Autor Tema: Zamena zadnjeg lonca, poboljšanje zvuka Golf 5. 2.0 FSI  (Pročitano 7063 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dzaja1997

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 2.0 FSI
Zamena zadnjeg lonca, poboljšanje zvuka Golf 5. 2.0 FSI
« poslato: Oktobar 18, 2021, 09:10:55 posle podne »
Pozdrav drugari, interesuje me zamena zadnjeg lonca ili neka fora da poboljšam zvuk, pošto se čuje auto dosta prigušeno  faktički se na gasu motor čuje a iz auspuha jedva primetno, znam samo da nema obične auspuhe, nego 2x supersprint cevi, pa ne znam dal da trazim nov zadnji lonac ili sta da radim, imam osećaj kao pridjem baš blizu auspuha kao da ga nešto guši da se čuje onako kako bi trebao, nemam pojma ako ima neko neku ideju pišite.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zamena zadnjeg lonca, poboljšanje zvuka Golf 5. 2.0 FSI
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 19, 2021, 08:20:37 pre podne »
Je l' imas samo supersprint nastavke ili bas ceo zadnji lonac? Osnovna stvar ako hoces bolji zvuk je da stavis protocni zadnji lonac, pa ako ti nije dovoljno glasan, skines skroz prednji lonac ili isto stavis protocni.

Van mreže Dzaja1997

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 2.0 FSI
Odg: Zamena zadnjeg lonca, poboljšanje zvuka Golf 5. 2.0 FSI
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 19, 2021, 12:41:31 posle podne »
Samo imam super sprint nastavke, imam sve ostalo je fabrički, što ti kažeš taj zadnji lonac da ss stavi protočni ali ne znam koj da stavim, gde to da se raspitam ako imaš neku preporuku nešto, ja sam vido na njihov sajt moze da se naruči zadnji lonac koji je oko 400 eura, ali nigde ne znam ako bi njega ugradio kakav će zvuk biti, strah me da ne bude preglasan da mi ne bi policija pravila problem.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zamena zadnjeg lonca, poboljšanje zvuka Golf 5. 2.0 FSI
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 19, 2021, 02:03:02 posle podne »
Policija ti nece praviti problem sigurno, mozda na tehnickom a i to tesko.
400e za golfa 5 koji nije GTI i sl. da dajes na auspuh nema nikakvog smisla.

Daj neku sliku sta imas trenutno na autu i slikaj odozdo ceo lonac. Cini mi se da petica ima malo nezgodan oblik zadnjeg lonca, pa da vidimo sta od univerzalnih mozesd a uklopis. I izmeri koji je promer cevi.