Autor Tema: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi  (Pročitano 484527 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« poslato: Novembar 13, 2008, 12:05:59 posle podne »
Dajte niki savet i cene otprilike, razlike u ceni....

evo krecem da kupim acc od nekih 66Ah do 70Ah za moju dizelku...

ne znam sta da uzmem....
dajte konkretno valja - ne valja !?!

pozdrav B)
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2011, 11:38:39 posle podne od strane Kosta »

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2008, 01:28:56 posle podne »
Ja sam za varijantu da se kupi Bosch... ima u Metrou da se kupi,dosta je jeftinije... moj matori je skoro uzeo za svoj auto...

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2008, 02:01:45 posle podne »
Ja samo Varta akumulatore cena mi nije vazna nego samo kvalitet.

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2008, 02:44:41 posle podne »
samo varta ili bosch, potpuno je svejedno, oba su bez odrzavanja i umesto klasicne destilovane vode imaju tzv. "zelatin"

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2008, 05:37:10 posle podne »
pazario sam energizer , 68Ah, bez odrzavanja, skuplji od black hors_a ,a nadam se da ce se i bolje pokazati....
garancije 36meseci....

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2008, 06:48:05 posle podne »
nemoj da uzimas Bosch akumulatore!!!! pogotovu ne u metrou. ja, moj cale i jos jedan komsija imamo te akumulatore i mogu ti reci da nismo zadovoljni. brzo crknu....isprazne se brzo....(ispravan mi je alternator skroz) a sto vise punis ovaj aku sa punjacem skracujes mu vek.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2008, 07:54:39 posle podne »
vidim dosta razlicitih misljenja,,,,pa ajd da dam i ja svoje,,,,
za sada od svih koje sam imao ili imali ljudi oko mene,,,jedan se pokazao kao dolican,,,
BANNER,,,,imaju varijante sa kiselinom, i oni bez odrzavanja,,nisu skupi,,,a odlicno su se pokazali,,,evo preko 4 godine kod mene radi,,,a maltretirao sam ga muzikom, praznio ga, punio,,,i radi,,,besprekorno,,,

black horse,,,zaobidji,,,to ide po teoriji vjerovatnoce,,,,desi se i njima da poneki acu naprave da valja,,,ali mali procenat,,,,bosch pravi i kurta i murta,,,ima dosta falsifikata,,,ali ne moze se razlikovati,,,,ostali manje vise...
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2008, 12:42:28 pre podne »
I ja se slazem sa DANDY -evom konstatacijom za BANNER, BOSCH SILVER je dobar kad je original kao i VARTA.

Dodao bih jos da sam imao dobra iskustva sa TOPLA akumulatorima iz Slovenije, bolji su od VESNE.
Jedan TOPLA imam i sad u autu star oko 3 godine i sljaka OK a cale je u kecu vozio najmanji toplin 35Ah godinama.

Evo sta kaze nemacki ADAC test akumulatora

http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/autobatterie_2007/Tabelle_2007.asp?ComponentID=198940&SourcePageID=198963

Samo ponekad se i plasim da nekoga nahvalim jer sta ljudi najvise pocnu da traze to se i najvise kopira i upropasti angry2

Van mreže balaz

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Age: 40
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk3 ABF
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #8 poslato: Novembar 14, 2008, 01:25:29 pre podne »
Mogu vam toplo preporuciti Exide akumulatore. Imam Exide X-tra u TD golfu 4-5 godina,i ja sam ga njakao dosta,i dan danas ima snage na pretek, i nikad me nije razocarao. Jes` da je malo skuplji,ali po meni vredi.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2008, 01:52:03 pre podne »
hehhee znao sam , svako ima neko svoje misljenje i iskustvo  ;)

samo da dodam>
moj stari black hors je radio jedno 5 godina, a skoro godinu dana sam ga mucio, praznio-punio, 2 celije od 6 nisu imale funkciju-iskrivile se ploce u njima....

TOPLA u yugu ga imam vec 2 godine i ok je...

i da ponovim, sad sam uzeo ENERGIZER po nicijoj preporuci i videcemo  ;)

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2008, 05:41:43 posle podne »
ako uzmes Optimu Red,yellow ili blue, ne bi trebalo da bude greske... ili exide maxxima 900dc  za ovo ostalo ne znam , vartini ne bi trebalo da su losi...

