Autor Tema: Problem sa snagom u voznji... POLO 1.4 TDI 2004.  (Pročitano 2194 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ERR

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI
Problem sa snagom u voznji... POLO 1.4 TDI 2004.
« poslato: Februar 08, 2015, 10:34:12 pre podne »
Pozdrav,

Svim ucesnicima i ljubiteljima vw automobila...
Pisem vam iz N.Sada, vozim POLO 1.4 TDI 2004. Godiste.
Automobil sam 2008. kupio uvezen je iz Italije, na satu je tada imao oko 80.000 km, sada je na satu 200.000 km, pretpostavljam da je kilometar sat kao i u vecini slucajeva vracen unazad... Tako da slobodno mogu reci da je polo prsao oko 300.000 km

Automobilom sam generalno zadovoljan sve do polovine 2014. kada sam zamenio kvacilo. Od tada nastaju razni problemcici.
Naime majistor je ubaci kvacilo loseg kvaliteta koje je nakon 500 km ocvrslo, autlmobil je pri brzini od 120 kmh tresao kao da se vozim u kocijama...
Onda sledi borba sa majistorom zasto, kako, nije moja graska, nije do kvacila do tockova je... Itd
Naterao sam majistora da mi stavi drugo kvacilo i taj deo sam resio, problem sa vibracijama sam delimicno resio ispravljanjem alu felni sa setom letnjih guma, ali se treskanje i vibracije javljaju i na celicnim felnama sa zimskim gumama i ako su drasticno manje za 80% nego posle zamene kvacila...
Sa tih 20% vibracija na alu i celicnim felnama sam se pomirio...

Posle toga smo dijagnostikovali problem da auto prilikom ubrzavanja ima rupu u gasu, kao da se pojavi neka knedla prilikom dodavanja gasa koju kada proguta sve je normalno... Auto posle ubrzavanja recimo na otvorenom putu se ponasa kao i ranije, ali u grackoj voznji gde su promene ceste se ponasa kao da je u jednom stepenu prenosa vise nego sto bi trebalo.
Onda smo radili dijagnostiku sa cetiri razlicita programa samo na jednoj je ponekad izbacivao gresku da turbina kasni nekih 1/2 bara, ali to nismo u pregledu ustanovili gde je problem, svi ventili cudesa su pregledani i ustanovljeno je da su ispravni... Nisam veliki poznavalac mehanike automobila pa mi nemojte zameriti ako nesto nisam dobro preneo, ali majistor mi je rekao da je kontrolisao: Eg, protokomer, ventile za vakum i sve sto bi moglo imati veze sa snagom auto...

Da li mi neko moze dati savet iz iskustva zbog cega se ta rupa/knedla u gasu pojavljuje?


Pozdrav svima i hvala u napred.
Ivan

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6846
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Problem sa snagom u voznji... POLO 1.4 TDI 2004.
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2015, 12:02:09 posle podne »
a posle da vidimo sta ti je sa 4. cilindrom ....  :46
« Poslednja izmena: Februar 08, 2015, 03:03:27 posle podne od strane milanilijin »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Problem sa snagom u voznji... POLO 1.4 TDI 2004.
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2015, 04:32:25 posle podne »
Vozim pola sa takvim motorom od 2002g (kupio ga novog) i presao sam sa njim 180 000km. Ta rupa je bila i ranije jer je motor sa 3 cilindra i nije tako velike snage da moze da nosi dok turbina ne nabije pritisak.(mora da se zavrti motor na 1500 bar)Manje se primecivalo ranije jer je sve bilo dosta novije i manje pohabano. Na zalost sa vremenom se to povecava cak i ja sam to osetio na svom automobilu. Tako da proveri turbinu i sistem njen oko pritska i vakuma, creva EGR-a i slicno. Ne bi bilo lose da se sve skine, opere i posalje turbina na remont. Sigurno ima lufta i geometriju bi valjalo prestelovati. Garantujem da ce se posle toga taj osecaj drasticno smanjiti ali isceznuti nece sigurno sasvim. Treba proveriti i glavu naravno(gumice, vodjice, ventile).
« Poslednja izmena: Februar 09, 2015, 04:33:58 posle podne od strane RUS »
Boban-Rus

Van mreže ERR

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI
Odg: Problem sa snagom u voznji... POLO 1.4 TDI 2004.
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2015, 06:30:53 posle podne »
Pozdrav RUS,

Hvala ti na odgovoru.
Sigurno sam auto vozio 10-12 meseci dok kvacilo nisam maksimalno iskoristi (dok nije pocelo maksimalno da proklizava)
Tako da sam ja taj osecaj rupe u gasu povezivao sa losim kvacilom... I zato sa sigurnoscu ne mogu da odredim kada se ta rupa pojavila. Ono sto sigurno znam jeste da auto nije bio tako lenj i nije tako reagovao na dodavanje gasa. Turbinu sam remontovao u decembru 2010 godine i od tada nisam presao vise od 85.000 km sa remontovanom turbinom.

Hvala ti na odgovoru, prenecu mom majistoru sta si mi napisao pa cemo videti hoce biti kakvih rezultata...