Autor Tema: Greške pokazuje auto pri paljenju  (Pročitano 20573 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Greške pokazuje auto pri paljenju
« poslato: Oktobar 29, 2017, 11:03:46 pre podne »
Imam "problemčić" sa Pasatom B6 iz avgusta 2010. prešao 203.000km

Kada gurnem ključ u "bravu" (modul sto prima ključ) i pritisnem do kraja pri paljenju se javlja greška pri čemu se ispisuje na ekranu „Steering column lock defective!“.
Tu grešku mi je prijavljivao više puta.

Onda sam zamenio ključ (uzeo rezervni) i sa njim se prvo javila greška koja ispisuje na ekranu „Immobilizer active!“, pri čemu je auto upalilo ali se i gasilo skoro odma nakon paljenja.
Kasnije (nakon nekoliko dana) je sa istim tim rezervnim ključem se javila ova prva greška „Steering column lock defective“.

Na kraju je počelo da se dešava i da kola neće uopšte da upale.
Ključ gurnem do kraja i nista se ne dešava.

Tako pokusavam nekoliko puta upaliti, skroz vadim i vracam ključ i onda auto upali normalno, nema gršaka, vozim normalno...

Meni se čini da se greške sve učestalije javljaju, da su sve češće, hoće da zaređaju po 3-4 puta uzastopce pa onda upali normalno...

Sta moze biti problem?

Brava na stubu volana, modul za ključ, kompjuter (pu pu pu i smesta se pomeram), nesto četvrto...?

Gde voziti kola?
Ko ovo sa sigurnošću može detektovati pravilno i utvrditi sta je u pitanju?
Ko to moze popraviti?

Da li je bezbedno voziti kola s obzirom da se pojavljuje greska „Steering column lock defective!“, cak ia ako ona pri uspelom paljenju se ne ispisuje?

Da li voziti u Autokomerc?

Ako je u pitanju kompjuter, da li bi bilo dobro prvo odvesti kola elektroničaru nekom da on proveri da li su lemovi svi dobri i kome?
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2017, 11:05:22 pre podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2017, 02:39:20 posle podne »
Problem je "steering colum lock" ili na srpskom električna brava što zaključava volan. To nije tako retko kod njih da crkava, posebno kod prvih modela 2005-2006.


Pre svega preporučio bih da odeš kod nekog da očita greške preko dijagnostike da potvrdi problem.
U suštini svaki majstor sa malo više iskustva sa novim vozilima i dijagnostikom bi trebao da zna da ti utvrdi tačno šta je peoblem.


Evo kako izgleda taj deo što te zeza:
https://www.ebay.co.uk/itm/VW-Passat-CC-3C-B6-B7-Steering-Column-Lock-3C0905861J-BRAND-NEW-/292146662325


Problem kod ugradnje novog jeste što majstor mora da ima dijagnostiku koja može da očitava security access code, a mnoge dijagnostike to ne mogu. Tako da možda Autokomerc nije tako loša varijanta, mada sve zavisi i od cene ugradnje.


Evo jednog snimka koj će ti pomoći da razumeš malo bolje. S tim što je ovde odradjena reparacija, ja lično na svom autu ne znam da li bih to radio.




« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2017, 04:32:03 posle podne od strane Joca »

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2017, 04:04:50 posle podne »
Mene posebno "buni" sto je ona 2x javilo gresku sa aktiviranim imobilajzerom i sto nece po vise puta da uopste upali   pa me to upucuje i na modul za kljuc...

Bice Autokomerc verovatno, nego koliko njima treba vremena da tacno utvrde kvar i onda koliko im treba da zamene deo, bilo da je brava volana ili da je "brava" (modul za prijem kljuca) ?
Posto to moze da kosta?
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2017, 04:15:46 posle podne »
Moraš pozvati i raspitati se. Ali budi oprezan sa njima, skupi su, kao i svaki ovlašćeni servis.
Raspitaj se još negde.


Ovamo, preko bare. Ne menjaju uopšte modul zasebno. Menja se cela letva. Ali ipak verujem da je tu drugačije.

Van mreže andras

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 30, 2017, 05:16:48 posle podne »
I ja sam na mom passatu B6, 2009 imao identičan problem - steering column lock defective. Ispočetka se retko javljalo, a onda sve češće. Kao privremeno rešenje, možeš probati sledeće: ubaciš ključ samo do prvog zuba, kada se upali žuta lampica volana i sačekaš da se ona ugasi. Onda gurneš ključ dalje, do pred paljenje kada se upale ostale lampice i kada se one ugase, onda gurneš do kraja da upali. Ovo je meni radilo dok nisam skroz rešio problem. A problem je bio baš taj deo što se vidi na onom klipu što je Lepi okačio. U Novom Sadu ima elektroničar koji to rešava. On je meni stavio drugi, polovan, ukodirao ga i od tada nemam nikakvih problema. Mislim da je bilo oko 100e, sve ukupno. Javi šta si uradio do kraja.