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #11 poslato: Novembar 15, 2008, 04:19:07 posle podne »
znaci bosch i varta-extra kvalitet trpe mnogo sto sta,e sad bosch se pravi svuda ali ako nisi siguran gde da uzmes---pa u bgd-u imas bosch-ov servis odnosno ovlasceni distributer i zastupnik ove firme.varta-samo izbegavaj radnje gde ih daju kao fora na popustu-ja sam stavio vartin 63Ah u mk2 1.6 benzinac,blue dynamic,trpeo je bez problema ostavljenu poziciju,muziku koja se sama palila i los alnaser.nije bio jeftin 5000din ali nadam se da ce da se isplati.samo moras da imas dobro punjenje i da ti negde ne vuce struju,jer to su stavke koje mogu da ti upropaste akumulator bez obzira na firmu koja ih pravi.kod punjenja koliko je bitno da ne puni slabo,toliko je bitno da ti i ne prepunjava---das nekom elektricaru 300 din da ti to proveri i nema da te boli glava.ako imas jaku muziku koja vuce dosta struje ubacis malo jaci akumulator.opet moja topla preporuka bosch ili varta
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže shtex

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Age: 35
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fiat Evo 1.4 16V
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2008, 09:09:05 posle podne »
Ja sam pre par dana kupio UNLIMITED akumulator od 60Ah. Trazio sam Vartu ali svi u gradu su mi davali UNLIMITED i govorili da je to licencirana Varta. pa sad koliko je to tacno neznam, ali se nadam da je bolji od Black Horse posto je i skuplji.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #13 poslato: Decembar 22, 2008, 11:45:38 pre podne »
i samo mala napomena, pazite se prodavaca jer su poceli malo da uvaljuju obicne akumulatore kao gel,,,,nekoliko drugara je u zadnjih mjesec dana kupilo acu, i platili gel a dobili obicne,,,,,,i jos kad sam ja otisao da reklamiramo, prodavac me ubjedjuje da je to gel,,,,,,jebiga, njima mozda mogu i da pricaju, ali mene ce malo tesko da zeznu,,,,

znaci gel NEMA cepove za dopunjevanje vec je zatvoren skroz, ali nemojte da padnete na foru naljepnica kao sto banner ima i vecina novih acu,,,predjite prstom preko njih i osjeticete rupe na srafovima za dopunjavanje kiseline i destilate kod obicnih....
,,,,,
i moj savjet je ne manipulisati i ne testirati nesto sto nije provjereno,,,ako nesto kupujes, kupi da valja,,,sem ako nemas para na bacanje....

ne kazem ja da se ne potrefi black horse da valja,,,,ali vjerujte da ih je malo,,,,ja bar u kasarni duzim preko 140 akumulatora, i znam dobro sta je black horse.........i koliko problema imam sa njima,,,,a odrzavamo ih ko princeze,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #14 poslato: Decembar 22, 2008, 12:29:42 posle podne »
i jos jedn stvarza prepoznavanje gel acu .. imaju indikator stanja ..  . crno...belo .. zeleno ...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže ZOKI GTI

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 447
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
    • http://kiza
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #15 poslato: Decembar 22, 2008, 07:02:02 posle podne »
Nemaju svi akum. indikator. A sto se tice UNLIMITED akum, to prvi put cujem i znam sigurno da nije Vartin akum.
ProAtomic akum. dolaze iz Vartine fabrike i odlicno su se pokazali, sistem sa gelom i 30 meseci garancije.

Nemaju svi akum. istu izlaznu snagu. Npr. akumulator od 74Ah standardno ima 680A izlazne snage, a ima pojacana serija akum koja isto ima 74Ah ali vecu izlaznu snagu 750A. (pise na svakom akum.)
To je bitno za novija vozila.
Tako Varta ima serije kao sto su Black Dynamic (standard), Blue Dynamic i Silver Dynamic (akum. sa jacom izlaznom snagom za novija vozila, zato sto imaju vece potrosace) Kod Boscha su serije oznacene sa S3, S4, S5.

