Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 234619 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #500 poslato: Oktobar 14, 2022, 11:51:20 posle podne »
@duletdi
Realno gledano ni njemu radnja u kojoj je kupio delove ne daje tu garanciju koju je dao proizvodjac delova. Ali ako si imao uredno knjizicu njegovog servisa sa pecatom kad je radjen veliki servis na koliko kilometara i do kada vazi garancija onda si trebao da isteras svoje.
Svestan si i sam da si trebao drugacije da se postavis.
Da je ispao pre svega profesionalan uradio bi to makar i na svoju stetu. A ti bi i dalje dolazio kod njega i verovatno mnogim ljudima preporucio njega i njegov servis.
Nekada na zalost mora i djonom da se ide u ovoj zemlji.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #501 poslato: Oktobar 15, 2022, 03:40:53 pre podne »
Po meni je skroz ok raditi veliki servis na 90 000-100 000 ili 3-4 godine, logično mi je za kaiš da je bitnije koliko je star neho koliko se kilometara sa njim prešlo.
Nije samo kais u pumpa ima veliku ulogu, ali evo ja ga radim na dve godine uglavnom na 100.000km.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #502 poslato: Oktobar 15, 2022, 11:16:26 pre podne »
Pa jeste, ali ako je kvalitetnija pumpa trebala bi izdržati i više od tih 100 000. Samo gledati kvalitenije dijelove. Jednom prijatelju na B6 2.0 PD se desilo 20 000 poslije velikog servisa isto ovo kao kod @dule tdi samo što mu nije ranije puštao auto antifriz na pumpi. U vožnji mu je pukla vodena pumpa. Bila je iz Continental seta (onog od oko 100e). Kad je odšlepao auto kod majstora i kad su krenuli da rade majstor mu je rekao da tako loš kaiš nije nikada vidio. Ponio je kaiš i vodenu pumpu kod čovjeka koji mu je prodao dijelove pa su upoređivali to što je skinuto sa auta i nove dijelove iz Continental seta, ispalo je na kraju da vodena pumpa uopšte nije ista kao iz Continental seta, a za kaiš nisu bili sigurni. Sumnjaju da majstor nije odradio veliki servis, već samo ostavio stare dijelove.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #503 poslato: Oktobar 15, 2022, 10:36:35 posle podne »
Knjižicu nemam, ali on upisuje u svoju kad je kome sta radio i to se potvrdilo sa mojom sveskom gde sve upisujem.
Da je bar rekao reklamiracemo pumpu, rekao bih ok pošteno. Da je kojim slučajem rekao ruke za dz rekao bih mu nemoj uradi platicu ti i teramo dalje. Doveo sam mu nekoliko mušterija i sad cu svima reci da ga preskoče. Ja znam da mu to ništa ne znači jer je pun posla. I briga ga za mene i moje krntije. Tako će svaki majstor postupiti je puno je krseva i svesni su da će posla za njih biti.
Zato im svima treba uvesti kase. Nema na crno i sve sebi u džep. Tako će malo puniti budžet, a i mi ćemo biti zaštićeni.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #504 poslato: Oktobar 17, 2022, 09:56:51 pre podne »
Zbog cega bi placao 2x nesto sto je trebalo da se uradi kako treba iz prvog puta? Lose si se ti covek postavio, kao sto ti je napomenuo kolega gore, nekad moras i djonom kako bi razumeli. Ja razumem kakvo je stanje i svest ljudi u ovoj zemlji i da generalno 90% ljudi ne znaju svoja prava, da li gradjanska, potrosacka nebitno, ali nemoj da dozvoljavas da ti izbija iz dzepa pare bezveze, zato sto je bio njegov propust.
U Australiji kada sam bio, sestri na Bmw-u su nakon menjanja plocica, koje je nesto bas skupo platila za 535d tada star godinu dana samo, volan je tresao kao nenormalan, pozvala asistenciju njihovu, dosli na slepu, ostavili zamensko vozilo za taj dan, odvezi na slepu njeno, i dali 50% za sledece usluge kod njih. Kapiram, sad ce svako reci, ali to je ovlasceni servis, nov auto itd itd, ne, to je samo nacin poslovanja, i kako opstati i zadrzati ljude oko sebe. Evo ja imam iskustvo sa auto servisom Macura na Tosinom Bunaru u Bgu, gde su mi toliko jako zategli filter ulja, da 3 majstora nisu mogla da mi odsrafe to, i nemam vremena da odem da mi zamene, a i proslo je godinu i jace od tada, tako da cu na sledecem redovnom servisu zameniti celo kuciste, ne vredi nekad sa ovim ljudima..

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #505 poslato: Oktobar 17, 2022, 02:52:31 posle podne »
Ni u ovlašćenom servisu kod nas nije neko održavanje, ali se bar dobije račun i garancija. Ja u poslednje vrijeme kad ostavljam kod majstora auto tu sam dok ne završi posao. Vidim da ih nervira dok gledam šta rade, ali jedino tako sam 100% siguran da je nešto odrađeno i zamijenjeno kako treba i nema nagađanja da li je zamijenjeno u nije. Generalno majstori kod nas su loši i često se dešava tako da "kradu" dijelove za veliki servis, ne zamijene ulje a naplate čak sam slušao priču da je jedan liokalni majstor sa Škode Superb 2.0 dok je mijenjao pločice (auto je bilo kod njega od ujutru do uveče) skinuo turbinu i ugradio drugu lošu. Na to vlasnik sumnja jer je auto tada bio sa 120 000km, 5 godina star i nakon zamjene pločica je primijetio da mu auto troši ulje, otišao da vidi šta je ispostavilo se da je turbina loša i morao je da mijenja.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #506 poslato: Oktobar 17, 2022, 03:36:23 posle podne »
Pa jel moze da se vidi tj sa sigurnoscu konstatuje da je turbina menjana ili je fabricka ?
Ja sam je menjao pre dve godine i secam se da su mi rekli da mi je postojeca bila fabricka, da nije dirana, skidana....
Samo VW

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #507 poslato: Oktobar 17, 2022, 05:19:49 posle podne »
Ni u ovlašćenom servisu kod nas nije neko održavanje, ali se bar dobije račun i garancija. Ja u poslednje vrijeme kad ostavljam kod majstora auto tu sam dok ne završi posao. Vidim da ih nervira dok gledam šta rade, ali jedino tako sam 100% siguran da je nešto odrađeno i zamijenjeno kako treba i nema nagađanja da li je zamijenjeno u nije. Generalno majstori kod nas su loši i često se dešava tako da "kradu" dijelove za veliki servis, ne zamijene ulje a naplate čak sam slušao priču da je jedan liokalni majstor sa Škode Superb 2.0 dok je mijenjao pločice (auto je bilo kod njega od ujutru do uveče) skinuo turbinu i ugradio drugu lošu. Na to vlasnik sumnja jer je auto tada bio sa 120 000km, 5 godina star i nakon zamjene pločica je primijetio da mu auto troši ulje, otišao da vidi šta je ispostavilo se da je turbina loša i morao je da mijenja.

Slazem se u potpunosti. Kao neko ko je radio u ovlascenom Opel-ovom, da ne imenujem, usluga 0, secam se situacije, covek kupio Insigniu B, dao 30-40k eura, sto za Opel nije malo uopste, i otisao mu motor, jadan covek 6 meseci je bio bez auta, i kada je na kraju pisao Opelu u Nemackoj kakvo iskustvo ima, i kad je doslo do nas, odmah su mu dali zamenski, i to Corsu D, fazon 2006to god. Sramota, ali to je sto je. E sad, sto se tice ovih premium brendova, mislim da ima razlike, samo opet je do onoga, koga znas, i koliko dubok dzep imas, pa samim tim smatraju da imaju vajde od tebe. A za to za turbinu, mislim da bih popizdeo da mi se to desilo, mozda bih mu cak i zapalio servis ili navukao inspekciju da ga zatvore.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #508 poslato: Oktobar 17, 2022, 08:57:39 posle podne »

