Autor Tema: VoodoonsW Golf Variant mk5  (Pročitano 49161 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
VoodoonsW Golf Variant mk5
« poslato: Mart 27, 2017, 01:07:55 pre podne »
Ne smatram dizel boljom mašinom za auto, da biram uzeo bih TSI benzinjaru na metan ali spletom okolnosti uzeh dizlo...
Motor 2.0 TDI CR 103kW.
Ide lepo, prelazio do sad 30k godišnje, mada na satu ima 192k no nema veze to, kažu dizel je dugovečna mašina
Vozio sam pre njega Golfa mk5 u hatchbeck varijanti... mislim imam ga još uvek, snimicu video jednog do drugog.. imao sam golf 5 sa početka i kraja proizvodnje sa malim izmenama gepeka.. gepek je extra, preporodio sam se..
Slika i nemam, par kom sto sam uslikao nešto preko dana.
Došao od prvog vlasnika Her Schwabo. Znaci nije baba do pijace sa kraćom desnom nogom. Ovde kod mene se leva ne koristi, unutra je DSG sa 6 brzina, još nisam provalio koja varijanta DSG je, koliko Nm trpi.
Imam ih 320Nm, tj.toliko je imao nekad... ko ima valjke u NS-u i koliko udaraju za merenje?
Kontao sam da smislim mapu sam a inače sam na faxu radio razne proracune. Fakultet jesam išao 10god ali predmete u kojima su se spominjali Nm i PS sam čekao 9-kom. Nijednu 10-ku nisam dobio sem iz Diplomskog ;)
Pa taman dok ne nabavim softver koji mi treba, sve ostalo imam... ali hoću da izmerim šta imam svakako sad... možda bih premerio i onaj drugi mk5... on je imao 75KS i 126Nm ali je stariji 4.5 godine, 189k na satu..
Ne svidja mi se na novom u principu izgled ali moram priznati da mu se prolepsao za ovih par dana sto ga imam. Dizajn zadnjih stopaljki i zadnjeg blatobrana je katastrofa.. tek na mk7 su ispravili.. i mk6 je kao 5 gadan..
Auto je comfortline pa ima xenone sa autonivelacijom koja je pogrešno podešena i zaslepljuje sve koji mi dolaze u susret. Nemam tockic na kojem podesavam visinu, moram spustiti te farove na normalnu visinu.
Kad ga otkljucam, upali i kratka svetla a i to bih izmenio, kad zaključam da ostavi svetla a kad dolazim da pali svetla tek sa ključem u bravi, mogu li na VCDS to da podesavam?
Radjen je navodno veliki servis na 185k km a nisam gledao u AutoDati na koliko ide 2.veliki.
Na prethodnom golfu sam ga radio na 115k po fabrici a i uskoro ide drugi veliki..
Izmenjacu sutra ulje i filtere motora i menjača a videćemo šta nije odrađeno u "velikom" servisu pa ćemo i to odraditi. PK je nov ali roler nije. Ne radim ja to, radi jedan drugar drugara, ima opremu, znanje a i voli to sto radi
Utegnut je, možda za nijansu bolje od mog starog.
Felne sam ostavio letnji set koji imam sa prethodnog MK5. Stavio sam u oglase taj auto ali najverovatnije ostaje in the family, šurak će to uzeti pa ako nekom treba Opel Corsa C 2001.god, 1.2 benzin 75KS nJoy oprema...
Felne su CMS. Nisu kod nas niko i ništa na balkanu ali recimo BMW na nekom svetskom ili evropskom se odluci sa tog proizvodjaca felni za svoj izložbeni auto... kupujmo domaće ali na nemackom ;)


Trebao bih malo da sredim felne ali su zajebane jer ima neku teksturu pa kad se osmirglaju biće ravna tesktura felne...
Sa novim autom sam zadovoljan, pogotovu na DSG koji radi odlično, ne osetiš da menja brzinu. Ima lag zato sto je turbaljka dizlo ali u nekom modu vožnje gde ja vozim na vrh gasa, ne oseti se promena. Probao sam S i ide do crvenih za sledeću brzinu ali i kad sam u D i stisnem pun gas, takođe ide do crvenih pa nisam osetio neku razliku D i S sem možda same promene brzine ako je brža za koji stoti deo sekunde..
Sedišta su ona sto idu u mk6 kao i muzika, RCD310 koji ću menjati, možda ode u stariji mk5 koji ima RCD300 pa ću imati dva RCD300 viska.. 20€ kom
Kontam da uzmem nekog kineza ali ako neki od ne-kineskim modela izbaci neki Android model.
RNS510 košta puno a ne daje toliko puno pa će ići neki Android kad već iOS nema :)
Imam onaj fabricki BT na touch ali nemam komande na volanu, sto garant nije bilo tako izaslo iz fabrike pa moram uzeti volan pa će mi trebati neki volan. Jel sam osudjen na mk5 volan ili mogu onaj iz mk6 ili pasata 2010 ili mladje? Imam obican trokraki koji će biti visak.:.
Klima radi, digitalna Dual, sa grejačima sedista koje nemam u drugom golfu, tamo je samo Dual digitalna klima.
Upgrade-ovao sam se zbog gepeka. Gledao sam pre tog Pasata B6 1.4TSI 150KS na metan koji je isto karavan ali je jbg komforniji..
Evo i ostatka slika koje sam ispucao za ovih par dana...












Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2017, 05:15:38 posle podne »
Vidim ja, zainteresovala vas tema pun gas...
Tražio sam info za volan od mk6 sa komandama i vidim da to ne ide bas tako... volan će raditi ali komande malo teze...
Pa kontam onda da vijam neki GTI volan sa komandama i +/- rucicama...
Koliko mogu da očekujem da ću prodati moj stari trokraki kožni volan bez komandi?
Da li mi treba još neki modul da bi radili dugmići na volanu?
Zaboravih jednu sliku u prethodnom postu


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 28, 2017, 05:17:56 posle podne od strane voodoons »

Van mreže zoran79

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +9/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 b6
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2017, 05:47:50 posle podne »
Dobre su petarde  :25,uh imaš previše pitanja odjednom, evo jedan odgovor, valjke imaš na Adicama  kod SAFE chip-a, mislim da je 10e merenje, nađi reklamu

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2017, 06:02:34 posle podne »
Extra... to je rešeno... idemo dalje ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2017, 06:24:06 posle podne »
Koje je godište? Volan od G6 može, jer ti je auto vrvt 2009 i ima isti modul ispod volana.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #5 poslato: Mart 28, 2017, 06:26:05 posle podne »
dobra petica  :25 usput ne radi ti prednji desni zmigavac
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2017, 06:57:31 posle podne »
Koje je godište? Volan od G6 može, jer ti je auto vrvt 2009 i ima isti modul ispod volana.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
2009.god. Ne znam za dugmiće na volanu da li će raditi. Našao sam lep kožni volan mk6 sa dugmićima za 300e...
dobra petica  :25 usput ne radi ti prednji desni zmigavac
Ne radi, namestice se sutra.. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2017, 07:00:32 posle podne »
Ja mislim da ce raditi, svakako probaj. A iskreno mislim da mozes da prođeš jeftinije jer ima koznih volana od G6 sa komandama i jeftinije, plus airbag.
E sad sa komandama sa dsg na znam koliko ih ima na oglasima i u ponudi.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока


Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2017, 08:46:26 posle podne »
Neće raditi svi dugmići.
Modul stuba volana mora da bude CH.
Špulna volana ver. C.


Tad bi teorijski trebalo da radi 10/12 dugmića.


Ako se zameni i can bus najnovijim modelom. Možda prorade i svih 12. Ali to nije sigurno.
« Poslednja izmena: Mart 28, 2017, 09:05:00 posle podne od strane Lepi »

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2017, 10:09:02 posle podne »
Svidja mi se petarda i dalji planovi takodje  :25

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #10 poslato: Mart 28, 2017, 10:54:26 posle podne »
Od nazad je ruzan k'o lopov  biggrin, ali sve ostalo je super.
Sa srecom!  :26

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2017, 03:21:53 pre podne »
Mnogima se ne svidja karavan od pozadi. Meni se baš svidja. Odličan je biggrin

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #12 poslato: Mart 29, 2017, 03:51:37 pre podne »
Neće raditi svi dugmići.
Modul stuba volana mora da bude CH.
Špulna volana ver. C.


Tad bi teorijski trebalo da radi 10/12 dugmića.


Ako se zameni i can bus najnovijim modelom. Možda prorade i svih 12. Ali to nije sigurno.
Sutra ću ocitati module pa pišem u temi da vidimo šta može....
Od nazad je ruzan k'o lopov  biggrin, ali sve ostalo je super.
Sa srecom!  :26
I meni je bio ružan.. sad mi je već nekako lepši a recimo, 6-ica karavan još ruznija dok su sa 7-com već napravili pravu priču...
Od nazad je na fazon onih meckica, okatih, iz kraja 90-tih, početka 2000-tih...
Svidja mi se petarda i dalji planovi takodje  :25
Naveo sam na početku, MF volan, Android multimedia...
jel ima neka Android multimedia koje nije full China made.. neki normalniji proizvodjac Android multimedije, Pioneer, Kenwood isl?
Fabricki RNS510 mi daje manje funkcija, ako ne grešim? U principu treba mi video multimedia, navigacija, kamera za rikverc, parking senzori, climatronic, SIM internet....

