Autor Tema: Polo 2-velika potrošnja, crni dim  (Pročitano 3904 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djomlica78

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #40 poslato: April 26, 2015, 01:05:29 pre podne »
Ljuidi polako, još jednom Vam naglašavam da je moje znanje oko automobila stvarno tanko, ali pokušavam da rešim probleme korak po korak. Takođe samatram da možete dati mnogo korisnije savete od ovih mojih, nego što je zanimljivo "prepucavanje" na datu temu. Pitanje je bilo jednostavno kako "okvirno" proveriti stanje ventila a ne skidati glavu motora. Smatram da se treba fokusirati na dati problem mnogo pre nego što je nalaženje nekih ličnih okvira kroz laganu "zajebanciju" na zadatu temu.
Moja dosadašnji zaključak je da su sve moje preduzete mere od kada sam ustanovio da se automobil "trese" ili ti drmucka na leru bile pogrešne i da sam se konstantno kretao u pogrešnom smeru smatrajući da postoji problem oko struje. U takvom razmišljanju sam čak uspeo i da "sjebem" protokomer, ali nema veze šta je tu je idemo dalje. Sad samo razmišljam da vožnjom sa prevelikom količinom benzina koji je završio u karteru(zbog pokvarenog protokomera usled detonacija) nisam uticao na "sjebavanje" ostalih performansi motora.
Sad kada sam utvrdio u čemu je problem sačekaću da malo iskoristim ovu pauzu u vožnji za kvalitetno uživanje u ostalim blagodetima života (koje su donekle uskraćene ako niste "dobri sa pandurima" i volite kilometre) pa onda idemo dalje....
U svakom slučaju smatram svojom obavezom da Vas izvestim o celom sledu događaja do otklanjanja navedenog problema tako da će biti još vremena za razmenu mišljenja....

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #41 poslato: April 26, 2015, 12:37:46 posle podne »
djomlica78 svaka cast  thumbup , pratim ..i sta god da se desi pisi ..jer svako novo iskustvo dobro dodje ...

samo mi reci kad si to proveravao ventile jer si morao skidati karter dole ...tu mi nesto nije jasno ...  :huh:

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže djomlica78

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #42 poslato: April 26, 2015, 01:22:42 posle podne »
Ako može odgovor na pitanje kako kad skinem glavu motora mogu da znam da su otišle karike za kompresiju, pošto uljne nisu čim auto ne troši ulje.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #43 poslato: April 26, 2015, 07:59:14 posle podne »

Van mreže djomlica78

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #44 poslato: April 26, 2015, 09:29:25 posle podne »
Jel ima još nekih predloga ..., ovde mi se samo dopao ovaj deo od 5:00 - 5:10...

Van mreže bogza

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Age: 35
  • Lokacija: Srbac Bih
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti 16v pl df2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #45 poslato: April 26, 2015, 10:17:30 posle podne »
pa gedora ti je upravo ovim videom dao nacin i resenje pogledaj ga jos jednom i probaj skontat  formidable

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #46 poslato: April 26, 2015, 11:54:58 posle podne »
Ne pije ovo vode što ti je Gedora postavio. Tomos je dvotaktna mašina  lollol nema ventile,bregastu i zupčasti kaiš  lollol lollol lollol
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #47 poslato: April 27, 2015, 08:36:04 pre podne »
Nema zupčasi... ima lanac :)

