Autor Tema: Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature  (Pročitano 3975 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Licanin

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Golf 2 1.3 i
Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature
« poslato: Januar 07, 2018, 03:45:02 posle podne »
Hristos se rodi. Srecan Bozic! Pozdrav svima.
Imam problem pa da pokusam objasniti kakav je.
Kada upalim auto i krenem u normalnu voznju teromperatura dodje do pola i sve je ok,vent radi,termostst otvara,creva se ne naduvaju,rashladnu tecnost ne gubi! Onda se nakon nekoga vremena temperatura podize,lampica za temperaturu blinka,stanem pogledam,ventilator na hladnjaku ne radi.
Sledeci dan upalim,cekam,zagreje se,ventilator radi,termostat normalno otvara,nema pritiska,auto radi normalno. Krenem u voznju,duzu,srednju,opet se pali lampica,proverim ventilator ne radi,upalim grejanje u kabini,pomalo obara temperaturu i lampica ne blinka,ako ugasim grejanje temperatura se opet podize... Spojim direktno sa zicom dzek na termodavacu,ventilator na hladnjaku radi sve super ali ne obara temperaturu motora!!!
Napomenuo bi da sam zamenio termostat,termodavac,antifriz g11 i kabal sa dzekovima od davaca do ventilatora. Pre mi je stajao g12,crveni i kada sam ga ispustio bilo je mulja do jaja... To sam sve sa crevom isprao,pustio motor da radi i dok nije potekla cista voda nisam stao. hladnjak sam takodje isprao dok nije potekla cista voda. Auto jeste star ali ne trosi ulje ni rashladnu tecnost. termostat i sve sam stavio novo. Ja vise ne znam na sta da sumnjam,mislim da je u pitanju struja neka,negde,nesto,ali ja o struji pojma nemam... Zamolio bi da neko ako je imao slican problem,napise nesto sto je uradio a da nije ovo sto sam gore nabrojao... Ili eventualno neki majstor ako zadje i procita ovo,da mi kaze svoje misljenje. Jos jednom zelim svima srecne praznike. :)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2018, 06:36:37 posle podne »
da ti ventilator ne duva u kontra smjeru?
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2018, 08:43:50 pre podne »
Pooozz druze e  oovakooo davne 2003 kupim svog golfa 2 i posle nekih 10iljade  predjenih pocne da me jebe temperatura upalim auto skazaljka skoci na trecinu lampica se upali posle nekih 2-3min i odma panika stanes  gasis auto ,gledas ventilator radi jebesga a lampica blinka li blinka uz taj problem javljao bi se problem sa uljem tu je tek sviralo i pistalo al dobro to je sat riknuo al evo 2god kako cuti :D e saad sto se tice tvog problema ja sam sve zivo pozamenjivao i silne pare dao na konstatacije raznoraznih elektricara i svi su svirali pistolju da bi uzeli pare  i onda  odem kod elektricara malo prijatelja zamolim posto mu je rodjak da ga malo pogura da to vidi staje  i baja uzede gedoru  i pokida straf MASE NA MENJACU i kaze gleeee istruleo ti straf pa za to nece da ti radi normalno nema masu valjanu zameni straf odstrafi i masu na sasiji pokraj akulumatora ja kupio ujedno i noov akumulator posto ovaj vec otisao bio i veerujmi da nema vise ni lampice ni skazaljke da zezaju .

Da napomenem dok me je to zezalo sve zivo je lagalo skazaljka za temperaturu i sijalica ,skazaljka za gorivo sipam 10l on pokazuje ne bas pun rezervoar  tu se i malo i sijalica i zujalica za ulje javljala mozda zbog toga a mozda i ne ali kasnije i nju resih verovali ili ne izvuko sam dodatne zice za sigurnosnu sijalicu u kokpitu i eno jos dan danas nisam nasao vremena da povezem neku sijalicicu a ona u tabli radi kao sat ,valjda sam je uplasio zamenom sta znam pa sad radi kako treba .


Tako braco moj ti uradi odvij masu gde god da se kaci na motoru i sasiji osmirglaj zastrafi namazi preko tovatnu mast na straf i teraj pa javi rezultate

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature
« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2018, 08:49:00 pre podne »
a da ako ni ovo ne pomogne vozi ga i kad se upali lampica a ti ga zgazi ko manijak na 30sekundi da vidis dal ce hladan vazduh napolju da oladi hladnjak i dal ce ugasiti  lampicu sam ako to tako uradi onda il ventilator negde gubi kontakt  il vrti unazad ko sto neko spomenu vec,al siguran sam u ono moje masa na menjacu i sasiji jer ja proziveh tu glupost a bogami i platih 100-200din svaki drugi dan godinu dana

Istooo vodi racuna neznam kako je kod tebe al moj golf ima dve brzine za hladnjak  vodi racuna da neko nije pomesao zice pa da ti prikljucio sporu brzinu ventilatora za na ler dok stoji u mestu
« Poslednja izmena: Januar 09, 2018, 08:51:01 pre podne od strane Ivancho »

Van mreže smok

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Lokacija: Skoplje
  • Karma: +34/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VWGolf MK1
Odg: Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature
« Odgovor #4 poslato: Januar 09, 2018, 09:11:37 pre podne »
I ja mislim da je masa problem i kod mene tako zezalo. Osmirglao sam  i evo vec 3 god nije se javio taj problem.

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature
« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2018, 09:06:49 posle podne »
meni je duuupe pomerilo vala krenem sa drustvom na ispracaj ja vozim ma nismo ni 20 m presli ono poce da blinka ,ja ugasim upalim ono nista teram nekih 2-3min ono opet posle sam digo ruke a da ga jebem ako oce da crkne nek crkne  i na kraju eto odo kod coeka  malo isforsirah njegovu rodbinu i sredi covek odma .svi kontakti moraju da budu cisti da ima dobar prenos struje,da bi radilo  sve ok. sad pocela instalacija da me jebe na gepek vratima te radi te neradi osvetljenje znaaaaciiiiiiiiiiiiiiiiii ima sve da razbucam  nanumu naninu a razbucavao sam pre 7-8god i meco new instalation i eto sad opet,el ima neko zice od ves masine na zajam ? ja ih vise nemam :D

Van mreže Licanin

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Golf 2 1.3 i
Odg: Golf 2 1.3i Pali se lampica temperature
« Odgovor #6 poslato: April 01, 2018, 01:36:52 posle podne »


Ljudi da vam se zahvalim na odgovorima. Ivancho tebi hvala na opsirnom objasnjenju.Takodje se izvinjavam sto me dugo nije bilo. Jedno vreme sam vozio tako kad sam skapirao da motor ne kuva :36
Nadam se da sam postavio ovu sliku gore da vidite o cemu je rec. zaboravim da pomenem da sam pre svega toga skidao sat i da sam ovaj trozubac kad sam ga vracao malo iskrivio prstima jer ga nisam mogao nataknuti na ona tri pina na foliji. Odem da kupim indikwtor temperature u vodenoj racvi i covek mi u prodavnici kaze za ovo da moze da bude kad sam mu objasnio sta je. Al reko ja kad sam tolike pare bacio sta je jos 500 din. I stvarno bacim ja 500 din😂
Na kraju iskopam stari sat i probam zameniti ovaj trozubac, ne znam ni sta je ako me pitate😂
Uglavnom to je to, radi sve normalno. Sve sto ste mi naveli sam isao proveriti. I popizdeo sam bio😂
Indikator mi padne na pamet jer skontam da bi on mogao da me laze sa skalu. Uglavnom problem sam resio i hvala vam svima na odgovorima jos jednom.