastama, da se vidi kakva je cvrstoca/mekoca laka pa se na osnovu toga krece sa poliranjem kada se sve ustanovi, jer imas vise vrsta lakova, tvrde,meke,najmekse i keramicke lakove, svaki od njih trazi drugaciji pristup poliranju i rezu laka, ima hiljadu kombinacija, i mogu ti pisati cele stranice o tome, zato je bitno za poliranje kod proverenih,  i koji znaju svoj poso ;) sto se tice keramike, tu takodje imas vise vrste keramike i nacine nanosenja, neke traze da se peku sa uv lampama, neke se visak skida cim se nanosi, za neke je potrebno par minuta kada naneses pa onda uklanjas visak a neke one ekstremno jake keramike se rade sa vodom, pa ti sada vidi, ovu sto si postavio,sa kupujem prodajem, bacices pare, svaki malo kvalitetniji vosak ti je bolji od te keramike sa oglasa koja na aliju kosta 2$ dolara, eto nesto u kratkim crtama, ako sam nesto zaboravio,pitaj... :26
drive

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #333 poslato: Mart 25, 2024, 08:17:32 posle podne »
E pa hvala vam puno na ovim savetima, poslusacu vas naravno i necu nista petljati sam, kada odlucim neka sve odradi neko ko zna posao... zivi bili... ❤

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #334 poslato: Mart 27, 2024, 08:46:22 posle podne »
Ja sam polirao auto nekoliko puta, prvi auto koji sam polirao je pritom bivsa cetvorka, crna boja - najgora za poliranje. Na njoj je ostalo bilo par holograma koje sam drugi put ispravio. Auto se evo vozi kod novog vlasnika, 2 godine proslo od tada, i dalje je top. Polirao sam kabrija dva puta, peticu jednom, iskren da budem, ako ne gledas da bude apsolutno savrseno, mozes to i sam da odradis. Keramicki vosak jos nisam probao, ali mi je u planu da odradim mozda ove godine.
Pre ovoga sam polirao auto rucno par puta i polirao sam aluminijum vise puta, to mi je bilo jedino iskustvo. Pritom polirka neka hobi jeftina... Ako imas slobodnog vremena i hteo bi da imas znanja da to nastavis da radis i dalje, moj savet da probas. Ako se plasis, imas cak i obuke koje kostaju oko 300e. Toliko u BGu uzimaju najmanje ionako za jedno dobro poliranje i voskiranje. Isplati se nakon drugog puta bukvalno ako radis sam.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #335 poslato: April 02, 2024, 12:48:52 posle podne »
Koja bi preporuka bila za neki light detailing u BG ?
Po mogucstvu da mogu da se dogovorim sa covekom za cenu i radove, odnosno da nema strogo predefinisanih paketa. Preferiram manje radionice, ne besne tipa Titanium itd.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #336 poslato: April 07, 2024, 08:17:37 posle podne »
Ја ти препоручујем Игора, на Алтини се налази. Дечко ради профи. Завршио је и сонаксове курсеве што се тиче полирања и свега, са њим нема грешке што се тиче полирања и керамике, ово је његов број +381 63 7771 700


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #337 poslato: April 11, 2024, 10:36:07 pre podne »
Hvala matori, nisam video na vreme, u medjuvremenu zakazao u Vinci kod jednog do jaja lika... videcemo kakav ce rezultat biti, bio kolega pre par dana, ispalo vrhunski.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #338 poslato: April 13, 2024, 12:18:13 pre podne »
Опуштено. Надам се само да ће ти лепо урадити.
Провери ауто на сунцу директно из свох могућих углова због холограма....

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока