Autor Tema: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 293704 puta)

Zgubidan, sebekkg i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže lakii

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 334
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +6/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9 TDI Blumoušn
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #840 poslato: Maj 11, 2020, 12:25:31 pre podne »
Društvo da li je neko imao iskustva sa ljetnjom gumom Lassa, da li je bolja od Save, Tigra ili onih kineskih. Nisam imao iskustva sa njom. A ljudi je fale, da li je neko vozio? Kako se ponaša na kiši, suvom?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #841 poslato: Maj 11, 2020, 12:39:48 pre podne »
Hahaha druze, sto nas zajebavas?

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #842 poslato: Maj 11, 2020, 02:01:17 pre podne »
Društvo da li je neko imao iskustva sa ljetnjom gumom Lassa, da li je bolja od Save, Tigra ili onih kineskih. Nisam imao iskustva sa njom. A ljudi je fale, da li je neko vozio? Kako se ponaša na kiši, suvom?
Moraš da budeš precizniji, nova ili polovna(kao nova) .. Ako neprelazis godišnje mnogo u principu je dobra guma, naravno... za kamp prikolicu :)

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #843 poslato: Maj 11, 2020, 10:46:26 pre podne »
Koje sad fore ja ti nudim "kršten" zamajac po realnoj ceni i jos rabat dobiješ. Ti si mozda plaćao toliko 2006/2007god.
Nemoj da uzimas nove gume sa starim dotom možda nisu dobro skladistene i održavane.

Te fore da li sam obavesten da ljudi idu na meces i te fore...To su fazoni sa kojima se sprdaju klinci na velikom odmoru.

Auto koji sam imao 2007. i 2008. , nije imao nista od toga. Za njega sam deo mogao i ,,na trafici" da kupim. A najskuplji deo mu je bio motor brisača. Audi 80 CC 1.6D .
Placao sam toliko 2017. ili 2018. , nisam siguran kad tacno bese. Zahvalio sam ti se, ne treba mi sada, ispravan je. Ali to je odlicna cena da mi deluje neverovatno i sa 10% rabata.

Te nove gume sa starijim dotom 1-2 godine su stajale u skladistu, nikad nisu montirane, tako da im drugo odrzavanje, osim stajanja u hali na suvom nije trebalo. Ali kako god, od polovnih koje forsiras, sugurno su bolje odrzavane.


Proverio sam još jednu stvar Passat 5.5 1.9 plivajuci zamajac + set kvacila nov novcijat(mislim da je valeo) 33.000din što je 280e bez rabata od bar 10% i to si omasio za skoro duplo. Da li ima bar jednu stvar da si rekao istinitu ili barem približno.
Koja prodavnica je u pitanju?Da se uzme trebaće kad tad.

Ja glasam za novu gumu.Uzeo sam pre neki dan  4 nove Tigar uhp 225/45 17.6000din komad sa novim ventilom,balansiranjem i montažom.što mu dodje 200e.Neka traju 3 letnje sezone ja cu biti zadovoljan. Godišnje prodjem oko 25000km.Ne vozim nešto oštro i divlje,tako da mislim da ce biti ok.
Ps.
I da uvalili ni jednu sa stariijim dot-om Juče kad sam prao auto bacim pogled 3 su iz februara ove god a jedna kraj 2018.

Kao ispravne, meni su dva Synerisa toliko trajala (tacnije 3,5 sezone, morao sam ih kuputi, jer nisam hteo da idem na odmor sa losijim koje su bile nazad, a tada je vec nije bilo na lageru veceg izbora letnjih) i to su bile te polusezone nazad, prve cele sezone pozadi, druge napred i prethodne pozadi. Stavio sam ih ove sezone dok nisam kupio nove Save. Po meni okvirno od montaze na felne, presle su oko 35000 km, a oko 5500 dinara sam ih platio po komadu, koliko se secam - jbg, koliko para - toliko muzike. Ovaj novi Tigar su valjda uradili bolje, pa ce trajati bar sezonu vise.