Van mreže djomlica78

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #48 poslato: April 27, 2015, 11:54:58 pre podne »
Ako hoće neko da objasni uzupčavanje kako se pravilno odrađuje, stezanje i štelovanje ventila, šta mi je potrebno sem osnovnog alata hoće, ako  ne hvala i na ovim odgovorima. Nisam se naučen rodio a imam i želju i volju to da naučim, trebaće i za kasnije... 
Vozim se dosta (50 000 godišnje), naučim da popravljam ove "krševe" delove i alat imam uvek u gepeku i piči gde oćeš i kada hoćeš, po meni najbolje rešenje za kretanje i izbor automobila.
Naravno u skladu sa finansijama svako bira ono što može i što je realno ...
Da me tu jebuckaju strane banke, njihovi proizvođači prodaju gomilu plastike i ponešto čelika za 10x veće svote nego što je proizvodna vrednost vozila, neka nađu nekog drugog...
Dok je ovih vozila proizvedenih pre pada Berlinskog zida (prestanak postojanja bipolarnog sveta - početak pravljenja globalnog potrošačkog društva) teraće se ona, kad ih više ne bude, tad će verovatno svako da ima svog kvada(ili ti drona) ko zna...

A vi sa tako pametnim odgovorima ako već nemate pametnija posla razmišljajte o sledećim temama:

1. Kako dodatno iskoristiti toplotnu energiju koja se stvori u motoru, "niko ne zagreva kuću pa posle otvara prozore da je hladi",
2.  Obrtajima radilice stvarati dodatnu električnu energiju sem za punjenje akomulatora i kasnije je koristiti, u prevodu hibridi,
3. Enegriju strujanja vazduha kako iskoristiti i td i td.

To mi je za sada palo na pamet,  a nama amaterima objasnite ove obične mehaničarske poslove da i mi naučimo nešto.

 

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #49 poslato: April 27, 2015, 11:01:43 posle podne »
 pop1  s koje si ti planete  :huh:   jesi li svemirac ili srbin? 
da nisi ovaj?

    Edo Maajka - Jesmo Li Sami

Van mreže Bocko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2.0 TDI
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #50 poslato: April 28, 2015, 12:20:00 pre podne »
 bonk Citam celu temu i ne mogu da ukapiram da li je ovo neka sala ili je decko ozbiljan ...  Skidanje glave, ciscenje-zamena ventila, to ako ti se desi negde dok si na put ne vredi ti da sam pravis bolje ostavi taj auto tamo u neki kanal... i bolje promeni interesovanje nemoj da gubis vreme oko glave motore to je veoma komplikovano i postoje servisi koji se bave samo tim problemima i ni jednim drugim jer kao sto sam rekao veoma komplikovani problemi su oko toga. Moj savet ti je nadji neki novi laksi hobi recimo... limarija to nije tesko kupi farbu i sam si svoj majstor...  clap
« Poslednja izmena: April 28, 2015, 12:22:30 pre podne od strane Bocko88 »

Van mreže djomlica78

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #51 poslato: April 28, 2015, 07:33:28 pre podne »
OK, hvala na odgovorima.

Van mreže djomlica78

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #52 poslato: April 28, 2015, 10:49:09 pre podne »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #53 poslato: April 28, 2015, 01:35:20 posle podne »
https://poslovi.infostud.com/
i ovo isto.. nadji pravi posao i pusti majstorima da majstorisu...
lollol

Van mreže djomlica78

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 2
Odg: Polo 2-velika potrošnja, crni dim
« Odgovor #54 poslato: Jun 02, 2015, 09:56:48 pre podne »
I da nastavim.....
Delovi 8000 - (ulje, filteri, ulje za menjač, leva spona, dihtunzi glave i usisa, kućište i račva termostata), 9000 - ventili, gumice, vođice i obrada glave motora, 7000 - rad majstora.

Po predpostavci "novog" majstora prilikom predhodne zamene termostata (rađeno pre dve godine) nisu zavrnuta oba šrafa kućišta termostata što je evidentno već samo jedan drugog nije ni bilo???, tako da je na tom mestu voda pomalo curela iz sistema što je dovelo do preteranog zagrevanja motora a kasnije do oštećenja dihtunga glave motora.... Ostalo je poznato
Ponovo faktor ljudske greške je izazvao čitav problem, bar da se ne desi nekome opet takva majstorska greška ako ništa drugo.