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2017, 12:58:56 posle podne »
Bio U Autokomercu, izvrsili kontrolu vozila (detekciju, utvrđivanje kvara), naplatili detekciju skoro 4.700rsd (kazu 10.000rsd i neki dinar je ALI su mi dali popust, da... pa hvala im), utvrdili da je potrebno zameniti blokadu volana, ceka se da deo stigne pa naredne sedmice zovu, cena je 24.000rsd i nesto ALI bice još malo nekog popusta (hvala im i na tome), dobro je nije preskupo jer mogu da platim.
Pitao sam ih i da li su sigurni da je to kvar i kazu da jesu, to je kvar i nece se ici sistemom eliminacije (sto za neke probleme, kvarove, je procedura) vec je to zaista kvar i resice se zamenom...
Neka bude tako.  biggrin
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2017, 02:16:08 posle podne »
To ti je odlično a nije ni tako skupo.
Rešićeš problem. Super.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2017, 03:55:25 posle podne »
Da ta elektronika zna da pravi problem kod njih na zalost...
Boban-Rus

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2017, 08:42:48 posle podne »
Danas mi je priredio opet igranku auto... javljao greske (ma kako god da sam ga pokusavao upaliti, brzo ili strpljivo) i na kraju upali bez gresaka, predjem 6-7 metara, i ugasi se... stade kao mrtvo govedo na sred uskog prometnog puta u bloku...
Pokusavao ga upaliti ali "kaslje ko sipljiv konj", znate ono kad verglate a on kaslje i kaslje pa nece nikako.
Kao da "nema snage" da pokrene motor do kraja.
Jedva nekako upali i posle nije zezao.
Istina iskljucio sam svetla i dodavao gas na raskrscima dok sam cekao zeleno svetlo, sve "u strahu" da nije do ispraznjenog akumulatora (iako ne bi trebalo biti, zamenjen pre koju godinu cim je crkao orginalni), tako da se nadam da cu ujutru uspeti upaliti i odvesti ga na zakazanu popravku...

p.s. Bas sam gledao i nasao jedan predivan primerak B8, sve ima sem 4x4 i vertikalne mrezaste pregrade izmedju gepeka i zadnjih sedista...  biggrin
Cena "sitnica", "samo" oko 21.500€  sa povratom poreza je 18ke nesto ...   lollol
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2017, 08:45:42 posle podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #9 poslato: Novembar 07, 2017, 04:54:36 posle podne »
Popravljeno, detekcija malo manje od 4.700rsd, popravka nesto manje od 23.000rsd, sve ukupno oko 27.500rsd.
Auto za sada nije pravilo probleme, prede pasat limuzina (u stvari karavan al' limuzina se rimuje) ko da mu je prva godina...  lollol
Pozdrav svima i svako dobro zelim...
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2017, 01:01:36 posle podne »
Odem ja kuci kroz gradsku guzvu, ne obracam paznju ni na sta drugo sem da li auto pali i normalno radi i naravno kako da bezbedno i brzo dodjem kuci...
U subotu sednem u auto pa vozi tamo, vozi vamo, vozi autoputem i PRIMETIM...
1. Na otvoru ventilacije, levi otvor, vozacki do A stuba, onaj tockic za protok vazduha upao vecim delom u svoj otvor... vrti on i cini mi se da zatvara i otvara cirkulaciju otvora ali ocito je da nije na svom mestu. Kad maximalno pomerim na gore i resetke vidim ispod prve gornje precke i rub tapacirunga komandne rable... ovo ocito ne stoji kako treba i kao da je upalo.
Pitanje: Da li su skidali komandnu tablu da bi demontirali stub volana, volan i promenili blokadu stuba volana?
Mislim da su polomili zabice ili sta vec drzi otvor od ventilacije i da je unurtasnjost utonula.
Hoce li u Autokomercu to priznati i promeniti ako je nesto polomljeno?

2. Volan nisu pravilno postavili, malo je okrenut u levo.
Kad se stavi volan pravo, kola vuku lagano u desno, a kad se kola idu pravo vidi se da je malo volan zarotiran u levo pa je leva precka u volanu niza od desne...

3. Kako je bilo malo hladnjikavo (12C napolju) upalim grejanje, stavim 26C i pustim da duva na najjace (motor bio ugrejan) i cujem ventilator(e) da duva(ju) (ne znam da li ih ima vise, uglavnom cuje se), huci vazduh ali ne ulazi u kabinu, kao da se nabija o prepreku... malo cackam po klimi i smanjim temp na 23C (ili bi 24C) kad poce da struji vazduh u kabinu kroz 4 prednja (najveca) otvora.
Tacno se cula promena u huku, kao da se uklonila prepreka. Kad vratim na 26C opet ne struji vazduh...
Kad prebacim da greje sofersajbu vazduh struji normalno i pri 26C. Upalim na dugme opciju da samo greje prednje staklo.

Sta je ovo?

Da li su mogli skidati komandnu tablu, pa pri montazi nesto ne namestiti lepo ili je nesto drugo?

Vozim u petak "da pogledaju" pa javite sta vi mislite...
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže andras

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #11 poslato: Novembar 15, 2017, 07:01:20 posle podne »
Meni su menjali taj isti deo, kao sto sam ranije rekao, i znam da nisu zbog toga skidali tablu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Van mreže Miroslav_V.

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat B7
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2023, 08:42:52 pre podne »
Pozdrav,

Vidim da je post iz 2017. godine ali pretpostavljam da je tema verovatno i dalje aktivna.
Imam isti problem sa imobilajzerom na passatu B7, ujutru često kad je hladan izbaci grešku imobilajzera.

Da li mi možda možeš poslati kontakt telefon od tog majstora u Novom Sadu?

Hvala unapred!

Van mreže newUser

  • VW Početnik
  • Poruke: 1
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: Greške pokazuje auto pri paljenju
« Odgovor #13 poslato: Mart 20, 2024, 09:27:59 posle podne »
Zdravo,

Da li si resio problem sa b7, i ja imam isti problem i u Novom Sadu sam.

Pozdrav,
Marko