U Australiji ka.da sam bio, sestri na Bmw-u su nakon menjanja plocica, koje je nesto bas skupo platila

E vidis drug u cemu je poenta. Bas u drugom dijelu citirane recenice si sve rekao. Balkanska posla su da se prode sto jeftinije i da je koga zajebat. A ovo da se pumpa raspala nakon 50.000 km nije fer da je naplati da je ne znam koja garaza, na crno ili na racun. Gdje god da su dijelovi kupljeni postoji reklamacija
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #509 poslato: Oktobar 18, 2022, 06:50:52 posle podne »
Nisam išao djonom jer sam takav, glup očigledno. A i sa tim majstorom sam imao korektan odnos.
Sad je pokazao da je smradina koji dnevno zaradi finu kintu, a ciganise se za deo koji čak ne bi on platio, već prodavnica gde je uzeo.
Rekao sam mu čak, da je pumpa od prvog dana curela. I on zna da sam nekoliko puta menjao glumicu, na racvi na glavi, menjao sam MALI HLADNJAK. I to kupio nov iako je moj bio nov. I sve to zna. I pokazao pumpu znaci nije sakrio i rekao sve je bilo ok ne znam sta je krcalo. Ali u fazonu imao si sreće racun je 12000din sa antifrizom...

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #510 poslato: Oktobar 18, 2022, 10:42:47 posle podne »
Ниси ти глуп, него наступ мораш да промениш, а и тог "мајстора". Једноставно не очекујеш од човека да је такав, кад оно он говно од човека које само гледа где ће кога да заврне .. налетеће тај на неког ко ће њега заврне како треба па ће да се чеше, све се то врати...

Sent from my vw mk5


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #511 poslato: Oktobar 19, 2022, 12:44:05 posle podne »
Nisam išao djonom jer sam takav, glup očigledno. A i sa tim majstorom sam imao korektan odnos.
Sad je pokazao da je smradina koji dnevno zaradi finu kintu, a ciganise se za deo koji čak ne bi on platio, već prodavnica gde je uzeo.
Rekao sam mu čak, da je pumpa od prvog dana curela. I on zna da sam nekoliko puta menjao glumicu, na racvi na glavi, menjao sam MALI HLADNJAK. I to kupio nov iako je moj bio nov. I sve to zna. I pokazao pumpu znaci nije sakrio i rekao sve je bilo ok ne znam sta je krcalo. Ali u fazonu imao si sreće racun je 12000din sa antifrizom...

Mislim da nije problem vratiti deo, prodavnice kao KIT i manje snabdevene, oni vrate sve to, i uzmu nov deo, problem je sto ce on da izgubi na tvom autu vreme, a za to vreme moze da uzme kes sa strane.. Jbg, kao sto rece Pault, balkanski mentalitet.