Ja tvrdim iz iskustva i odgovorno stojim iza toga...Tigar i Lassa ne mogu u ,,isti kos" nikako.  Ja i jednu i drugu i svaku gumu koju imam, vozim isto, rotiram svake sledece godine,  posle sezone operem, skladistim na mesto gde je suvo, gde nisu izlozene svetlosti, ne stoji nista na njima, a kada dodje njihova sezona i namontiraju se, odmah se, posle montaze doduvaju na propisani pritisak i onda se voze. Tigar je vec posle 1,5 sezone pokazao znake habanja kao druge gume posle duplo vise. Lassa sada uveliko gazi drugu sezonu i izgleda mnogo bolje od tog Tigra u istom periodu.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2020, 10:50:34 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #844 poslato: Maj 11, 2020, 12:46:07 posle podne »
Nemoj da se ljutiš, ali šta si hteo da kažeš?

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #845 poslato: Maj 11, 2020, 01:41:40 posle podne »
Nema sta da se ljutim, ali izvini, ne mogu ti prostije napisati, ako ne razumes. Na temu guma, sa covekom koji ima stav kao ti, nema sta da pricam. Prema tome na tu temu smo ti i ja zavrsili.

Drugo, doveo si forum u zabludu sa pricom o plivajucemn zamajcu...Bio sam da kupim neke delove za drugi auto koji treba da popravim i pitam za cenu...Za Passata B5.5 1.9 TDI AWX.

Luk - plivajuci zamajac - 40000 dinara. Sa korpom, lamelom i druk lagerom, naravno iste marke - 62000 dinara.
Valeo, koji trenutno nisu imali, ceo set - 55000 dinara.

Wint je u pitanju.

Necu reci da lazes,...Verujem da ti mozes da nadjes po toj ceni. Toliko te smatram ozbiljnim. I imam jedan poslovni predlog, posto nas ovde ima dosta vlasnika Passata B5.5...Kome treba od kolega, nabavi mi i uzmi procenat. Njima dobro, platili su manje, a nije na ustrb kvaliteta i trebi dobro, zaradio si. Naravno, ko hoce. Ja bi kada sam menjao, da sam imao Valeo set i za 40000 dinara, kupio odmah. 15000 dinara nije malo.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže itrajkovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 47
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 - 4motion
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #846 poslato: Maj 11, 2020, 01:48:18 posle podne »
Gde malo 15.000 din, pa to su 4 skoro kao nove gume

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #847 poslato: Maj 11, 2020, 02:01:55 posle podne »
Nema sta da se ljutim, ali izvini, ne mogu ti prostije napisati, ako ne razumes. Na temu guma, sa covekom koji ima stav kao ti, nema sta da pricam. Prema tome na tu temu smo ti i ja zavrsili.

Drugo, doveo si forum u zabludu sa pricom o plivajucemn zamajcu...Bio sam da kupim neke delove za drugi auto koji treba da popravim i pitam za cenu...Za Passata B5.5 1.9 TDI AWX.

Luk - plivajuci zamajac - 40000 dinara. Sa korpom, lamelom i druk lagerom, naravno iste marke - 62000 dinara.
Valeo, koji trenutno nisu imali, ceo set - 55000 dinara.

Wint je u pitanju.

Necu reci da lazes,...Verujem da ti mozes da nadjes po toj ceni. Toliko te smatram ozbiljnim. I imam jedan poslovni predlog, posto nas ovde ima dosta vlasnika Passata B5.5...Kome treba od kolega, nabavi mi i uzmi procenat. Njima dobro, platili su manje, a nije na ustrb kvaliteta i trebi dobro, zaradio si. Naravno, ko hoce. Ja bi kada sam menjao, da sam imao Valeo set i za 40000 dinara, kupio odmah. 15000 dinara nije malo.
Naravno da cu uzeti, ne mogu 5 zamajaca i 40 amortizera, ali po neki komad mogu sa rabatom i naravno da ne bi uzeo procenat jer zaradjujem na drugim stvarima.
Najbolje da će neko da da za zamajac 500,600e pa to je trećina vrednosti tog auta.

