Autor Tema: Karburatori (opšta diskusija i rešavanje problema)  (Pročitano 122143 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Karburatori
« Odgovor #220 poslato: April 07, 2015, 11:17:11 posle podne »
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #221 poslato: April 08, 2015, 09:02:19 posle podne »
Eh sto ste zlobnici, ali idemo dalje, danas mi je dosao jako lep golf II 1,3 89 godiste. Sto bi nas narod rekao " ko casa ", enterijer na zavidnom nivou kako je ocuvan. Auto ima ugradjen lovato plinski sistem i pretezno je vozen na plin. Kad su dosli u servis, motor je na plinu radio kao na tri cilindra. Vidim da im je auspuh jako crn, zamolim vlasnika da rad motora sa plina prebaci na benzin. Relativno lako preusmeren rad motora sa plina na benzin, ali rad jos losiji. Iz auspuha izlazi crni dim, motor postepeno gubi obrtaje i gasi se. Skinem jednu svecicu, a ona crna ko gar.

Skinem membranu ekonomajzera, kad ona nikad menjana - originalna. Tvrda ispucala, zamenim je sa novom. Skinem ler diznu jer vidim da je masna, kad ona u delu emulzione cevi zapusena. Ocistim je, proverim sa kalibrisanim cesljem da li nije ostecena i kao ispravnu vratim je na svoje mesto.
Zamolim vlasnika da mi da kontakt, ocekujem specifican zvuk elektro ventila za propustanje gotove smese. Necujem ga pa sa auto glimericom proveravam dovod struje na dovodnom kablu. Lampica auto glimerice svetli, zamolim vlasnika da iskljuci kontakt a sa unimerom utvrdim da je elktro magnet neispravan. Skinem elektro ventil i preradim ga da vise ne zatvara dovod gotove smese.

Upalimo motor na benzin i pustimo ga da se zagreje na radnu temperaturu, dok se motor zagrevao vidno se osetilo poboljsanje. U okviru moto testa vidim da motor ima duplo ranije paljenje, prevelike obrtaje na leru i siromasnu smesu. Sve doteram kako treba i dignem obrtaje motora na 3000. Odlicno sagorevanje kazem musteriji, jer je sagorevanje 0,5% CO i netreba nista vise preduzimati.

Posle sagorevanja svog benzina u loncetu karburatora, prebacimo rad motora na plin. Kad ono obrtaji smanjeni jer je sad sagorevanje plina na leru 5,7% CO. Doteram smesu plina na 2,5% CO i dobijem ponovo obrtaje motora koje sam imao na benzinu. Doteram smesu na 3000 O/min. na 0,4% CO, besprekoran rad. Predlozim da se provozamo i da vidimo kako se auto ponasa u voznji.
Majstore to je to, radi odlicno na benzinu i na plinu. Vise se ne trese rucica menjaca i motor radi mirno kako na benzinu tako i na plinu. Sto je jos vaznije pa auto bolje vuce....


 majstor1

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Karburatori
« Odgovor #222 poslato: April 08, 2015, 10:23:56 posle podne »
Hajde ljudi da napravimo neku akciju skupljanja dobrovoljnih sredstava i kupimo Dobrom kakav fotoaparat,jer ovo bez slika nema smisla više nikakvog  :30
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #223 poslato: April 08, 2015, 11:32:07 posle podne »
boze ti sacuvaj.
 dobri nikola ti si zajebo isusa brate. mislim  da ti se hriscani i svi pravoslavci nemogu oduziti narednih 300 godina, za sva tvoja dobra djela i sve ovo sto cinis, sto za clanove naseg kluba sto za srpske velikomucenike sa ugradjenim tng sistemima.
ima li ko na forumu ko se bavi fotosopom ili nekim slikanjem ikona da ga namontira pored jovana zlatoustog i djeve marije?

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #224 poslato: April 09, 2015, 07:26:24 pre podne »
Eh kad bi ste barim nesto i korisno napisali!!! Slazem se sa vama da u nekom pisanju ubacim sliku sta trenutno radim. Ali nemogu sa masnim i prljavim rukama da hvatam telefon ili foto aparat.
 Drugo, jednostavno se udubim u posao, nemislim o forumu ni o pripremi teme. Kako bih zadovoljio pojedince, ponesete posao i maksimalno se trudim da odradim kako valja.
U mojoj okolini bilo je tri servisa u sretna vremena, hvala bogu postenim i nada sve kvalitetnim radom i korektnim odnosom prema musteriji opstao sam. Gedora dobro zna ( ako redovno placa sve dazbine prema drzavi ) kako su nam u zadnjih cetiri - pet godina porasli troskovi. Cene nisam dizao zbog same situacije, trudio sam se da se u svom poslu usavrsavam i da ne dozvolim da me vreme pregazi.

Zato molim pojedine clanove foruma, ako nemaju sta korisno da napisu u temi, pa jos da je podkrepe sa raznim fotografijama. Da se bespotrebno nejavljaju, obecavam da cu se maksimalno potruditi da spremim fotografije. Kako bih zadovoljio pojedince koji ocigledno nisu dobronamerni.

