Autor Tema: Pranje, poliranje, wax....  (Pročitano 163600 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #20 poslato: Jul 12, 2010, 11:16:32 pre podne »
Zverko,nema veze sto se ukenja auto sa fareclom...lako se pere i ne ostavlja tragove na plastikama kao kad se polira sa mlekom...nemora nista da se stiti i odvaja sa trakama...opusteno sledeci put poliraj bez vode...ja nisam znao da moze dok mi covek nije pokazao...sve je isto ...samo sto garderoba ostane suva lollol lollol
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #21 poslato: Jul 12, 2010, 11:22:03 pre podne »
ma znam ali kad malo dodas vode onda izvlaci bas, bas visok sjaj + kad na to cepnem Liquid WAX... ogledalo ;)

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #22 poslato: Jul 12, 2010, 12:30:47 posle podne »
ima ja g3 .. i radio sam farove sa njom ... ali sada samo sa 3m .... radi se na suvo a exekat .. ebe kevu .. zato je i skupa ...

koristio sam 3 paste i 3 sundjera( a u slucaju pasata 4 paste :)) ...i da bi bilo to kako treba ... jednostavno mora tako ... a 3m j3 skup ali znas sta si kupio i nemoze da omane
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #23 poslato: Jul 12, 2010, 01:12:13 posle podne »
drugari da se ne lazemo .. pravo poliranje ne moze da kosta ispod 100 120e ..

inace ovo je moj prvi auto koji sam polirao i na njemu se vezbam .. radio sam ga komsiji i platio je samo materijal .. a ni materijal nije ni najmanje jeftin ... 3400dinara .. dobro uzeo sam i jedan sundjer  clap bicedobro bicedobro

Ja sam pre neki dan odradio poliranje i voskiranje i lajsne na kolima su malo izbledele pa su ih mazali sa nekim sredstivma sve to za 3000 posto ih znam ...a inace kao od 4000 pa nadalje

nemanja brate ne moguce je za te pare profi uraditi tako nesto kada su samo paste skoro toliko ..

jel znas cime su ti radili ...

kolko para naplacujes poliranje celog auta a drugo mogao si u farbari da smuckar 50gr boje pa cetkicom da popunis te rupice pre poliranja ;)

kao sto sam gore napisao ... to sam tek probao da vidim kako ce da ispadne .. tako da nemam cenu sto se poliranja celog auta tice :)



zuta ona pasta otprilike u ovakvoj tubi je bila....radio je masinom sve i dugo je radio jedno 3 sata ...i onda stavio neki extra vosak posle toga..ja sam prezadovoljan kako je ispalo ...a 100 eura za poliranje je glupost jer poliranje treba da radis 2 puta godisnje sve zavisi ..pa zza te pare ofarbam cela kola...mislim glupost jbt....

nema sanse da je on potrosio 1 litar paste za tvoja kola ako je potrsio 1/4 bice bice dobro...a pasta je 3500 kod nas u borci..

inace naplacuju od 40 eura do 80 eura sve zavisi velicine auta valjda..

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #24 poslato: Jul 12, 2010, 01:13:20 posle podne »
brate, ja sam pre neki dan polirao sebi haubu fereclom G3 posto je bila katastrofa izgrebana na par mesta. i ok, uradio sam kako treba i sve ali uk*njao sam sve ostalo sa onom pastom. i auto i sebe... znaci ako se radi sa pastama koje koriste vodu onda obavezno da se zastiti auto a ako ces da se bavis time mogu da ti preporucim coveka koji prodaje AutoMagic program pasti, voskova i polimera na veliko pa ce te sigurno manje kostati materijal a ne koristi se voda u radu sa njima.

oni su moj ceo zastitili trakama lepo sve lajsne bilo je posle na nekoliko mesta ostataka te paste ali opralo se nije problem

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #25 poslato: Jul 12, 2010, 03:42:41 posle podne »
ti ne citas sta ja pishem ....