Van mreže Vitaly

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #512 poslato: Februar 15, 2023, 05:51:53 posle podne »
Zdravo, prijatelji. Izvinite, ako ne pišem tačno, ja sam stranac i od nedavno živim u Srbiji.
Planiram da uradim veliki servis na svom kola (pasat B6 2.0 TDI), ali mi na različitim mestima daju različite cene (od 40 do 80 hiljada dinara). Očigledno je to zbog činjenice da ne znam dobro jezik.
Možda će neko moći da vam kaže koliko otprilike košta veliki servis (sa zamenom pumpe).
Kako je uobičajeno da rezervne delove naručujete - posebno ili u servisu? Kako proveriti kvalitet rezervnih delova?
Hvala unapred na vašim odgovorima.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #513 poslato: Februar 15, 2023, 06:30:46 posle podne »
Cijena velikog servisa je od 200 do 250e. Dijelove se dogovori sa majstorom da li ti uzimaš ili on. Svi dijelovi su oko 150e, a ruke zavisi, kod nas u CG su od 50 do 80e.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #514 poslato: Februar 15, 2023, 07:50:04 posle podne »
VWasile, je li tu racunas samo kaiseve, spaner, pumpu za vodu ili ujedno i ulje i sve filtere? Mene su delovi samo za mali servis izasli skoro ravno 100e, sa skupljim uljem doduse, ali mi ipak 150e malo za delove. Za ruke je obicno u Srbiji oko 100e, zavisi koji auto i gde. U Jagodini ako nije ovlasceni servisz ne bi smelo preko 100e, tako da ti je, Vitaly, najbolje da odes do radnje sa auto delovima, pitas za cenu komplet delova za veliki servis i znaces koliko koji majstor uzima za ruke.

Van mreže Vitaly

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI
Odg: Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #515 poslato: Februar 15, 2023, 08:44:50 posle podne »
VWasile, je li tu racunas samo kaiseve, spaner, pumpu za vodu ili ujedno i ulje i sve filtere? Mene su delovi samo za mali servis izasli skoro ravno 100e, sa skupljim uljem doduse, ali mi ipak 150e malo za delove. Za ruke je obicno u Srbiji oko 100e, zavisi koji auto i gde. U Jagodini ako nije ovlasceni servisz ne bi smelo preko 100e, tako da ti je, Vitaly, najbolje da odes do radnje sa auto delovima, pitas za cenu komplet delova za veliki servis i znaces koliko koji majstor uzima za ruke.

Zaboravio sam da napišem da sam uradio mali servis (promenio sve filtere i ulje) i na njemu su mi rekli da treba zameniti zupčasti kaiš (star je 7 godina). Nisam u potpunosti razumeo šta se obično i dalje menja, ali iz onoga što sam naučio - komplet zupčastog kaiša  i takođe se savetuje da promenite pumpu i pogonski kaiš.
Zato bih voleo da znam koliko košta takav rad i koliko rezervnih delova (pisao sam BOSCH servisu sa zahtevom za rezervne delove, ali još čekam odgovor).

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #516 poslato: Februar 15, 2023, 08:51:01 posle podne »
Vitaly

Kablovska bb, Jagodina

+381 35 740 350

mob 381 62 648 184

https://www.wint.rs/

jer zvao kod njih po br sasije pitas za veliki servis

 ili ako ti nije daleko odes licno  :46

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #517 poslato: Februar 15, 2023, 09:15:28 posle podne »
Ako si vec radio mali servis, definitivno hoce da te oderu, kakvih crnih 80 000 din lollol
Pozovi Wint, pitaj za zupcasti kais, spaner zupcastog kaisa, vodenu pumpu i PK kais. Mislim da je to to, nisam nikad vozio TDI, pa neka me neko ispravi. Sa tim delovima odes kod majstora i ako ti iko trazi vise od 100e, zaobidji ga.
Ne znam nijednog majstora u Jagodini, pa ne mogu da ti preporucim nazalost.

Van mreže Vitaly

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #518 poslato: Februar 15, 2023, 09:43:11 posle podne »
Vitaly

Kablovska bb, Jagodina

+381 35 740 350

mob 381 62 648 184

https://www.wint.rs/

jer zvao kod njih po br sasije pitas za veliki servis

 ili ako ti nije daleko odes licno  :46

Mnogo vam hvala! Vi ste druga osoba koja je preporučila ovu servis. Pisao sam im večeras i čekam odgovor. Ne mogu još da zovem - ne mogu sve da razumem.  :)

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #519 poslato: Februar 15, 2023, 09:56:29 posle podne »
Kakav je autohub.rs što se tiče cjene i djelova, isporuke
VW fan