Autor Tema: Turbina golf 2  (Pročitano 11681 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #20 poslato: Septembar 29, 2014, 10:20:00 posle podne »
Neces nista izgubiti,morace neko strucan da ti podesi kolicinu nafte i pritisak turbine pod bustom jer ces dobijati hladniji vazduh koji je samim tim i gusci pa ga ima vise i bolje motor sagoreva.

Ti nemozes dobiti da imas 80ks kao fabricki model td sa interkulerom jer vec ja paul rekao da on ima i drugaciju turbinu, ali ce u svalom slucaju raditi bolje,nece raditi bolje samo u slucaju da je losa turbina.

Van mreže Luka_95

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 28
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +15/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.6 TD
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #21 poslato: Septembar 29, 2014, 10:38:05 posle podne »
Videcu sa ovim ako bude taj interkuler original,pa cu da uzmem.Jer se ne vidjaju cesto po oglasima.Pa negde bih posle oterao da mi to podese.Znam da ne bih izvukao 80ks,jer motor vremenom koliko  sam cuo i gubi snaguA ne rece mi jel normalno ono sto se cuje kao turbina kad ugasim kola?To je par sekundi 2-3 sekunde samo.

Izvinjavam se sto malo  off-ujem ovu temu coveku.
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2014, 10:41:52 posle podne od strane Luka_95 »
. . / ████████ \ . .
=/___________ \=
./(_)=======(_) \.
|\_==__vw__==_/|
l_\___________/_|

Van mreže Luka_95

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 28
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +15/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.6 TD
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #22 poslato: Septembar 29, 2014, 10:40:05 posle podne »
Videcu sa ovim ako bude taj interkuler original,pa cu da uzmem.Jer se ne vidjaju cesto po oglasima.Pa negde bih posle oterao da mi to podese.Znam da ne bih izvukao 80ks,jer motor vremenom koliko  sam cuo i gubi snagu.A ne rece mi jel normalno ono sto se cuje kao turbina kad ugasim kola?To je par sekundi 2-3 sekunde samo.

Izvinjavam se sto malo  off-ujem ovu temu coveku.

Izinjavam se i moderatorima.Umesto da izmenim,kliknuo sam na "citat" :(
. . / ████████ \ . .
=/___________ \=
./(_)=======(_) \.
|\_==__vw__==_/|
l_\___________/_|

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13071
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #23 poslato: Septembar 29, 2014, 10:53:51 posle podne »
Neces dobiti 80ks ne samo zato sto motor vremenom gubi snagu, nego ti se razlikuje turbina, bos pumba i bregasta u odnosu na model sa interkulerom.
Normalno je da se cuje turbina i kad ugasis motor, ali posle svakog "stiskanja", nikad nemoj odmah da gasis auto, jer je to smrt za turbinu, uvek sacekaj da odradi 3-5 minuta u mestu da se ohladi ulje itd. ;)

Sto se tice samog interkulera, trebaju ti jos creva, nosaci (njih mozes i sam da napravis), plastike za dovod vazduha (njih mozes isto nekako da improvizujes), mada je najbolje kada bi sve to dobio u ceni.

Inace, moze da se desi da ti se poveca turbo rupa zbog duzine creva. Iskreno, ono mesto gde interkuler stoji fabricki je jako lose, jer se greje od motora, i bez onih plastika koje usmeravaju vazduh, taj interkuler i nema neku funkciju.

Van mreže Luka_95

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 28
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +15/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II 1.6 TD
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #24 poslato: Septembar 29, 2014, 11:03:56 posle podne »
Hvala na objasnjeno oko turbine Medisone.  :46 Koliko sam primetio to mi se od skoro i cuje.Ili ja nisam obracao paznju.Sve je moguce,jer ga obicno "gazim".
Poslacu ovome poruku da vidim jel ima i te ostale delove sa interkulerom.I ja sam nesto bas razmisljao oko onog fabrickog mesta.Bas je lose postavljen.
. . / ████████ \ . .
=/___________ \=
./(_)=======(_) \.
|\_==__vw__==_/|
l_\___________/_|

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13071
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #25 poslato: Septembar 29, 2014, 11:12:37 posle podne »
Nema na cemu, mozes i da improvizujes sa interkulerom, da ga stavis negde napred kod hladnjaka za vodu. Imas kod Fice u temi kako je on odradio i kako da odradis creva, mada u tom slucaju i ne mora da bude fabricki interkuler, cak je i bolje da uzmes neki tanji i duzi.

Znam da je clan rajko odavno na svojoj dvojci ugradio interkuler na obicnom td-u i da je bio zadovoljan, malo je bolje isao preko 3000 obrtaja i po njegovom iskustvu je i manje dimio tada, ne moze da skodi, ja mislim. ;)

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #26 poslato: Septembar 29, 2014, 11:18:21 posle podne »
Kod mene je ic od neke lancije jedino sto nije lepo odradjeno to su cevi predugacke su, a ja nisam hteo da ulazem pare u to da menjam jer menjam ceo motor.

Kod mene sam probao i da izbacim ic i vozio sam bez njega, i auto mi je isao osetno losije mada malo je i crevo od truba do usisne grane bilo savijeno jer kad sam zamenio lulu na usisu nije se sve najbolje gadjalo pa je na punom gasu turbo pravio veliki pritisak i wg je otvarao tako da mi pritisak nije konstantan bio.

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Turbina golf 2
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 09, 2014, 09:41:09 pre podne »
Imate moju temu o ugradnji turbine pa kasnije i interkulera na 1.6 d , objasnjeno je sve detaljno. Samo se finansijski vise isplati ubaciti komplet drugi motor.