Ali sta da se radi, pa to su ti nasi ljudi, ako nemogu da ti pomognu. Oni ce ti podmetati nogu, kako bi te saplitaki i omalovazavali. Jer ocigledno za drugo nisu ni sposobni!!!!


 majstor1
« Poslednja izmena: April 09, 2015, 07:32:55 pre podne od strane dobri nikola »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #225 poslato: April 09, 2015, 09:32:23 pre podne »
Na posljednjoj večeri bilo je svečano. Isus je bio razgovorljiv, kao rijetko kada. Apostoli su ga slušali otvorenih ustiju. Kada im je tumačio svoje odnose prema Ocu, Filip se ohrabrio i prekinuo Ga. Iz dubine duše izašla mu je molba: Gospodine, pokaži nam Oca. . . Molba, koja nije samo Filipova. Prije njega i poslije njega tu molbu je osjećalo toliko ljudskih srdaca i izgovaralo ju je toliko ustiju.

U pomalo grubim oblicima još je i dandanas mnogo puta čujemo među jednostavnim ljudima, kada u raspravama o vjeri netko samosvjesno i pobjedonosno odsiječe: Ja vjerujem samo u ono što vidim! Pokažite mi Boga, pa ću Ga priznati! U nezdravom pobožnom obliku javlja se tamo, gdje bi vjernici na svaki način htjeli vidjeti čudo, ili barem one koji su vidjeli čudo, ili barem mjesto, gdje se to čudo događalo, ili bilo što, samo da bude čudesno. Ne žale ni vremena, ni novca. Spremni su u neku ruku zanemariti čak i obiteljske dužnosti, a pred uputama crkve zatvoriti uši. . .

Isus ima drugačije mišljenje. Oca vidi, tko Mene vidi, kratko odgovara Filipu. I nama. A gdje vidimo Isusa? U Evanđelju. Od prvih kršćanskih vremena do danas vjernici su Ga u njemu tražili i našli. Sveci, mučenici, crkveni učitelji, svi koji su o Bogu nešto lijepo govorili ili za Nj na bilo koji način svjedočili, crpli su to iz Evanđelja.
Crkva je doživljavala velika razdoblja onda, kada je rasla iz Evanđelja. Teška vremena za Crkvu nastupila su onda, kada su se ljudi zadovoljili s nadomjeskom za Evanđelje. Toliko će Crkva u sebi biti zdrava i toliko će zdravlja donašati čovječanstvu, koliko će biti vjerna Evanđelju. Ne znamo, da li je Filip s Isusovim razgovorom bio zadovoljan. Kako bilo, da bilo, prihvatio ga je, pokušao ga razu-mjeti i ravnati se po njemu. Možda ni mi s Isusovim odgovorom nismo zadovoljni. Ako ćemo zahtijevati nešto drugačiji odgovor, moglo bi nam se dogoditi, da ostanemo bez ikakva odgovora.
BLAŽENI KOJI NE VIDJEŠE A VJERUJU

 :53

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Karburatori
« Odgovor #226 poslato: April 10, 2015, 12:20:24 pre podne »
 lollol brate zajebo si Episkopa Zahumsko-Hercegovačkog Grigorija  lollol
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #227 poslato: April 10, 2015, 07:21:29 pre podne »
Rekoh ja, nista pametno ni korisno cuti.    driving

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #228 poslato: April 10, 2015, 03:20:42 posle podne »
Ali sto bi lale rekle: " usta vas bolela ", resicemo i taj problem. Kupio sam usb kabal za telefon, sad mi treba dobrovoljac.  :46 
Da na pp razradimo taktiku prebacivanja slika, pa ce ih biti kolko volis.   yupi3ti  Molice te me da vise neslikam i ne postavljam ih  lost006 jer cu zatrpavati temu.

Sad samo da se javi dobrovoljac, pa da krenem u akciju.   :35 :29

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Karburatori
« Odgovor #229 poslato: April 11, 2015, 12:13:16 pre podne »
Toooooo Dobri!  :25 Davaj slike,hitno...
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže tarik ABF

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Lokacija: VARES
  • Karma: +12/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 abf
Odg: Karburatori
« Odgovor #230 poslato: April 11, 2015, 10:32:26 posle podne »
a jebem ti karburator,,,,,,,hajmo ljudi dobri nikola trazi ko ce da mu dovuce auto a on ce da ga zapali i jos pus se fali da ce to da i uslika lollol ahahahaha

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #231 poslato: April 12, 2015, 02:23:22 posle podne »
Svim clanovima pravoslavne vere zelim sretne uskrsnje praznike sa zeljom da mi budu zdravi, vesli i puno km., da predju sa svojim ljubimcem. Uz HRISTOS VASKRESE!!!


 majstor1

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Karburatori
« Odgovor #232 poslato: April 12, 2015, 04:12:19 posle podne »
Hristos Voskrese

Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže paulvandyk68

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +1/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 cl
Odg: Karburatori
« Odgovor #233 poslato: Maj 24, 2015, 07:14:53 posle podne »
E moj Nikola drz se ti muskakli moj karburator posle tvog pregleda i podesavanja istrpeo jos tri karb servisa, za 4500 dinara koliko si uzeo zapusio si crevo od vakuma i blokirao suspenzor gasa, to i moja baba moze da uradi, nikakva mudrolija niti majstorija

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #234 poslato: Maj 25, 2015, 08:37:18 pre podne »
E moj paulvandyk68, kakva nebuloza ili ti neistina a jos bolje receno glupost  lollol. Cudno je u ovoj lazi da je taj karburator trebao: " posle  pregleda i podesavanja istrpi jos tri karb servisa, zapusio si crevo od vakuma i blokirao suspenzor gasa " .
 Kad bi samo znao o kakvom suspenzoru gasa mislis  :(  lost006. To su ocigledno neki novi konstruktivni delovi tog karburatora. Sve u svemu neverovatna budalastina i izmisljotina.

 Ako je tako kako tvrdis zasto se nisi javio da vidim u cemu je problem, nego si navodno isao kod tri majstora  lost006. Mislim da si nekorektan ( najblaze receno ), ako si uopste i dolazio kod mene ( sto sumnjam ).....
 
Maksimalno se trudim da svoj posao odradim kvalitetno i na obostrano zadovoljstvo. Prilog mojoj tvrdnji je da sam opstao u ovim vremenima i da sam zadovoljan sa obimom posla koju imam.

Evo jednog svezeg primera ovoj tvdnji, dolazi mi lepo ocuvan audi - jaje sa motorom 1,8. Vlasnik auta zali se na teze paljenje, trzanje i povecanu potrosnju benzina i plina. Predlozio sam da odradimo moto test motora, odnosno da proverim kako je motor podesen. U moto testu motora video sam da je nenormalno kasno podeseno paljenje. Pravilnim podesavanjem paljenja ( rad motora na benzin ), dobio sam da je motor podigao oko 700 O/min vise. Doteram obrtaje i ponovo prekontrolisem paljenje, posto sam dobio tacno paljenje i obrtaje proverim sagorevanje benzina na leru. Vrednost od 0,9% CO je mala, pa sam i sagorevanje doterao na 2% CO. Obrtaji motora su porasli za nekih 140 O/min, ponovo doterani  obrtaji na leru, musteriji receno da ugasi auto i ponovo ga upali.
Motor je upalio besprekorno thumbup, kod dodavanja ostrijeg gasa, izuzetno lako i tacno prihvatanje. Proverio sam sagorevanje benzina na 3000 O/min, posto je bilo u dozvoljenim granicama presli smo na podesavanje plina.

Kad je motor prihvatio plin, osetan pad obrtaja ( nekih 150 - 200 ) motora. Sa analizatorom izduvnih gasova video sam da se motor davi u prebogatoj smesi plina. Doterivanjem pravilnog sagorevanja plina, obrtaji su se vratili ( isti kao na benzinu ).  Na turazi je bila izuzetno mala konceracija CO%, doterivanjem i te smese predlozim da se provozamo i da vidimo kakvi su sad rezultati.

Vlasnik nije mogao da veruje da vozi njegov auto  clap alealeee tapsac, motor lepog audija je odlicno prihvatao gas u svim rezimima rada i u svim stepenima prenosa. Sa lakocom je prelazio sa jednog goriva na drugi, zamolim vlasnika da ugasi motor i bez gasa upali motor sa sto kracim verglanjem ( kako se kaze - na pola kljuca ). Motor je besprekorno palio na benzinu i na plinu, vratili smo se nazad u servis.

Vlasnik je prezadovoljan postignutim rezultatima  congratulations, posteno me isplatio i castio, imam svaku preporuku od njega.



 majstor1

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Karburatori
« Odgovor #235 poslato: Maj 25, 2015, 11:00:39 posle podne »
Lijepo ja tebi Dobri kažem,fotoaparat,pa slikaj. Onda imaš dokaze i nemože te niko prozivati za 4500 dinara da mu nisi ili jesi napravio ovo ili ono na autu. Ja sve što radim,slikam i kad završim lijepo kopiram slike na CD i dam vlasniku kad preuzme auto,tako da mi ne može reči,ovo si uradio,a ovo nisi. Čist račun,duga ljubav...
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #236 poslato: Maj 25, 2015, 11:37:36 posle podne »

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #237 poslato: Jun 25, 2015, 06:59:34 pre podne »
Slikacu danasnji rad i uz Vasu pomoc postavicu slike na forumu.  tapsac

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Karburatori
« Odgovor #238 poslato: Jun 25, 2015, 03:17:52 posle podne »
Ma zajebi slikanje dobri nego uplati par zelenih za ovo reklamiranje,da poguras klub coilleo2tj
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #239 poslato: Jun 25, 2015, 10:20:04 posle podne »
citat:
Ma zajebi slikanje dobri nego uplati par zelenih za ovo reklamiranje,da poguras klub coilleo2tj

i ne seri puno