Autor Tema: Narucivanje od Logitech-a  (Pročitano 17202 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Narucivanje od Logitech-a
« poslato: Novembar 28, 2017, 08:26:22 posle podne »
Da li je neko narucivao nesto direktno sa Logitech sajta, i ako jeste da li je sve proslo ok i da li je placena postarina ili carina?? Nasao sam neke slusalice koje su kod nas nenormalno skupe a na njihovom sajtu se 135$ a pise da je posiljka za dz, ali neznam da li ce biti naplacena carina pa zato pitam

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Narucivanje od Logitech-a
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2017, 08:29:15 posle podne »
porez placas za bilo koju cenu da narucis a carinu preko 50 eura mada mom kolegi su za 51 dolar naplatili carinu iako to nije preko 50 eura.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Narucivanje od Logitech-a
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2017, 08:39:41 posle podne »
nisam narucivao, ali pogledaj svejedno ebay i amazon, obicno imaju bolje akcije od proizvodjaca.
koje konkretno te zanimaju?
ako ti sta cini, iz EU u EU nema carine (ako se salje iz nemacke do mene recimo) , posle moze po nekome da se posalje za srbiju.
lollol

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Narucivanje od Logitech-a
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2017, 08:42:37 posle podne »
ove sluske su u pitanju: https://www.logitechg.com/en-us/product/g933-7-1-surround-sound-gaming-headset
a na ebay-u su kao 80$ ali je postarina 50$ sto mu dodje na isto mada na ebay.de su drugacije cene tj vece su cene nego na ebay.com  a kod nas i da ne pricam, 30.000din su ove sluske.

A za kombinaciju da se salju iz nemacke direktno za srbiju vec imam coveka ali hvala na ponudi Guarana

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Narucivanje od Logitech-a
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2017, 09:58:33 posle podne »
Kod mene su u radnjama 180e
Te sto gledas za 80$ su refurbished, tj reparirane po domacinski , nemci imaju samo nove u ponudi.
Za 30k verujem, to se desi kad imas jednog uvoznika ze celu drzavu, lupa prvi rabat na 100% i ne jebe silu. Tastatura koju sam ja svojevremeno plation 100$ u dubaiu , je kostala u beogradu 43.500 din hahahaha.
elem, baci poruku na logitech da li imaju EU shipping center, da ti bar sredim za carinu ;)
lollol

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Narucivanje od Logitech-a
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2017, 10:01:12 posle podne »
Ja sam imao reklamaciju direktno preko njih. U roku od 5 dana stiglo UPSom iz Holandije, bez ikakavih troškova. Za to su mnogo korektni i brzo sve završe.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Narucivanje od Logitech-a
« Odgovor #6 poslato: Novembar 29, 2017, 12:46:23 pre podne »
Ivke nije pitao za reklamaciju vec za porez i carinu. Reklamaciju lako ostvaris preko zvanicnog lokalnog predstavnistva bez obzira gde je proizvod kupljen, to je njihova obaveza. Ivke, po carinskom pravilniku Srbije koji sam ja veoma lepo prostudirao, postanska carinska sluzba moze apsolutno na sve da ti naplati porez i carinu. Ne naplacuje se do 50€ ukoliko ti salje fizicko lice i ukoliko mozes da dokazes da ste neka rodbina. Smesno, ali istinito. U svakom drugom slucaju mogu da ti naplate i carinu 18% na posiljku zajedno sa postanskim troskovima i porez 20% na taj ocarinjeni iznos. U najcescem slucaju ti naplate samo carinu 18%. E sad ukoliko ti dostavu vrsi DHL ili Fedex ili UPS, a paket ima deklarisanu vrednost preko 50€ onda ti prvo DHL trazi da im dostavis neku silnu dokumentaciju kako bi mogli da te "zastupaju" u carinskom postupku. To zastupanje je u stvari samo predaja tovarnog lista i tvojih podataka carinskoj sluzbi i to naplacuju od 3200din, pa do 5000din koliko naplacuje Fedex. Posle toga placas obavezno i porez i carinu po onoj gore formuli. Tako da na kraju ti treba da platis oko 40$ za spediciju + 25$ carinu + 29$ porez + 135$ slusalice = 229$. To ti je oko 7.000 jeftinije nego u radnji kod nas. Sve troskove platis na kucnom pragu po dostavi, a potrebnu dokumentaciju saljes mejlom.
Ima fora da izbegnes DHL i slicne lesinare, tako da ti to izadje jeftinije, pa ako te interesuje javi se na PM
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Narucivanje od Logitech-a
« Odgovor #7 poslato: Novembar 29, 2017, 08:16:28 pre podne »
Hvala vam na odgovorima, Wele imas pm, pa da vidimo kako cemo i sta cemo :)