Autor Tema: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori  (Pročitano 20154 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« poslato: Oktobar 17, 2016, 12:18:54 pre podne »
Evo ovako,pošto nisam nigdje našao temu o zamjeni kilometar sata na Golfu 4 ili Bori,pa ču ovdje otvoriti temu o tome,neka napiše ko šta zna,da se pomogne svima onim koji bi htjeli ili iz nekog razloga moraju promjeniti sat. Eto ko šta zna,ili ima neke linkove neka piše i kači ovdje.

Recimo šta treba da bi se ovakva tabla



Zamjeni ovakvom





Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže nebojsaGtd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 863
  • Lokacija: Bijeljina Republika Srpska
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2016, 12:31:21 pre podne »
Koliko sam upratio neko je na forumu radio vec na cetvorci gti. Ja mislim posle mora da se ukodira taj novi sat. Ali nisam siguran.  Evo link valjda pomogne šta http://uk-mkivs.net/topic/10689-mk4-golf-and-bora-speedo-instrument-cluster/

Sent from my SM-G900P using Tapatalk

Corrado vr6 3.2 FSI
Golf 2 gti TDI soon
Corrado 1.8T g60 soon

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2016, 11:34:22 posle podne »
Mene zanima dali bi tabla radila u autu kojem je urađen Immo Off u kompu?
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2016, 11:36:48 posle podne »
Peca Nis, je to radio na svom mk4, mada njega slabo ima na forumu, ali kontaktiraj ga ili vidi u njegovoj temo sta i kako.

Послато са Lenovo A6020a46 уз помоћ Тапатока


Van mreže Randjel

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2016, 12:00:20 pre podne »
Ja sam na golfu 4 1.6 16v radio zamenu km sata.Iz starog i novog km sata se iscitava kod i nova tabla se prijavljuje na motorni kopjuter.Posle toga se kodiraju kljucevi,sve putem vcds-a.Za immo off nisam siguran da li se moze uraditi jer su se meni kljucevi bez problema prijavili.Sve u svemu 20 minuta posla,celokupno kodiranje me je kostalo 3000 dinara + 50 eura km sat.

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2016, 12:14:06 pre podne »
I mene zanima ovaj poduhvat, konkretno me zanima koji je postupak zamene stare table(koja nema bord comp) sa novom tablom koja ima tj sta mi treba jos osim mfa rucice?

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2016, 12:24:43 pre podne »
E evo jedno moje mučeničko iskustvo. Ja imam golfa 1.6 sr sa 8v 98 god. On nosi tablu sa bordom gde je sat tu pokazuje parametre. Meni je tabla bila problematicna to jes bila je neosvetljena. Pa sam je hteo zamenit. Još nisam sve završio, a dosada sam potrošio 250e kod raznoraznih majstora i majstorčića.

Ono šta sam ja uspeo naučit. Table nisu sve iste imaju VDO i MOTOMETAR svaka u sebi i ima imoobilajzer. Pa su podeljene u tri grupe imoo1 2 i 3. E sad dalje. Nisu iste dizel i benzinac to već sigurno znate. ono što neznate je da nije ista za 1.4 1.6 16v 1.6 8v 1.8t 1.8 2.0 i onaj v5. sve su različite to jes nemeru brzinu kretanja na isti način i nemogu se kalibrisat ili kodirat. Najsigurnija varijanta je da tražite tablu od istog auta to jes sa istim motorom, a ima ih različitih godišta pa se može naći. Ako neide tako lako, onda na odpad pa ovako.

Uzmete tablu koju mislite da možete ugradit, upalite svoj auto i dok radi skinete vašu tablu i namontirate tablu koju hoćete. Trebalo bi da ugasi sve lampice osim od imobilajzera to jes blinkace kod ključ. auto se neće ugasit i neće napravit nikakav problem, čak ako ga ugasite i upalite u roku od 3 sec opet će upalit i nastavit da radi sa lampicom imoo. Ja dosada nisam uspeo naći tablu sa bordom na sredini koja će gasiti lampicu ulja i koj će radit obrtomer i koja će gasit abs. Ne table su ispravne al je problem što su rađene za drugi model golfa. Pretpostavljam da će na dizela to ići mnogo lakše benzinaca su napravili tonu i svi su različiti.

Kada nađete tablu predstoji vam pravilno kodiranje, treba će vam dijagnostički alat kojim ćete iščitat pin kod table uglavnom se koristi VDC VAG Dash Can v5.20 ili vag comander 3.6, posle je možete prijavit i sa vcds om i obavezno je kodiranje ključeva.

