Autor Tema: zatamnjivanje stakala  (Pročitano 138411 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1820 poslato: Januar 13, 2018, 04:57:41 posle podne »
Slikaj volan da vidimo da li je beli ili braon gunj preko istog kad se već sprdamo da se sprdamo ko ljudi.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Poljakseljak

• Jr. Member
  • *
  • Auto: Golf 2 gti 8v
« Odgovor #1821 poslato: Januar 13, 2018, 05:01:59 posle podne »
Neces verovati, cekam da stigne preko Alija ... :79
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

Van mreže vladegti

• VW Početnik
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
« Odgovor #1822 poslato: Januar 14, 2018, 01:00:48 pre podne »
Wele verujem da treba atest i za providne folije ali kako ce oni da znaju da imam folije na autu osim da nas sve redom zaustavljaju i grebu nam po staklima...

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #1823 poslato: Januar 14, 2018, 01:43:11 posle podne »
Prvo taj lik iz oglasa bezocno laze da ne treba atest
Drugo nisi procitao moj post gde sam napisao iskustvo od pre neki dan
kaze nisu fabricki zatamnjena stakla, noktom oseti ivicu folije. Da li imate atest? Ne. Licnu kartu molim i parkirajte sa strane.
Razlika izmedju folije i stakla se lako primeti i oseti. Nije nikakva nauka. Nece sve da zaustavljaju, (a mozda i oce vidis sve mozes ocekivati) ali kad te zaustave, oko 2 sekunda mu je potrebno da proveri da li imas folije bilo kakve.
Da, mozes da se zalis da on nije dovoljno obucen niti opremljen da utvrdi da li je to fabricka folija ili ne, ali on ima ovlascenja da te otprati do najblizeg tehnickog pregleda da ti to utvrde, a troskove snosis ti.

Van mreže Makoo

• Sr. Member
  • Auto: Golf III 1.4
« Odgovor #1824 poslato: Januar 14, 2018, 02:24:59 posle podne »
Polovinom decembra sam bio sa drugarom da registruje CCa. Zatamljen ceo 80% i šoferka 30%. Otišao gde registruje sva vozila za firmu i nisu hteli da ga prime jedino da uradi tehnički na drugom mestu. Odemo na drugo mesto, ništa pitali nisu.
Juče baš sa njim u kolima, zaustavlja nas saobraćajna, pogledali papire i kaže policajac ‘Je l ovo fabrički potamljeno?’ drugar rekao jeste i policajac kaže ok, vozi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #1825 poslato: Januar 14, 2018, 03:55:57 posle podne »
To je tako bilo polovinom decembra. Sada je direktiva i imaju dnevnu normu. Npr ako sve kolege naplate 20 takvih prekrsaja, a Mile naplati dve u celoj smeni onda nesto nije u redu sa Miletom i privlaci paznju. To niko od njih ne zeli. U slucaju tvog drugara sve je visilo o koncu da li je hteo da te pita da podignes prozor 3cm. Onaj ko hoce moze to da izvali za par sekundi. Onaj policajac koji nece (bez obzira na razlog) nije bitno sta ce da te pita. Zakon je regulisan pravno, oni imaju direktivu i plan za dnevnu kolicinu... ko hoce da se kocka to je njegov izbor.

Van mreže boćanac GTD

• Master Member
  • Mašinac
« Odgovor #1826 poslato: Januar 14, 2018, 04:47:40 posle podne »
Nije Mile kriv.

Van mreže Igor_92

• Hero Member
  • VW U <3
  • Auto: Vw GoLf 2 1.6D /BMW E46
« Odgovor #1827 poslato: Januar 14, 2018, 07:38:01 posle podne »
Kontrola stakala pojacana i u Novom Sadu, ranije niko nije ni pitao(ja na dvojci tri godine vozim 65% zatamnjena komplet) medjutim unazad 15tak dana cak i pod rotacijom zaustavljaju kada primete auto koje ima folije, ljudi masovno skidaju.