Na mreži 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #848 poslato: Maj 11, 2020, 02:37:07 posle podne »
E svaka nama čast svima koji smo po 10 i više godina na ovom forumu kad nas ubeđuju da je polovno bolje od novog.
Motajte kablove moderatori, sve je jasno ovde!

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #849 poslato: Maj 11, 2020, 02:53:14 posle podne »
Od kada je vremenska dužina učešća na nekom forumu merilo za lično znanje?
« Poslednja izmena: Maj 11, 2020, 03:25:11 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #850 poslato: Maj 11, 2020, 05:01:45 posle podne »
Nema sta da se ljutim, ali izvini, ne mogu ti prostije napisati, ako ne razumes. Na temu guma, sa covekom koji ima stav kao ti, nema sta da pricam. Prema tome na tu temu smo ti i ja zavrsili.

Drugo, doveo si forum u zabludu sa pricom o plivajucemn zamajcu...Bio sam da kupim neke delove za drugi auto koji treba da popravim i pitam za cenu...Za Passata B5.5 1.9 TDI AWX.

Luk - plivajuci zamajac - 40000 dinara. Sa korpom, lamelom i druk lagerom, naravno iste marke - 62000 dinara.
Valeo, koji trenutno nisu imali, ceo set - 55000 dinara.

Wint je u pitanju.

Necu reci da lazes,...Verujem da ti mozes da nadjes po toj ceni. Toliko te smatram ozbiljnim. I imam jedan poslovni predlog, posto nas ovde ima dosta vlasnika Passata B5.5...Kome treba od kolega, nabavi mi i uzmi procenat. Njima dobro, platili su manje, a nije na ustrb kvaliteta i trebi dobro, zaradio si. Naravno, ko hoce. Ja bi kada sam menjao, da sam imao Valeo set i za 40000 dinara, kupio odmah. 15000 dinara nije malo.
Naravno da cu uzeti, ne mogu 5 zamajaca i 40 amortizera, ali po neki komad mogu sa rabatom i naravno da ne bi uzeo procenat jer zaradjujem na drugim stvarima.
Najbolje da će neko da da za zamajac 500,600e pa to je trećina vrednosti tog auta.

Da, razume se da ne moze u neogranicenoj kolicini. Ali i za toliko, sto se nudis da pomognes, svaka cast!  :46

To je cena za fizicko lice i preko majstora, ako ima popust neka bude i 15% manje, ma i 20%, to je opet 50000 dinara, ni blizu te cene koju si ti rekao, Valeo bi sa 20% popusta bio okrvirno 45000 dinara...Nije ni vazno, ali meni ta tvoja prica deluje neverovatno, to je top - povoljna cena.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #851 poslato: Maj 11, 2020, 05:28:32 posle podne »

Korpa, lamela, zamajac i druk ležaj.
Dosta drugara je uzimalo od njega, ja sam uzimao pločice i dobre su.
Podsećam da je u ovaj set uračunat i ležaj čija je cena bar 30e. U principu daje rabat stalnim mušterijama oko10%.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2020, 05:43:18 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #852 poslato: Maj 15, 2020, 06:22:31 posle podne »
Polovne premium segment. DOT 4717





Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #853 poslato: Maj 15, 2020, 06:59:49 posle podne »
Prava stvar, izvozaces ih bolje nego novu tigar, lassa ili savu!!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #854 poslato: Maj 16, 2020, 12:27:04 pre podne »
Opet ti 😂😂
Bas si uporan

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #855 poslato: Maj 16, 2020, 01:02:05 pre podne »
Ja sam planirao kupovinu dve nove gume Sava uhp2 195/65/15, malo manje od 10.000din. Sasvim slučajno naletim na Dunlop u istoj dimenziji dot 28/2019 za 100e sve 4. Odlučio sam se za  Dunlop jer ipak je to premium guma.

