Autor Tema: DSG  (Pročitano 2480 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jasko98

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 26
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B6 2.0 TDI CR
DSG
« poslato: Oktobar 02, 2021, 04:55:04 posle podne »
Pozdrav momci... treba mi pomoc. Duplo kvacilo je pri kraju cuje se pri prebavivanju u D i iz D u R. Jel ima  neko polovan  dsg da valja ili ovaj oterati na remont. U pitanju  VW PASSAT B6 2008 CR  2.0 140KS.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: DSG
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2021, 06:40:57 posle podne »
Ja ti predlažem remont. To je najbolje rješenje, ako ne uzmemo u obzir kupovinu novog mjenjača. Ali pogledaj šta i kako je najbolje, ja nemam iskustva, ali na osnovu ostalih priča, mislim da je tako.

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: DSG
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2021, 09:50:20 posle podne »
Evo sveže informacije, odrađen menjač prošle nedelje kod Slavka u Jakovu. Vozim škodu superb 2009 2.0 TDI 125kw DSG 6 brzina mokro kvačilo DQ250 02E. Menjač u poslednje vreme jedva išao u rikverc, morao ga čekati da raskvači, lupao, trzao pri promenama pogotovo među nižim brzinama i kad je hladan.. Razmišljao sam se o polovnom menjaču ali obzirom da po otpadima traže 700€ za polovan menjač sa Boga pitaj koliko je prešao... Odličih se ipak za remont.. elem duplo kvačilo sa rukama i servisom ulja i filtera je sve skupa 800€ (nov original deo kod njih, borg warner ugrađuju jer oni prave i za prvu ugradnju), ali je lupao i zamajac pa sam i njega sredio (tu se odlučim za original vw, oko 350€) i zamenim semering radilice do menjača jer je malko slinio ulje tu. Menjač je odrađen vrhunski, kad skinu menjač pregledaju i testiraju sve, hidroblok, zupčanike, mehatronik... Sve ostalo je bilo u redu tako da na gomili sve je cca 1200€. Bukvalno drugi auto za vožnju, mekše šalta, nema kašnjenja, ma vrh... Nakon toga odradim i ažuriranje softvera menjača na poslednju verziju za moj menjač gde su otklonili određene bagove i iza nedelje ide tuning menjača na stage 1 da se to optimizuje po chiptuningu motora koji je ranije odrađen .

Sve u svemu za Slavka preporuka, a auto ne može da se prepozna koliko se lepše vozi, bez razmišljanja da će negde da zakuje itd..

Van mreže Jasko98

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 26
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B6 2.0 TDI CR
Odg: DSG
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2021, 08:54:12 posle podne »
Hvala druze na informacijama. Ako mozes obrisi poruke da ti posaljem nesto u PP.

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: DSG
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 04, 2021, 11:28:26 posle podne »
Обрисао, пиши :)

Van mreže Kile984

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: DSG
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2021, 01:47:14 posle podne »
Pozdrav, da li svaki dsg sestostepeni menjac ima duplo kvacilo?
Pitam iz razloga sto sam upravo bio u autolone i pitao za cenu duplog kvacila, dao broj sasije i covek kaze i pokazuje mi da moj auto nema! Inace u pitanju je pasat b6 125kw...
Bio sam pre par meseci kod Slavka u Jakovu i covek cim ga je probao kaze duplo kvacilo sto je i meni bilo logicno
..

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: DSG
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2021, 12:10:01 pre podne »
Има, него га они по шасији зову нека спојка нешто не знам тачно... Ако ти треба број дела, пусти ми шасију у пп и јавим ти тачно који иде :). Али тешко да ће ти се исплатити да сам узимаш део па да накнадно платиш руке...