Autor Tema: lampica od ulja pasat b5.5  (Pročitano 8120 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dexy

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
lampica od ulja pasat b5.5
« poslato: Februar 16, 2011, 04:22:39 posle podne »
 Imam problem sa lampicom za nivo ulja! nivo ulja mi je malo ispod maximuma medjutim lampica ZUTA svetli stalno i pri svakom startovanju motora obavestava me da proverim nivo ulja! na dijagnostici (kod drugara ) mi nepokazuje nikakvu gresku. Inace u pitanju je pasat b 5.5 2003 god AVF motor 131ks. ako je neko imao taj problem voleo bi da mi kaze o cemu se radi . hvala puno unapred svima  mahac

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: lampica od ulja pasat b5.5
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2011, 04:24:42 posle podne »
Koristi pretragu, ima pisano o tome, senzor na karteru treba ocistiti ako se ne varam

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: lampica od ulja pasat b5.5
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2011, 06:10:15 posle podne »
ja sam imao slican problem na golfu 4 , na bordu mi je povremeno izbacivao OIL sensor workshop,ali kad prodje par sekundi ugasi to obavestenje , nisam hteo da diram nista jer sam prodao auto, a kod tebe koliko vidim svetli lampica, to vec moze da bude pokazivac da mozda nije dobar pritisak ulja a to bi trebao hitno da testiras sa manuelnim meracem pritiska

Van mreže ciklobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: lampica od ulja pasat b5.5
« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2011, 06:18:05 posle podne »
Ja sam imao skoro isti taj problem na golfu 5. Upalila mi se zuta lampica od ulja, isao kod majstora, davali neke dijegnoze boze sacuvaj. u cemu se ustvari radilo, ti motori te obavestavaju cim potrosi 0,5l ulja cisto da ti jave, malo jesu smor ali tako je. Znaci izvadis kljuc iz brave, otvoris haubu, proveris ulje, mozda dodas 0,2 ulja, proveris oper, zatvorih haubu i onda ubacis kljuc i das kontakt, trebalo bi da se ugasi. ako ti se ne ugasi onda pogledaj kod kartera senzor, mad aje meni bilo ovo prvo  clap
Trt U Kapu

Van mreže dexy

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: lampica od ulja pasat b5.5
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2011, 03:38:48 posle podne »
Ja sam imao skoro isti taj problem na golfu 5. Upalila mi se zuta lampica od ulja, isao kod majstora, davali neke dijegnoze boze sacuvaj. u cemu se ustvari radilo, ti motori te obavestavaju cim potrosi 0,5l ulja cisto da ti jave, malo jesu smor ali tako je. Znaci izvadis kljuc iz brave, otvoris haubu, proveris ulje, mozda dodas 0,2 ulja, proveris oper, zatvorih haubu i onda ubacis kljuc i das kontakt, trebalo bi da se ugasi. ako ti se ne ugasi onda pogledaj kod kartera senzor, mad aje meni bilo ovo prvo  clap
ma znam druze ja za to meni je nivo ulja pao na min.i zato mi je upalio lampu ali ja sam zamenuo filter i ulje i resetovao servis alo negasi je nikako  :huh:

Van mreže ciklobi

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: lampica od ulja pasat b5.5
« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2011, 11:44:25 posle podne »
Ja sam imao skoro isti taj problem na golfu 5. Upalila mi se zuta lampica od ulja, isao kod majstora, davali neke dijegnoze boze sacuvaj. u cemu se ustvari radilo, ti motori te obavestavaju cim potrosi 0,5l ulja cisto da ti jave, malo jesu smor ali tako je. Znaci izvadis kljuc iz brave, otvoris haubu, proveris ulje, mozda dodas 0,2 ulja, proveris oper, zatvorih haubu i onda ubacis kljuc i das kontakt, trebalo bi da se ugasi. ako ti se ne ugasi onda pogledaj kod kartera senzor, mad aje meni bilo ovo prvo  clap
ma znam druze ja za to meni je nivo ulja pao na min.i zato mi je upalio lampu ali ja sam zamenuo filter i ulje i resetovao servis alo negasi je nikako  :huh:
Pa ti nisi tako napisao, napisao si da ti je ulje palo malo ispod MAXIMUMA pa sam ti zato i napisao...... pogledaj senzor na karteru onda
Trt U Kapu