Autor Tema: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)  (Pročitano 238152 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kargus

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1083
  • Age: 51
  • Lokacija: Zaječar
  • Karma: +27/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #360 poslato: Decembar 13, 2013, 05:18:43 posle podne »
Boki koliko ja kapiram ti uopšte nisi ni skidao nebo, već lepio staro platno na nebu samo što si prethodno očistio od starog lepka i platno i nebo. Kada si radeo to i jel nije popustilo na nekom mestu od tada?

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #361 poslato: Decembar 14, 2013, 09:08:06 pre podne »
ne nisam skidao na licu mesta sam,nije popustilo nigde ako hoces mogu da slikam ovih dana isto je kao i prva slika kad sam odradio, ne moze to da pusti u zivotu al strasno je bitno ocistiti to, uzmi sintelan malo na suva cista dva prsta i na dva prljava od prasine, na cisto lepi extra a na prljavo napravices kuglicu :)))) to kad se skine s neba taj tanki osuseni sundjer bukvalno preci svaki pedalj lepkom, ne kao krug oko neba i crta po centru nego sve, al kao sto sam naveo duzine 10-15 cm na povrsinu, pa isto toliko na materijal, malo sacekas pa zalepis od centra na levo i desno pa opet nikako metar posle samo balone juris odlepljujes itd... samo po malo...
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže kargus

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1083
  • Age: 51
  • Lokacija: Zaječar
  • Karma: +27/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #362 poslato: Decembar 14, 2013, 10:57:00 pre podne »
OK druže, probaću, hvala za savet u svakom slučaju ;)

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #363 poslato: Decembar 14, 2013, 11:22:39 pre podne »
 congratulations
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #364 poslato: Decembar 19, 2013, 03:08:52 posle podne »
mozes, ako je platno samo u tanjim slojevima, ako je guma ili koza nemas problema  :26
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0

Van mreže Scofi

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-7
  • Pol: Muškarac
  • Pa uvek sam direktan, jasan i konkretan.
  • Auto: Vw Golf 4 R32 look
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #365 poslato: Januar 04, 2014, 01:21:13 pre podne »
Pozdrav drugar, imam mk3 gti i kod sibera platno neba mi se odlepilo pa me zanima gde to mogu da sredim  u Beogradu, da li poznajete nekog ko to radi? Ako nije problem da mi se javite u INBOX sa informacijom bio bih vam zahvalan. POzz

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #366 poslato: Mart 23, 2014, 07:42:05 posle podne »
da li je bolje da koristim lepak u spreju ili sintelan iz kantice za lepljene platna, odnosno eko koze?

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #367 poslato: Mart 23, 2014, 07:47:30 posle podne »
Lepak u spreju ti je bolja varijanta, ja odkad sam otkrio da postoji samo sa njim lepim
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #368 poslato: April 05, 2014, 12:19:17 posle podne »
Prvo sam uzeo tanko platno, a onda pogresan lepak... u svakom slucaju platio sam ovo sto sada znam i evo recepta za uspeh...
U Kralja Petra gore bleze vrhu postoji radnja DERMA i samo sam tamo nasao originalno platno pravljeno bas za tapaciranje auta. Strana sa koje se lepi je oblozena tankim sundjerom, a lice postoji u crnoj i u sivoj boji. Neverovatno je jako, ne moze ni da se sece skalperom, pa cak i makazama osim ako nisu one velike, a istovremeno je toliko mekano i savitljivo kao obican sundjer debljine 2-3 mm. Tajidje je rastegljivo tako da lako prati krivine i mnogo se lepo oblikuje. Bilo koji lepak u spreju moze bez problema malo da zahvati i taj sundjer kojo se lepi i nece da probije, samo treba da se pazi da se bas ne bas ne natapa taj sundjercic.
Ovako je cak lako, leopo i zanimljivo raditi, a ispada profi i deluje kao da je fabricki! Sa ovim platnom i malo dete moze da odradi nebo!
Ako je neko vec pominjao ovo u svim ovim postovima ja se izvinjavam zbog ponavljanja.
Sirina je 1,5m a cena po duznom metru je 950 dinara.
Potrebno je 1,8 metara osim za karavane + sprej od 800 dinata i milina!
« Poslednja izmena: April 05, 2014, 12:30:48 posle podne od strane Sreja »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #369 poslato: April 05, 2014, 01:53:57 posle podne »
Zaboravih da kazem da sam kupio poslednja dva metra sive boje, a na pitanje da li ce ga biti jos dobio sam odgovor da roba stize iz Grcke u ponedeljak, tako da je jasno da je spasonosno platno poreklom iz bratske nam Grcke.

Inace crno platno kosta 750 dinara, 200 dinara manje od sivog. Debljina je ista, sve je isto - razlika je samo u boji. Verivatno sivo mnogo vise prodaju pa je zato skuplje!

Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #370 poslato: April 05, 2014, 02:03:46 posle podne »
Super da si našao takvo platno Srejo, ima li neka slika?

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #371 poslato: April 05, 2014, 05:02:14 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?v=eXoSu5o89yc&feature=youtube_gdata_player

Ne mogu telefonom da kacim slike i zato se izvinjavam sto stavljam link za snimak. Kad budem namestio u kola zezacu se na kompjuteru da sta im i slike, sad mi nije tu kabl za prebacivanje slika na komp.

Crno platno je potpuno isto, a i sami vidite koliko je to savitljivo i mekano, a ne setih se dok sam snimao da pokusam da ga kidam da biste videli i koliko je jako, tako da cete za taj takodje vazan detalj morati da mi verujete na rec ;-)
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #372 poslato: April 06, 2014, 08:57:17 posle podne »
Moram da se hvalim, toliko sam srecan i zadovoljan da ne mogu da cekam sutrasnji dan pa da to cinim uz slike :-)

Nebo je konacno na svom mestu! Sve lajsne okolo su prethodno bile u kadi na kupanju, rucke takodje kao i suncobtani... svetlo kabine sam rasturio u komadice i sada je sve u fulu!

Utisak je neverovatan. Nov auto bre ljudi ;-) Na snimku to mozda i ne izgleda tako, ali ovo je neverovatno dobro. Prezadovoljan sam i prearecan, a nemogu da se obuzdam jer sam upravo zavrsio sa poslom! Bravo ja :))
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže miconi

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Karma: +0/-0
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #373 poslato: Jun 21, 2014, 09:32:24 posle podne »
Срејо када сте написали где се може купити платно, ајде још мало помоћи. Који лепак, ког произвођача и где се може купити. Колико је паковање и колико је потребно. Да ли су димензије платна за Голфа 4, и како се скида небо?  Хвала
« Poslednja izmena: Jun 21, 2014, 10:28:25 posle podne od strane miconi »

Van mreže Sasa90

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #374 poslato: Jul 06, 2014, 06:12:02 posle podne »
Pozz ljudi
Jel može neko da preporuči neko sredstvo za skidanje lepka,a da nije razredjivač? Skinuo sam svoje nebo,očistio mehaničkim putem koliko god sam mogao,medjutim i dalje je ostao lepak na nebu i nema teorije da se skine. Probao sam i šmirglanjem,medjutim od toga nema vajde. Čak sam uzeo i brusilicu i brusnom pločom probao da ga uklonim,medjutim ploča ga samo otopi i prebaci sa jednog mesta na drugo,a vrlo lako se ošteti površina.Postaviću i sliku da bude jasnije

Van mreže Sasa90

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #375 poslato: Jul 06, 2014, 06:17:17 posle podne »

Sa površine označene crvenom bojom je skinut deo lepka i onog čuda što podseća na sundjer,najpre špaklom,a potom i razredjivačem,a sa površine označene plavom bojom je nekako skinut sav lepak,verovatno ga nije bilo mnogo,pa sam zato nekako uspeo
« Poslednja izmena: Jul 06, 2014, 06:23:02 posle podne od strane Sasa90 »

Van mreže risttone

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #376 poslato: Avgust 06, 2014, 11:51:12 pre podne »
Srejo,
jel to platno ima neki poseban naziv ili samo da kazem da mi treba za auto, debljine 2-3mm? Isao bih u tu radnju u Kralja Petra jer mi je blizu.
Sto je lepka tice koji si ti koristio, i jel treba da se nesto ceka kad se isprska, kakav je tu postupak i cime si krojio platno kad si lepio?

Hvalaa puno, pozz
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2014, 11:53:57 pre podne od strane risttone »

Van mreže iwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: polo 2000 tdi
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #377 poslato: Septembar 13, 2014, 08:14:33 posle podne »
i meni na Pola krenulo da se odlepljuje nebo i skinuo da zalepim al..... thumbdown ispalo katastrofa, ko da sam gazio nogama. pa mislim da ga celog presvucem al da ne bude tamno. jel postoji nesto slicno boji ono prljavo belo, neki skaj ili eko koza. gde ima to da se nadje i koji lepak bi valjao.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #378 poslato: Septembar 13, 2014, 08:25:10 posle podne »
Imas u Dermi u Kralja Petra, i u trznom centru Piramida na 3 spratu ja tamo kupujem posto se bavim sa tapaciranjem.
A lepak koristim u spreju posto je mnogo lakse za rad ali i skuplje.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže iwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: polo 2000 tdi
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #379 poslato: Septembar 17, 2014, 08:40:42 posle podne »
kupio sam u Dermi danas to platno za nebo, lepo je, uklapa se kao original je. uzeo sam i sprej. sutra montaza, mozda bude i slika neka, kako ce ispasti. samo jedno pitanje... jel se sprej lepak nanosi i na platno i na nebu ili samo na nebo?