Autor Tema: Brujanje iz diferencijala  (Pročitano 11970 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Brujanje iz diferencijala
« poslato: Novembar 12, 2019, 08:00:57 posle podne »
Društvo, Sharan 1.9 tdi 85kw, 4 motion, 2004. god.
Kad je uvežen bio skinut kardan, montirali ga i ustanovili da diferencijal (02D 525 554/AH  Haldex 101083 12G17/413534) nije dobar, zamenili ga drugim sa identičnim brojem ali dva zadnja slova se razlikuju kao i oznaka Haldexa (02D 525 554/AB   Haldex 101086 1B23/175843). Ostalo pasuje sve, od konektora, kačenja sve. Dijagnostika nije pokazala greške na AWD modolu i uopšte.
4 motion radi normalno, proban je, kad proklizaju prednji za nekih 90° pokrene zadnje, izvlaci po mokroj travi, po snegu nisam imao prilike da probam za sada. Problem je što se u 5-oj i 6-oj brzini na oko 1600-1800 obrtaja čuje neka buka iz zadnjeg dela kao brujanje bez vibracija, pretpostavljam iz diferencijala i to ne uvek. Nekad prodje taj opseg obrtaja bez problema. Kad se čuje buka, jednostavnim dodavanjem gasa ili smanjenjem ona prestaje. U manjem stepenu prenosa 2,3,4-ta se ne primećuje ništa osim što sam primetio da kad namotam pun levi radi polukružnog u ulici koja ima blagi nagib tad se čuje taj zvuk brujanja. Na idealno ravnom terenu sam okretao pun krug i ne čuje se ništa.
Šta može da bude problem?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2019, 08:15:45 posle podne »
Kod mene se isto cuje u petoj brzini negde oko 1800obr, pri dodavanju gasa, bmw zadnji pogon samo. Verovatno se pogodi tako pa dobije zvuk.
A mozda niste vratili kardan na rupe na kojima je bio pa nije u balansu (nisam siguran u vezi ovog, negde sam video da obeleze pre nego sto skinu)

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2019, 08:26:45 posle podne »
Pa kardan i diferencijal uopšte nisu od istog sharana. Možda je i to jedan od razloga.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2019, 09:40:30 posle podne »
Popusti malo oba sarafa na centralnom lezalu kardana i napravi krug da se sam centrira pa stegni ponovo. To brujanje je u veci slucajeva kad se ne gadaju omjeri u prednjem reduktoru i zadnjem diffu. I rasparene gume po osovinama znaju tako da ga ubiju
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2019, 09:48:01 posle podne »
Mislis da vozim malo dok je lezaj labav ili samo da okrenem kardan dok je na dizalici?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2019, 09:51:26 posle podne »
Izmedju Haldexa i Pogona lezi hardy guma ili zglobna guma. Ista postoji i na bmw i mercedesu i cesto pravi slican zvuk ovom opisanom. Ona zna da pravi vibracije ako dobije luft, treba je pregledati. Clan Miro MNE je pisao na skoda forumu o njoj, mozda je bas ona problem. Nisam razumeo, kada je namotan pun i naglo kreces, cuje se slican zvuk, jel? U tom slucaju zvuk moze dopirati iz pogona, kod mene sam imao taj problem i jedino zameniti samo pogon, ali retko ga ko prodaje bez haldexa i ne daje ga ispod 300+ eur.
Srecno

Sent from my SM-A920F using Tapatalk


Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2019, 09:52:53 posle podne »
Ipak prvo poslusaj PaulGT.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk


Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2019, 09:59:06 posle podne »
Izmedju Haldexa i Pogona lezi hardy guma ili zglobna guma. Ista postoji i na bmw i mercedesu i cesto pravi slican zvuk ovom opisanom. Ona zna da pravi vibracije ako dobije luft, treba je pregledati. Clan Miro MNE je pisao na skoda forumu o njoj, mozda je bas ona problem. Nisam razumeo, kada je namotan pun i naglo kreces, cuje se slican zvuk, jel? U tom slucaju zvuk moze dopirati iz pogona, kod mene sam imao taj problem i jedino zameniti samo pogon, ali retko ga ko prodaje bez haldexa i ne daje ga ispod 300+ eur.
Srecno

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
Kad je namotan pun levi na ravnoj podlozi, skolsko igralište, nema ništa. A u ulici gde je nagib, kad su tockovi u razlicitoj ravni se cuje ponekad, ne uvek

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2019, 09:05:29 posle podne »
Mislis da vozim malo dok je lezaj labav ili samo da okrenem kardan dok je na dizalici?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka



Da provozaj malo da se sam izbalansira i onda zategni
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2019, 06:16:23 posle podne »
@PaulGT probao prvo da olabim oba srafa, vozio malo tako i dok je labavo imam utisak da se manje cuje, zategnem opet isto, probao da stavim duzi sraf i  podmecem sajbne između sasije i nosaca da malo spustim kardan jer mi logika kaze da vremenom popuste nosaci motora i motor spadne koji cm pa nije u potrebnoj ravni ali zvuka opet ima, manje ali ima. Imam utisak da reaguje na sve te promene na bolje ali opet ostaje. Ne znam koliko smem da spustam jos, sad sam spustio za nekih 6mm ali se plasim da ne zeznem nesto drugo. I mislim da u nosacu nema kuglicnog lezaja vec samo guma.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2019, 08:39:39 posle podne »
Nije kuglicasti nego je iglicasti dvoredni lezaj. Moguce da je on popusio pa bruji. Zavrzi ga oko kardana i vidi jel se cuje
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2019, 10:15:19 posle podne »
@PaulGT Pre ce biti da zvuk dolazi iz zadnjeg dela, mozda ona guma između kardana i zadnjeg diferencijala. Mada ne osecam trzaj prilikom polaska. Da li kod njih stradaju zadnje poluosovine?
Jos je kod mene kardan i diferencijal od drugog sharana , citao sam za tu gumu da mora da se vrati prilikom montaze onako kako je bila...

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2019, 10:17:46 posle podne od strane pedjaTDI »

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2019, 11:30:20 pre podne »
@PaulGT pomagaj  :) Problem nisam rešio u potpunosti, na način koji si predložio, da odvijem šrafove centralnog nosača kardana, da se sam centrira. Nakon toga promenio je malo zvuk i opseg obrtaja u kojem se javlja. Sad se cuje na oko 1500 obrtaja.
Probao sam da vozim sa izvucenim dzekom sa zadnje strane diferencijala i tog brujanja nema, nesto minimalno kad blago skrenem volan u levo, cuje se kao los lezaj ali skoro neprimetno. Kontam da se bez tog dzeka kardan okreće ali nema opterećenja pa verovatno nije do centralnog lezaja kardana. Tu mi samo upalio gresku ESP na tabli. Ostaje mozda hardi guma izmedju kardana i diferencijala ili sam diferencijal. Mogu li one zadnje poluosovine  da prave problem? Ali me čudi sto na većim obrtajima radi ok. Zadnji pogon radi, nema lupanja. Sta mogu još da uradim?
@Djuka1975
@mur3633
@RUS
@lolazoca

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2019, 07:43:24 posle podne »
Zao mi je ja ti nemogu pomoci ...nisam nikad vozio Sharana 4x4

ima tu razlike izmedju zadnje vuce i Sharana ...

sacekaj Paul sta ce ti reci jos ...nemoj nista na svoju ruku ako neznas ...

pratim  :46

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #14 poslato: Decembar 19, 2019, 07:43:34 posle podne »
Probaj sa promjenom ulja i filtera u haldex spojci. Ide posebno ulje i nema svako kljuc od filtera za haldex.
Ovako izgleda

https://www.bandel-online.de/INSPEKTIONS-PAKETE/Automatik-Getriebe_oelwechsel/HYDRAULIK_FILTER_GETRIEBEFILTERHALDEX_oeL_VW_GOLF_4_BORA_1J_AUDI_A3_8L_TT_8N_i134_131782_0.htm?gclid=CjwKCAiA3OzvBRBXEiwALNKDP0otJLnsd8KrJgRGyBjZ79MvcHA_U3QmNf9zPC8-GeUuIxyTXHLFcRoCxXsQAvD_BwE

Jos jednom da ti napomenem ovo nije ulje u diferencijalu nego u haldex spojci
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #15 poslato: Decembar 19, 2019, 07:54:10 posle podne »
@PaulGT Menjao sam ulje u diferencijalu, ispustio oko 800 ml a dolio ceo litar 75-90, menjao haldex ulje (ono od 275 ml, toliko i staje cini mi se po autodati) Febi kataloski broj 101170 i oznaka G 052 175 A1, i filter haldexa aprila ove godine i od tada presao 8000 km. Da menjam opet?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2019, 07:59:22 posle podne od strane pedjaTDI »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #16 poslato: Decembar 19, 2019, 07:57:19 posle podne »
Nema potrebe. Onda ti se ne gadaju diferencijal i izlaz iz mjenjaca naprijed nazalost. Jedan napinje
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #17 poslato: Decembar 19, 2019, 08:15:27 posle podne »
@PaulGT Sto znaci da i ako promenim diferencijal mozda ne dobijem nista? Vredi li servisirati dif?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2019, 08:23:22 posle podne od strane pedjaTDI »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #18 poslato: Decembar 19, 2019, 08:23:25 posle podne »
jer si ti to pakovao ili je njegovo original ...jer imaju neki ser br

da ispratimo po oglasima da se nadja taj koji tebi treba tj koji se gadja tu napred sto kaze Paul
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže pedjaTDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 154
  • Age: 36
  • Lokacija: Philippines
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 1.9 tdi 4motion
Odg: Brujanje iz diferencijala
« Odgovor #19 poslato: Decembar 19, 2019, 08:28:27 posle podne »
Dif koji je dosao uz auto nije bio ispravan, lupao je bas, stavljen je od drugog sharana i taj dif se razlikovao po zadnjim slovima dok je 9-to cifrena oznaka bila ista od onog originalnog. Pisao sam o tome u jednoj temi.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Evw-club%2Ers%2Fforum%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D76212%2E0&share_tid=76212&share_fid=44638&share_type=t&link_source=app

Sharan problem sa diferencijalom

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2019, 08:30:48 posle podne od strane pedjaTDI »