Svaka ozbiljna radnja ima katalog i tacno se zna koji akum je odgovarajuci. Nije samo bitno jacina akum, nego i dimenzije i raspored klema.
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2008, 07:06:51 posle podne od strane ZOKI GTI »
Some say that even if he takes off his helmet, you still can't see his face....
all we know is, he's called the STIG!

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #16 poslato: Decembar 23, 2008, 04:28:24 pre podne »
ja imam dva mala akkua od po 40Ah i ukupno 4000A bleh bicedobro tapsac

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #17 poslato: Decembar 25, 2008, 04:42:57 posle podne »
Nemaju svi akum. indikator. A sto se tice UNLIMITED akum, to prvi put cujem i znam sigurno da nije Vartin akum.
ProAtomic akum. dolaze iz Vartine fabrike i odlicno su se pokazali, sistem sa gelom i 30 meseci garancije.

Nemaju svi akum. istu izlaznu snagu. Npr. akumulator od 74Ah standardno ima 680A izlazne snage, a ima pojacana serija akum koja isto ima 74Ah ali vecu izlaznu snagu 750A. (pise na svakom akum.)
To je bitno za novija vozila.
Tako Varta ima serije kao sto su Black Dynamic (standard), Blue Dynamic i Silver Dynamic (akum. sa jacom izlaznom snagom za novija vozila, zato sto imaju vece potrosace) Kod Boscha su serije oznacene sa S3, S4, S5.

Svaka ozbiljna radnja ima katalog i tacno se zna koji akum je odgovarajuci. Nije samo bitno jacina akum, nego i dimenzije i raspored klema.
upravo tako.nevezano je to gel akumulatori i indikator istrosenosti.sve renomirane firme imaju 3 ili 4 serije po kojima rade akumulatore i kupuju se u zavisnosti od poterba za odredjena vozila.cak se vode i prema tome koje dimenzije trebaju za odredjeni automobil pa tako ima dosta bosch i varta akumulatora koji su mali po dimenzijama ali su dosta jaki akumulatori.a to za nalepnice preko cepova-pa i da me nekako zaje.. da kupim voleo bih da vidim da nece da ca uzme nazad--- biggrin biggrin badmood-bilo bi uzeo i jare i pare biggrin-ja sam posle dva meseca vratio nazad vakum dozer karburatora koji je crko,alo bre neocekujem da traje kao original ali bre DVA MESECA i cao---nece da moze,vratio pa nek se oni raspravljaju sa dobavljacem
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2008, 04:45:02 posle podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže shtex

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Age: 35
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fiat Evo 1.4 16V
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #18 poslato: Decembar 30, 2008, 09:23:32 posle podne »
Nemaju svi akum. indikator. A sto se tice UNLIMITED akum, to prvi put cujem i znam sigurno da nije Vartin akum.
ProAtomic akum. dolaze iz Vartine fabrike i odlicno su se pokazali, sistem sa gelom i 30 meseci garancije.


Pa sad ko kogas laze...:D U svim radjnama u priboju gde sam gledao rekli su mi da je UNLIMETED licencirana Varta i da se pravi u Francuskoj. Isto su mi i rekli u ovlascenom servisu akumulatora, a i servis koji mi odrzava mi je rekao isto....

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: AKUMULATORI - saveti za kupovinu, iskustva, pitanja....samo u ovoj temi
« Odgovor #19 poslato: Decembar 31, 2008, 11:04:45 pre podne »
Nemaju svi akum. indikator. A sto se tice UNLIMITED akum, to prvi put cujem i znam sigurno da nije Vartin akum.
ProAtomic akum. dolaze iz Vartine fabrike i odlicno su se pokazali, sistem sa gelom i 30 meseci garancije.


Pa sad ko kogas laze...:D U svim radjnama u priboju gde sam gledao rekli su mi da je UNLIMETED licencirana Varta i da se pravi u Francuskoj. Isto su mi i rekli u ovlascenom servisu akumulatora, a i servis koji mi odrzava mi je rekao isto....
moze da bude da samo prave po vartinoj licenci-nikako i da varta garantuje za njih.to samo znaci da su sve strucne konsultacije,pripremu proizvodnje i probe radili ljudi iz varte.glup primer ali kod nas eurokrem iz takova ima gandolli licencu,ali koliko god da je dobar  ipak to nije gandolli krem :rolleyes: :rolleyes:
DRIVE IT WITH PRIDE