Van mreže voodoons

• Old.Jr Member
  • **
    • AXE
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
« Odgovor #1828 poslato: Januar 14, 2018, 09:10:38 posle podne »
Malo off topic ali neće da šteti, može samo da koristi...
Jel može da se piše i koristi reč zatamNjeno umesto sto neko piše zatamLjeno? Jer nije sumLjivo već sumNjivo! Jel očigledno?

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #1829 poslato: Januar 14, 2018, 11:17:18 posle podne »
Kao sto umesto "Da li" ljudi koriste "Jel" ili jos gore "Jer" sto ima kompletno drugo znacenje :)
Zatamnjeno jeste pravilno, zatamljeno je nepravilno.

Van mreže AcoVW

• Sr. Member
  • Auto: Golf 6, Golf 5
« Odgovor #1830 poslato: Januar 14, 2018, 11:22:13 posle podne »
Ja na to "jer" u kontekstu pitanja se grozim.

Van mreže Poljakseljak

• Jr. Member
  • *
  • Auto: Golf 2 gti 8v
« Odgovor #1831 poslato: Januar 15, 2018, 12:37:39 posle podne »
Jer ovde o tatamljenim staklima ili pravopisu?  bleh :26
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

Van mreže voodoons

• Old.Jr Member
  • **
    • AXE
« Odgovor #1832 poslato: Januar 15, 2018, 06:04:51 posle podne »
Tema je o zatamNjivanju stakala pa tako i koristite to Nj a ne Lj ;)

Van mreže Joca

• _______ x X x _______
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
« Odgovor #1833 poslato: Januar 15, 2018, 09:41:40 posle podne »
Ovde ništa ne piše o folijama iza 'B' stuba, trebalo bi sutra da saznam detaljnije...

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #1834 poslato: Januar 16, 2018, 08:21:40 pre podne »
Ovo je sve tumacenje zakona kako nekome odgovara. Istu ovu pricu sam i ja cuo, ali opet kazem. Zakon se tumaci kako zakonodavcu odgovara jer je nedorecen. Ono sto je sigurno jeste da se ABS u vise slucajeva sto se tice folija ogresila o zakon, a time i Ministarstvo za gradjevinu i saobracaj kao nadlezni za ABS. Cela procedura oko folija ce se promeniti zasigurno jer ima mnogo nelogicnosti sto dalje implicira da je neka nepismena osoba iz ABS pod pokroviteljstvom ministarstva krenula da primenjuje neko pravilo koje nije po zakonu na stetu gradjana. Nakon toga treba insistirati na odgovornosti i ABS i ministarstva, a onda i na obestecenju gradjana.
Homologacija je utvrdjivanje pravila sa zakonima EU - ovde to nije slucaj jer vozila zatamnjena u EU su kod nas i dalje nelegalna. Postavlja se pitanje kako mi to uskladjujemo zakon sa EU kada ni njihova vozila na nasim putevima nisu tehnicki ispravna. Da li to znaci da se strancima skidaju tablice cim udju u Srbiju, a imaju zatamnjena stakla po EU standardima? I zamislite tu sankciju da vam u stranoj zemlji skinu tablice i onda morate da angazujete slep sluzbu da vam isporuci vozilo na kucnu adresu, a posle pravne procedura za pribavljanje tablica iz strane drzave. Sve ovo debelo nema smisla.
Onda ispitivanje vozila se radi za vozila za koje uvoznik utvrdi da su ucinjene prepravke koje menjaju vozne karakteristike vozila. Ukoliko VW izda papir da folija ne menja vozne karakteristike vozila onda nema potrebe ni za ispitivanjem tj atestom. ABS nema na osnovu cega da trazi atest. ABS ima pravo da ukoliko uvoznik kaze da izmene na vozilu narusavaju vozne karakteristike izda potvrdu o ispitivanju, ali nikako suprotno tj da uvoznik ne smatra izmene bitnima, a da ABS trazi ispitivanje vozila.
Ove stvari su napisane crno na belo u ZOBSu i Pravilniku o ispitivanju vozila.
« Poslednja izmena: Januar 16, 2018, 08:25:37 pre podne od strane Wele »