3500 hiljade je bilo 4 paste po 300 -350grama i jedan sundjer

posto ovde gde ja uzimam mozes da kupujes 3m ovu pastu na grame .. a inace idu i 3 sundjera kada poliras .. za svaku pastu drugi

a ako mi neverujes za cenu poliranja ... okacicu osiguranje koliko mi je platilo za poliranje auta .. inace auto je bio ostecen u perionici ...

14 560 dinara sa pdv om :)za te pare sam kupio polirku i jos neke mazalice :))
« Poslednja izmena: Jul 12, 2010, 03:44:14 posle podne od strane Zlocesti »
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #26 poslato: Jul 12, 2010, 04:27:17 posle podne »
pogledaj ne znam sad tacno koja je tema bila ali okacio sam sajt ka bosanskom forumu gde je lik objasnio ceo postupak sta,kako i koje paste koristi....cak ima veze i koliko obrtaja ide sa kojom pastom....ali sad se trenutno sajt back up-uje pa sacekaj par dana kad nadjes link ;)
 

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #27 poslato: Jul 12, 2010, 04:56:54 posle podne »
svaku kremu koju kojpis na ambalazi zi tacno pishe .. koliki pritisak koji sundjer i koliko obrtaja .. da li se razblazuje sa vod, . da li treba voda tokom poliranja .. itd itd
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #28 poslato: Jul 12, 2010, 09:59:38 posle podne »
3M paste ostablja fleke po plastikama,farecla je zato mnogo bolja....Ja licno ceo auto nebi polirao bez 100e....ima posla da se ukenjas,a za cas moze da strada sudjer na nekoj ostroj ivici i ako nevidis osteti se farba...e onda farbanje tog dela...desilo mi se pre neki dan...polirao sam zadnje krilo na pug206 i zakacim sundjer na ivicu stakla...nisam video i zagrebem farbu...digne se lak i eto zajebancije...
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #29 poslato: Jul 12, 2010, 10:17:58 posle podne »
ja nisam imao problema sa ostalvjanjem fleka ... cak i posle dan dva .. samo se dobro nakvasi i lako se prebrishe ..

pazite da vam ja nesto kazem ..

poliranje auta do 90posto savrsenosti je pickin dim ... a onih 10 posto je da se useres ..

i sada samo zavisi da li neko hoce da se drka da da 98 99 posto i da svaku ogrebotinicu kojuje moguce sredi .. popravi itd itd ..


ili ce samo da uzme masinu preleti preko auta i kaze ispoliro sam ti auto ...


kada ima dosta ogrebotina i dubokih .. zavisnosti od dubine prede se trajaktom 1500 pa 2000 .. sve sa vodom ...

onda pranje .. pa jedan pasta
pa pranje prisanje do besvesti ..
pa druga pasta ... pa pranje pa brisanje ..
pa treba pasta pa pranje .. i u qrac da sve to neko tako radi ispod 100e ...

realno imas jendo 5 6 sati mucenicki da radis ...

ne znam koje vi polirke imate moja je flexova .. posle 15 minut misici pucaju ... pa onda donji deo kada se sagnes .. ma idi ...ubistvo ....

tako da sve iam svoju cenu ... .
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #30 poslato: Jul 12, 2010, 10:54:30 posle podne »
brate, mene su ledja i ramena bolela dva dana , znam o cemu mi pricas tako da je i 100e malo. kad sam uzeo da radim, posle pola sata sam bio gola voda. i kazem ortaku, sto je bio tu, da mi je sad jasno zasto traze po 100e za poliranje.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #31 poslato: Jul 12, 2010, 10:58:15 posle podne »
to nemoyes nikome da objasnish dok ne proba....
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #32 poslato: Jul 12, 2010, 11:03:06 posle podne »
jos cu da steknem utisak da covek da bi ispolirao auto mora da prodje psiho-fizicku obuku u NASA-i i legiji stranaca. bleh

