Autor Tema: Crveni svetleci znak na instrument tabli - pomoc  (Pročitano 3233 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže laki1818

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Karma: +0/-0
Crveni svetleci znak na instrument tabli - pomoc
« poslato: Februar 05, 2009, 04:36:04 posle podne »
Drugari, u poslednjih desetak dana, s vremena na vreme mi se pojavi crveni svetleci znak na instrument tabli uz 4-5 kratkih zvucnih tonova ...izgleda kao znak uzvika u crvenom krugu :)) U pitanju je Golf4, 2000god, 1.9tdi, 110ks.......da li je u pitanju tecnost za kocnice ili nesto drugo ne znam. Ako neko zna molim vas pomagajte :)
Hvala.

Pozdrav.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Crveni svetleci znak na instrument tabli - pomoc
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2009, 05:02:59 posle podne »
Moguce da je od kocnica,pogledaj nivo ulja u boci...moze malo da fali i da pali upozorenje.

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Crveni svetleci znak na instrument tabli - pomoc
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2009, 06:10:02 posle podne »
moze da bude nedostatak kocione tecnost, ili su plocice na zadnjim tockovima tanke, pa malo nekad zablokiraju, pa registruje kao da je podignuta rucna, a sto se prednjih plocica tice one u sebi imaju senzor istrosenosti, za njih bi se upalio onaj znak na sredini zuti krug u sredini sa isprekidanim kruznim crticama okolo

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Crveni svetleci znak na instrument tabli - pomoc
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2009, 09:19:26 posle podne »
moze da bude nedostatak kocione tecnost, ili su plocice na zadnjim tockovima tanke, pa malo nekad zablokiraju, pa registruje kao da je podignuta rucna, a sto se prednjih plocica tice one u sebi imaju senzor istrosenosti, za njih bi se upalio onaj znak na sredini zuti krug u sredini sa isprekidanim kruznim crticama okolo

nemoguce da mu se pali to zbog zadnjih plocica, da je tako izbacio bi bord da je podignuta rucna kocnica. znaci samo doli kocionu tecnost dot4.

Van mreže laki1818

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Karma: +0/-0
Odg: Crveni svetleci znak na instrument tabli - pomoc
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2009, 09:21:13 pre podne »
Super, hvala vam svima...ja sam nesto tumacio servisnu knjigu, mada je na nemackom, i deluje mi da je tecnost u pitanju...hvala :)))
Pozzzzzz!