Da, nisam napisao, oprema je Comfortline, ne znam šta od modula nosi.. Variant je bi u trendline, comfortline i sportline opremu sa mogućnošću kastomizacije dodataka. Moj ima VW Touch Adapter koji se povezuje sa telefonom preko BT-a kao handsfree. Nema mogućnost audio streaminga na RCD310..
Ima parking senzore koji su mi danas stvarno pomogli da brze izadjem sa parkinga... linijsko parkiranje, lik mi se nabije iza možda 30cm a lik napred stane na 10cm. Iz 5-6 puta sam izašao sa parkinga. Mislim izašao bih ja i sa prethodnim golfom bez parking senzora sa tog mesta ali sam ovako uradio to bar duplo brze...
Uglavnom, stari Golf je rešen da ostane u porodici definitivno a kontam i gre'ota je da dobar auto ide dalje.. mislim, kad ode na 300-400k km nek ide u oglase kao sto je većina tih auto sto se prodaju polovna tih godišta...
U globalu, ne bih ja nešto više dirao na njemu... sto se tiče estetike..
Sto se tiče mehanike, videću stanje stvari sad posle servisa pa mu možda napravim neku mapu...
Ne znam koji je DSG menjač, koliko Nm trpi pa neću da jacam motor a da sam ograničen time.. ono sto neću da menjam, neću da menjam DSG menjac sa njegovim bratom koji trpi više Nm... ne isplati se.. radije ću da kupim Passata Highline sa DSG-om i vozam se u većem komforu.
I dalje sam zagrejan za Passata B6 restyling 2010.god EcoFuel, 1.4TSI sa fabričkim metanom i 150KS
B7 sa lepšim paketom opreme sa istim motorom košta poprilično više pa i nije neka opcija... za te pare uzmem neku E klasu npr...
No, to sad i nije tema...
Imam još jedan problem a vezan je za auto. Imam VCDS koji normalno radi na W7 32bit. Ja ba MacBook Pro mogu da instaliram samo W10 64-bit i po pokretanju VCDS-a mi izbaci greske za Library not found za par fajlova i ne vidi mi USB interfejs. Jel ima neko brzo rešenje za to ili moram malo da se igram dok podesim da radi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #13 poslato: Mart 29, 2017, 05:56:56 posle podne »
Odrađen filteri i ulja motora i menjača... veliki servis je odrađen u Nemačkoj i to smo sad potvrdili pa ga neću raditi.
Bila je frka sa vremenom pa nisam vadio koji su moduli u njemu za volan. Imam kabl pa ću gledati da sredim taj laptop pa ću videti šta imam, šta nemam i šta treba uraditi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #14 poslato: Mart 29, 2017, 06:12:43 posle podne »
Boja mu je vrhunska.  :26

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #15 poslato: Mart 29, 2017, 06:41:33 posle podne »
Komšo,u zdravlju da se voziš!Variant je odličan!

Sony Xperia Z3

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #16 poslato: Mart 29, 2017, 11:09:18 posle podne »
Super je golfijana
Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #17 poslato: Mart 30, 2017, 12:26:45 pre podne »
Boja mu je vrhunska.  :26
Vodi se kao metalik siva ali to sivo jeste ali je nekad i plavo i zeleno... čudna boja...
Komšo,u zdravlju da se voziš!Variant je odličan!
Sony Xperia Z3

Variant mi je bio potreban, klinac došao letos, kolica u gepeku hecbeka su visak... treba otići na more i putovati malo... a tu ne pomaže ni krovni nosač, samo Variant..
Super je golfijana
I stari mi je služio odlično, ako ovaj bude blizu onog, biće super golfijana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 30, 2017, 12:29:00 pre podne od strane voodoons »

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #18 poslato: Mart 31, 2017, 07:57:52 pre podne »
Pitanje jedno za svetla. Imam na bordu Coming Home i Leaving Home podešavanja i podešeno je na 30sec za oba.
Kad otključavam auto u mraku, upali svetla dok ne ostavi upaljena svetla kad zaključam auto. Coming Home ne radi dok Leaving radi..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: VoodoonsW Golf Variant mk5
« Odgovor #19 poslato: Mart 31, 2017, 02:12:01 posle podne »
Pre nego što izadješ iz auta povuci ručicu za duga svetla i upaliće se. Tad izadješ, ostaće upaljeno.
Može preko dojagnostike da se promeni da radi na foru da uvek ostane upaljeno kad parkiraš auto i ugasi se posle zadatog broja sekundi.