Autor Tema: 5stepeni menjac za golf 1.3  (Pročitano 6966 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexandar Sh.

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
5stepeni menjac za golf 1.3
« poslato: Mart 23, 2010, 02:08:11 pre podne »
Kao sto sam naslov kaze gde i koja je verovatnoca naci dobar menjac sa 5 stepeni prenosa za motor 1.3 kod golf-a 2jke ......
Ili su moguce neke modifikacije na menjacu od 1.6 ? Predlozi - saveti ? :rolleyes: :rolleyes:

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2010, 02:02:17 posle podne »
a sta zelis od tog menjaca, da vuce ko lud i trosi ko lud, da vuce onako ok i lepo trosi i lepo ide, a ako zelis da obaras brzinske rekorde onda stavi od nekog TD-a dosta je duzi prenos nego kod benzinca samo sto ti motor nece imati moment da razvrti 5. brzinu...
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže Alexandar Sh.

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2010, 02:12:25 posle podne »
ne ne meni moj golfi ide opusteno 140 i moze jos na plinu,ali se dere u 4toj tacnije lepse bi isao u 5toj brzini,ne verujem da bi taj prenos doprineo nekoj vecoj brzini ali bi u svakom slucaju lepse radio :)
hteo sam ja ubacivati drugi motor,ali sa ovom kilometrazom sto je presao i koliko je motor zategnut + cena goriva ne isplati mi se trenutno  bleh bleh

Van mreže Alexandar Sh.

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2010, 08:47:20 posle podne »
Ajd da ne otvaram novu temu imam jos jedno pitanje,posto je moj motor 1.3 carb sa dvogrlim carbom i primera radi namontiram mu 5th gear,da li neko zna koje izmene bi trebalo napraviti da se napravi 1.3i tacnije da se promeni sa carb-a na ajnspric i da li se uopste isplati praviti tu promenu na motoru......

Van mreže Alexandar Sh.

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2010, 09:28:12 posle podne »
pa to pitam jer ovako ustelovan sa 2grlim carbom stvarno lepo ide ne mogu se zalim,pogotovo sad kad je bio na nekom stelovanju :),ok znaci ostaje samo 5ta brzina....
Poenta je da sam cuo da je jako retko nadji menjac za 1.3 petostepeni,a nzm jel moze da se neki drugi prepravi  ?

Van mreže cabrio

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 542
  • Age: 44
  • Lokacija: Apatin, Subotica
  • Karma: +19/-1
  • Pol: Muškarac
  • CABRIO
    • Tuning Club Apatin
  • Auto: Golf MK1 Cabriolet
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2010, 10:09:07 posle podne »
Mislim da bi mogao i od Pola?

Van mreže Alexandar Sh.

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2010, 10:29:18 posle podne »
Pa nzm zato sam i napravio temu  :rolleyes: :rolleyes: , a onako znam da bi mu znacilo ( autu ) ta famozna 5ta , a i samom ugodjaju voznje bi doprinelo ..... clap clap

Van mreže ketz

  • VW Početnik
  • Poruke: 184
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +3/-6
  • Auto: Golf 3
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #7 poslato: Jul 22, 2010, 03:49:27 pre podne »
Kao sto sam naslov kaze gde i koja je verovatnoca naci dobar menjac sa 5 stepeni prenosa za motor 1.3 kod golf-a 2jke ......
Ili su moguce neke modifikacije na menjacu od 1.6 ? Predlozi - saveti ? :rolleyes: :rolleyes:
ja sam ubacio 5 stepeni u moga golfa,takodje je 1.3.Menjac je od pola,neznam koje godiste,ali mislim da je onaj stariji tip.nema nikakve prepravke,osim sto treba neki lim zavrnuti,a to je 2 minuta posla.ako ga nadjes,moras uzeti i saltaricu od njega,jer ova ne pasuje.menjac kosta oko 120 para evropske valute.Jos bih dodao da je ogromno olaksanje za auto,nevjerovatno koliko rastereti motor,a i puno manje trosi,moj sad ne prelazi 6 litara na otvoreno kad ga metnem u petu biggrin

Van mreže primo

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #8 poslato: Maj 31, 2011, 12:44:12 posle podne »
ukoliko je još aktuelno, imam taj menjač u garaži i ne treba mi, za 50 evra.   biggrin

Van mreže HaD_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 123
  • Age: 36
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK1 1.3
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #9 poslato: Jun 21, 2011, 02:55:40 posle podne »
Koji menjac? I da li moze to na mk1 1.3?

Van mreže GOLF77

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: K.Mitrovica
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #10 poslato: Jun 21, 2011, 09:35:29 posle podne »
Primo i ja sam zainteresovan za taj menjac,jer od keca ili 2ojke?

Van mreže gojko.r

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #11 poslato: Jul 05, 2011, 09:50:10 posle podne »
ja sam isto ubacio menjac sa 5 brzina na g2  1.3 ali nevalja izgleda su me zeznuli isao kod majstora ispada mi iz 5 kao otisao mu sinhron ..
pozZzz svima ja sam Gojko iz Zemuna i vozim golfa 2.

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #12 poslato: Septembar 23, 2011, 07:22:51 posle podne »
Ajd da ne otvaram novu temu imam jos jedno pitanje,posto je moj motor 1.3 carb sa dvogrlim carbom i primera radi namontiram mu 5th gear,da li neko zna koje izmene bi trebalo napraviti da se napravi 1.3i tacnije da se promeni sa carb-a na ajnspric i da li se uopste isplati praviti tu promenu na motoru......

Po meni se ne isplati...Bolje uzmi onda ceo 1.3i motor nego da drugi cerupas i pakujes na taj... Ortak ima 1.3 karb sa 4 brzine, maksimalno utegnut motor i ide kao blesav, sa petostepenim menjacem izgubices ubrzanje i trebace ti prazan autoput da bi mu izvukao maksimalnu brzinu... Ne mozes mnogo da ocekujes od auta sa 55KS...

Van mreže zeljkoadam

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Valjevska Mionica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 5stepeni menjac za golf 1.3
« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2011, 08:48:55 posle podne »
pa to pitam jer ovako ustelovan sa 2grlim carbom stvarno lepo ide ne mogu se zalim,pogotovo sad kad je bio na nekom stelovanju :),ok znaci ostaje samo 5ta brzina....
Poenta je da sam cuo da je jako retko nadji menjac za 1.3 petostepeni,a nzm jel moze da se neki drugi prepravi  ?
pa to pitam jer ovako ustelovan sa 2grlim carbom stvarno lepo ide ne mogu se zalim,pogotovo sad kad je bio na nekom stelovanju :),ok znaci ostaje samo 5ta brzina....
Poenta je da sam cuo da je jako retko nadji menjac za 1.3 petostepeni,a nzm jel moze da se neki drugi prepravi  ?

pasuje od venta 1.4,bez ikakvih prepravki na istu saltalicu samo se iskrivi unuta pleh da ima hod saltalica za petu brzinu,losije ubrzava,brzine su duze  i cini mi se da manje trosi ali nisam proveravao,ja sam stavio u mog golfa a da menjac bude 100% tacan tesko naci...