Van mreže voodoons

• Old.Jr Member
  • **
    • AXE
« Odgovor #1835 poslato: Januar 16, 2018, 07:59:58 posle podne »
Slikaću vam sutra šta kaže Porsche SCG u potvrdi koju izdaje. Tu nigde ne piše da je vozilo ispravno sa folijama već da smeš da zatamnis auto onako kako zakon dozvoljava a to znaci da neko to treba da ispita

Van mreže Joca

• _______ x X x _______
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
« Odgovor #1836 poslato: Januar 16, 2018, 08:39:43 posle podne »
Diskusija može da se završi do daljnjeg...    mahac

Van mreže ivan75

• VW Početnik
  • Auto: VW Golf 7 1.6 TDI
« Odgovor #1837 poslato: Januar 16, 2018, 10:31:25 posle podne »
Ja sam legao na rudu još pretprošle zime nakon što sam zaustavljen u blizini Zemun Polja uz opomenu tipa "ajde teraj, uštedeli smo ti 5000 idi kupi švalerci parfem" Tim rečima. Pošta sam malo zabačen, gde god vozim pređem preko 50km tamo I natrag, batalio sam "črvena" rezon I sam skinuo folije napred. Bile su 65%(Black Glass). Pozadi ostavim 85% I sa providnom anti UV probam da atestiram - bulja. Provalili napred i skinem i nju i na kraju zveknem 13000 na atest. Psujem dan danas ali eto, bar me ne diraju ali, istina, od tad me nisu ni pitali panduri za stakla, sem što me pri registraciji pitaju za atest i dam im na uvid. Ono što me posebno nervira je iako imam sem a testa sve što je bilo potrebno da se isti dobije, na specifikaciji izdatoj od Black Glass ne postoji kod koji bi se sa nekim ubeleženim kodom mannalepljenim folijama poklopio, dakle stvar je nekompletna ali bar zasad to niko ne poteže jer se u zakonu o atestu folija to i ne spominje. Bitno je bilo lupati ljude po ušima, zakon sastavio imbecil po nalogu imbecila...

Tapatalk

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #1838 poslato: Januar 17, 2018, 07:21:48 pre podne »
Nelegalno i nemoralno je da ABS kao REGULATORNO telo ovlasti same sebe i jedino same sebe kao organizaciju koja i donosi zakon i sama regulise isti i naplacuje usluge koje je propisala zakonom. Oni se bave regulativama, a ne profitom. Pored toga naplacuju usluge nekoliko puta skuplje od zvanicnog radnog cenovnika. To je za ocekivati tamo gde postoji monopol. I dalje ostaje problem homologacije tj da li iskljucuju iz saobracaja strana vozila sa folijama. Ostaje i dalje problem ako uvoznik kaze da to nisu izmene na vozilu onda ABS ne sme da trazi ispitivanje vozila. Ostao je i dalje problem brendiranih vozila i pitanje da li se pod izmenom smatra stavljanje folija na telo automobila jer ni ono nije testirano na refleksiju. Potrebno je da svi insistiramo na ovim stvarima.
Moze ABS da donosi dan noc zakone, ali dok se ne regulisu sa EU to nigde nece da vodi. Na kraju kad isteramo pravdu insistirati na odgovornosti cele ove zbrke i traziti obestecenje.
http://www.abs.gov.rs/
Kontakt obrazac i spamujte ih mejlovima da vam objasne ove nelogicnosti ili licno od 10 do 13h Palata Srbije. Tupljenjem po internetu se nista ne postize.

Van mreže ivan75

• VW Početnik
  • Auto: VW Golf 7 1.6 TDI
« Odgovor #1839 poslato: Januar 17, 2018, 09:22:42 pre podne »
Ajd da vidimo koga neće mrzeti ovo da radi.

Tapatalk