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #33 poslato: Jul 12, 2010, 11:05:38 posle podne »
uzmi masinu i probaj. znaci ja sam se zaleteo reko sad cu to da spu*kam ocas posla... boodala
doso do pola haube nisam morao uopste da je fajtam kolko mi je curelo sa cela... saka mi se ukocila od drzanja masine. ok, ja sam je prelazio 3 puta + sto posle poliranja ide rucno WAX. ali zato sad sija ko pasija mooda  biggrin

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #34 poslato: Jul 12, 2010, 11:15:08 posle podne »
kamo srece da sam imao masinu kad sam polirao jedan svoj auto.prvi dan sam radio rucno 4 sata,drugi dan tri sata,i dva dana posle toga lezao.sve me je bolelo,ali ne zato sto je to toliko tesko(naravno da je tesko ali postoje i mnogo tezi a manje placeniji poslovi od 100e za par sati)nego sto su to pokreti gde koristis odredjenu grupu misica koju ne koristis svakodnevno.ida na kuglenje i peglaj ga 3 sata ili vozi karting 2 sata... driving

Van mreže djox

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Ruma
  • Karma: +2/-3
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #35 poslato: Jul 13, 2010, 12:39:29 pre podne »
jest ima tu posla da se otelis prosle godine sad odradio 15ak vozila, treba minimum 4h da se uradi auto. probao sam tu farekla, kod nas je svi koriste, nijie mi se dopala nesto, zatim sam iskopao neku americku meguiars, stvarno je super, al nisam siguran da jos ima kod nas da se kupi. neki majstori uzimaju odprilike 30e za poliranje ali to podrazumeva samo da povrati sjaj, bez nekog smirglanja i sta ti ja znam, al ispadne ok.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #36 poslato: Jul 13, 2010, 12:44:56 pre podne »
vracanje saja ti je najlakshi posao .... preletis zeleni cep ofrlje .. i zatim malko se potrudis sa plavim cepom i ima da bljesen ko nov ...


ali ogrebotine . risovi ... fleke ... hologrami .... e tu ima da se namucis ... ko niko ..


p aja i ortak samo celi kamion za manje od 2 sata odradili .. vratili mu sjaj ko da je iz fabrike izasho ... a pasat kada ej dosao sijao je :) a potrosili 5 6 sati ... i to na smenu .. znaci masina se nije gasila ..

ne kazem da ima mnogo manje placenjih poslova .. ali ako radis sa kvalitetnom hemijom .. veruj mi da ode sigurno 30 40 e .. a ako nemas sundjere onda preko 60e

sa tim da sa sundjerom mozes da izvuces max 3 auta ... i to onako na misice ...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže kiza1975

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #37 poslato: Jul 13, 2010, 05:15:14 pre podne »
brate, mene su ledja i ramena bolela dva dana , znam o cemu mi pricas tako da je i 100e malo. kad sam uzeo da radim, posle pola sata sam bio gola voda. i kazem ortaku, sto je bio tu, da mi je sad jasno zasto traze po 100e za poliranje.
Au druze pa ovde u Srbiji neko za 200 e radi ceo mesec ,realna cena je 50 e

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #38 poslato: Jul 13, 2010, 09:50:33 pre podne »
to sto neko radi za 200e nije uopste merilo cene necijag rada i truda. ja bez 100e ne bi vato masinu u ruke. drugo, te varijante od 50e su becene pare. propisno ispoliran auto tj da se dovede u stanje kao kad je izaso iz fabrike bez 100e nema.

Van mreže laki

  • VW Početnik
  • Poruke: 85
  • Age: 32
  • Lokacija: Bg-Batajnica
  • Karma: +0/-5
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #39 poslato: Avgust 17, 2010, 10:12:20 posle podne »
Pre neki dan sam polirao neke farove od Punta 2

Posle


I nesto od ranije (pre par meseci)

[/quote]