Drugar prošle godine kupi 4 nove Tigar 225/45/17 za Golfa 5. Nadjemo 4 Goodyear Eagle u istoj dimenziji dot2018 za manje para. Al kaže hoću novo ima da mi potraje. Sad kad je treba da montira vulkanizer mu kaže da su gume ispucale skroz, pojeo ih i da nije bezbedno da ih stavi. Videćubsa njim ako nije bacio te gume da mi slika pa ću ih okačiti ovde. Prešao je ~20.000km sa njima prošle godine.

Sad je uzeo Michelin Pilot Sport sve 4 dot kraj 2018 sa preko 7mm šare, videćemo kako će se pokazati.

Moje mišljenje i to ne može niko da mi promeni, za laganu vožnju nova guma skroz ok izbor. Ko vozi agresivno, pun gas i prelazi više km, pre sam za premium brend do 2god starosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #856 poslato: Maj 16, 2020, 02:06:31 pre podne »
Sve si rekao, jos da slikas i dokazes ovima sto misle da je novo(tigar, Sava, lassa) bolje od dve, tri godine stare premium gume..

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #857 poslato: Maj 16, 2020, 05:12:55 pre podne »
Opet ti 😂😂
Bas si uporan
Reci?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #858 poslato: Maj 16, 2020, 07:43:44 pre podne »
A i vi ste nasli da poredite novi tigar i polovan 2 godine star premium brend. Na taj tigar da se doda jos 1000-1500 din imate mnogo bolji izbor. Sa Savom imam odlicno iskustvo, tigar sam kupovao nov samo zimski za majku i ne bih ponovo, a ni letnji, dobio sam uz cetvorku skoro nove tigar, godinu dana stare, druge godine bile dobre, prosle se vec vidi razlika kad se forsira auto. Zato Toyo Proxes T1r nakon 3 godine kao nove a kostale me 220e sve 4 nove 195/45/15, skoro kao tigar.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Letnje gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #859 poslato: Maj 16, 2020, 09:37:34 pre podne »
Pre nego sto se kupi guma, moraju sebi da se postave pitanja:

1. Koliko km predjem za sezonu?
2. Kakav mi je stil voznje?
3. Koliko novca imam?

I na osnovu toga se odredjuje koju cemo gumu da kupimo.

Moj poznanik, ima na autu Goodyear, star 10 godina, koji ima saru, zimski, koji vozi i leti i zimi. Ali za njega je guma dobra samo ako ima saru, a to sto se ona za 10 godina upasticila, ispucala,...To nema veze. Njegov odgovor je: ,,Meni se sara sporo trosi, ja ne prelazim ni 5000 km godisnje i vozim kao penzioner". Ne ide na odmor autom, posao mu je blizu. I ima masa takvih ljudi i ne treba trositi vreme da ih razuveravate, uzalud je.

Ko mi kaze da prelazi malu letnju kilometrazu, do 3-4000 km za sezonu, uvek cu da mu preporucim Tigar, bez obzira koliko ima novca. Jer kupovati srednje klase i nekako, ali premium gumu je bacen novac u toj situaciji. Jer ce on tu premium gumu pre promeniti zbog starosti, nego zbog istrosenosti sare. Posle 6-7 godina u vrh glave, guma se upasticila, kakav god da je stil voznje i kilometraza. Kao i koje god da je marke. Tako da je promasaj da se skuplje placa nesto sto se nece isplatiti.

Meni se letnji Tigar ne isplati, jer prelazim veliki kilometrazu i agresivno vozim. A za neku stotku vise ima guma koje ce duze da traju i bolje da se ponasaju u voznji. Necu kupiti Dunlop, ali kada imam za Tigar, imacu i za Lassu ili Savu.
« Poslednja izmena: Maj 16, 2020, 09:39:56 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.