Neznam dali sam vam sve napisao, al mene je ta tabla skratila 5 god života i sad na mojem golfu imam tablu sa bordom gde je sat, dosta loše osvetljena al je prihvatljivo i kilometraža me laže to jes brzina kretanja. I to procentualno idem 40 km/h tabla pokazuje 50 idem 120 km/h tabla pokazuje 140.

Oko kodiranja možda sam bio nejasan, pin kod je potreban da bi se tabla venčala sa motornim računarom kodovi ključeva se čuvaju u tabli al i u motornom računaru. Imoo off motornom nesavetuje se kod benzinaca može da obriše damp to jes taj program koji nosi u sebi i nema paljenja.

Sve ovo je možda jednostavnije kod dizela, tu neznam, al kod benzinaca je ovako kako sam napisao. Sad imam u garaži 5 tabli koje sam kupovao, a nisu mogle da se ugradu i probano je još njih preko 15 kom. I nastavljam potragu nisam još odustao. Priupitajte još ako se nisam nečeg setio rado ću pomoći.
Nema zanata bez alata

Van mreže Randjel

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2016, 12:26:24 pre podne »
Za bord komjuter ti je sem rucice brisaca potrebno 4 zice koje se iz km sata izvlace do motornog kompjutera,senzor spoljne temperature(ako je digitalna klima ne mora senzor),senzor posude tecnosti za brisace.Kod mene bar nista vise nije trebalo...

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 18, 2016, 11:36:49 posle podne »
Enkob,to za Immo off na benzincu može biti,ako ga rade nestručni ljudi. Ja sam imao nesreću da mi pukne ampulica u ključu u kojoj je čip (kako neznam ali je pukla,a auto je Bora 1,8 turbo). Drugi ključ nisam imao,tj imam onaj plastični ali ništa  mi nije značio. Skinuo komp,poslao ga dečku u Bihać,on mu uradio Immo off i evo radi več 6 mjeseci bez ikakvih problema. Mogu je upaliti bilo kojim ključem,koji je narezan za bravu. Obezbjedio sam se protiv krađe na drugi način,koji je dosta teže provaliti nego standardni imobilizator.
Neznam kako si mjerio brzinu,ali to bi trebalo da je isto na svim (osim na 1,4 16V) bar tako piše. Razlika može biti samo u broju obrtaja na V5 i V6 motorima. Imaš detaljno u linku što je postavio Nebojša GTD.
Morat ču negdje naći tablu,pa probati,izgleda mi nema druge opcije...
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2016, 11:38:55 posle podne od strane TTS »
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2016, 12:11:50 pre podne »
Meni neki stručnjaci nisu mogli ubacit tablu i napravili su imoo off. Radio je auto normalno. Međutim, nije ta tabla htela da ugasi lampicu od ulja jer je bila sa 2.0 motora, a valjda nije isti pritisak ulja u 2.0 i 1.6 i onda sam tražio drugog majstora. On mi je rekao vrati tim majstorima neka ti vratu imoo jer se može desiti ako skineš klemu da zameniš akumulator da obriše damp. I nije hteo ni da pogleda auto dok to nije vraćeno. Ni taj stručnjak nije napravio posao, pa sam bio još kod trojice i svi su potvrdili da imoo off treba pravit samo iz nužde i nikada neostavljat motorni računar bez napajanja. Svi kažu može da se desi da nemaš nikakvih problema, ali može da se desi da nemožeš upalit.

A brzinu sam merio VCDS om. udjem u merne blokove ABS nesećam se koji kanal al ima brzinu okretaja za svaki točak posebno i ako brzinu kretanja posmatram iz motornog računara isto mu doje i + gps i tako sam dosao do zaključka da laže. Hfala Bogu nisam još naleteo na radar.

Tebi je onda odlično, nadji tablu koju hoćeš montiraj i upali ako ti pogasi sve lampe i budu radili obrtaji samo je otvori polako i na lampicu od imoo zalepi malo trake vrati sve nazad i uživaj. Inače vcds om možeš tablu kodirat imaš onaj kratki uput kako da napraviš odgovarajući kod. Prvi broj kontinet drugi dizel benzin treći broj cilindara i cetvrti broj impulsa da bi merio pravilno brzinu. od broja cilindara zavisi tačnost obrtometra ostalo je nebitno nemenja funkcionalnost barem sam ja isprobao sve moguće varijante.

Eto moj golf jeste star, al kad mu montiram tablu od novije generacije bord radi normalno. Kada zoveš autoodpade ( i oni svašta znaju) tražu da im se pošalje broj table onaj sa nalepnice.

Eto nadam se da će se se još neko uključit u raspravu, verujte da je sramota da na ovom forumu nema jedna ovakva tema, ja sam za da je razradimo, a sigurno da ću prvi ja još svašta naučit.
Nema zanata bez alata

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 21, 2016, 12:17:43 pre podne »
Kod mene ne gori lampica od koda ključa,sve radi kao i prije Immo Off-a. Komp smo skidali,bar 4 puta do sad,akumulator neznam ni ja koliko puta i ništa se nije desilo. Čak smo moj komp priključivali na drugarov Audi A4 i auto normalno upalio. Neznam jedino dali če raditi,ako mu promjenim tablu sve. Nije mi ni toliko bitna ta tabla,ali me interesuje živo. Donijet če mi drugar tablu za vikend od Audija A3,1,8T pa ču probati nju uključiti,čisto da vidim šta če da se desi.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2016, 12:24:00 pre podne »
Resio da pokvaris auto i gotovo  lollol
Ne pipaj oko struje djavolja su to posla  lollol
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 21, 2016, 12:26:14 pre podne »
 lollol Ma neću valjda  lollol
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 21, 2016, 08:53:53 posle podne »
Neće da pokvari ništa, znam da fizički nemože tabla od audia ili pasata u golfa. A dal su isti prikljuci od audia i vw ni to neznam. Kod mene je imoo 1 98 god možda ima to veze što kažu njih trojica majstora koji su mi potvrdili da se nesme pravit imoo off na motornom. Hfala Bogu da nisi imao problem. Ja se jesam namučio i nadavao para i još nisam sve rešio po svom meraku, tačno će me tabla naterat da prodam auto.
Nema zanata bez alata

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4815
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 21, 2016, 09:15:29 posle podne »
enkob problem lampice ulja si mogao rijesit postavljanjem drugog davaca na motor
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 21, 2016, 09:23:51 posle podne »
Hfala kolega nije loš predlog, no uz lampicu ulja obavezno ide da nece da ugasi abs ili ako ugasi abs onda neradu obrtaji, sve zavisi od table do table. A ovo moje mesto gde živim je malo i nema odpada da bih mogao da probam tablu bez da je kupim. Tako sam se nakupovao samo tako. Sad cekam priliku da odem do drugog grada i potražim ovaj zadnji majstor mi je otkrio ove cake kako se trazi tabla.
Nema zanata bez alata

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 24, 2016, 12:15:37 pre podne »
Jučer drugar donio sat iz Audija A3,pa sam ga ukjučio da vidim šta če da se desi. Auto upalio najnormalnije,sve radi,jedino blinka lampica od koda ključa i EPC-a,kojeg ja uzgred nemam na autu. Brzinu pokazuje tačno,temperaturu,gorivo,sve. Još je kod mene MOTOMETER tabla originalna,a ova od Audija je VDO. Jedino ova Audijava nema bord komp,pa neznam dali bi to radilo. Evo i slika:

Moj originalni


Audi A3


Evo kako radi Audijev


Sad ču nači još negdje na otpadu onu chrom tablu,pa probati.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 24, 2016, 08:58:37 posle podne »
Ova od audija moze ili ne fizicki da stane u golfa boru?  Ti prijatelju kolega imas imoo off na motornom racunaru i nemožes imat problem sa paljenjem. Lampice koje sijaju te su višak skroz se lako rešavaju. Table su proste da se otvoru i ispod se zalepi parče trake ili kako se već ko snađe. I ja sam iskopao oglas gde covek prodaje u delove golfa 1.6 sr i zvao ga rece da ima tabla na sredinu displej za podatke borda i da je golf jos uvek kompletan. Samo moram da odputujem 60 km do njega užasno lošeg puta gde se prosečna brzina teško može uhfatit 45 km/h. a malko sam i u gižvi sa poslom. Probaću da napravim video klip kako se to proba i šta se dešava.
Nema zanata bez alata

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 24, 2016, 09:46:48 posle podne »
Lampica od koda ključa blinka,zato što kod sa prstena oko brave i ključa nije uparen sa tablom. Danas on donio bravu i ključ od Audija,pokopčali to i lampica od koda se ugasila,ostala samo ova od EPC-a. Nisam imao vremena da spojim dijagnostiku,pa da probam ugasiti je nekako.
Ne može fizički ova tabla stati,ustvari i mogla bi,uz malo zajebancije oko uglavljivanja.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Zamjena kilometar sata na Golf 4 i Bori
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 27, 2016, 01:28:00 posle podne »
Nema koda u prstenu TETEESE,prsten je samo citac.

Feel