Autor Tema: Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati  (Pročitano 9287 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« poslato: Novembar 21, 2005, 10:00:20 posle podne »
Imam pojacalo renegade 700w, i treba da uradim neki bas u gepeku. kako se moze naci kompromis sa cijenom i kvalitetom o koji izabrati, ne traba mi nesto da izuva, cisto onako da bije,.
Vidim da ima mali milion zvucnika, i svi traze neke uslove jedni idu u kutiju jedni ne traze kutiju , jedni idu obrnuto, ma poludio sam od izbora. E sad koja je najjeftinija varijanta da se uradi, mislim odprilike nesto kao na onom pasatu, onaj sto ide umjesto rezervnog tocka, ili tako nesto. Znaci nije bitan posao,to cu da odradim. bitan mi je zvucnik, cifra za njega i gdje toga ima povoljno. ne znam kakve su one varijante sa buvljaka, oni sa plasticnom bijelom membranom, jel ima ko iskustva sa tim.
zna li neko nesto o tim zvucnicima. Imam panasonic 4x45 mp3 cd, visokotonce u kokpitu i nokia basove u vratima, prednji kraj je odvojen skretnicama magnat. Imam i basove za naprijed magnat, ali moram da napravim kuciste u vratima za njih, i imam dvije elipse pozadi, dobro se cuju ali nemaju basa koliko bi trebalo, bez pojacala na oko 26-27 na skali od 40 pocinju da bruje, pa mi treba bas
Unaprijed zahvalan na pomoci
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2005, 12:11:02 pre podne »
Prvo koliko si novca spreman da izdvojis? Za kablove, osigurac, nosac osiguraca i ostale sitnice ti treba oko 2000 dinara. Moj predlog je Kenwood 3009 12\" a ako hoces nesto manje onda 2509  10\" koji sam ja kupio i veoma sam zadovoljan, cena mu je 4500 dinara. Ako te zanima nesto ozbiljnije, prvo reci do koje sume si spreman da ides. Inace oba navedena woofera mogu da rade i sa i bez reflexa.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2005, 12:16:44 pre podne »
uff opet moram da pisem romane  
zapravo radi se o mom passatu
vidi ovako ja cu da ti napisem kako bi ti ja preporucio da uradis muziku u svom autu a sad dali ce do da ti se svidi ili ne zavisi od tebe  
evo a sve glasi ovako
ako sam te dobro razumeo ti imas u prednjim vratima nokia zvucnike-visokotonce u tabli-magnat bassove koji ti nisu prikljuceni-elipse koje ne rade dobro i woofer koji jos nisi kupio  
e pa ovako posto se radi o komplet muzici preporucio bi ti prvo da pocupas sve iz auta sto ima veze sa muzikom i da krenes opet iz pocetka da odradis sve kako treba sa dobrim kablovima (samo u slucaju ako nisi dosad dobro uradio;)
pa da krenemo
-visokotonci mogu da ostanu na instrumen tablu
-nokija zvucnici isto mogu da ostanu u prednjim vratima
-magnat bassove stavis u zadnja vrata(ako ih imas) ili u zadnji tapacir
-a elipse-hmm cudi me da nerade dobro jer obicno oni trebaju da izuvaju,probaju da elipse same stavis na po jedan izlaz mislim nemoj stavljati nikakve druge zvucnike na njihov izlaz vec samo njih i proveri dali je +i- kako treba povezano jer cisto sumnjam da nerade dobro ako se dobro povezu :wink:
neznam koliko kanala ti ima ta skretnica tako da o povezivanju tih prednjih zvucnika nemogu jos da ti pomognem dok mi ne napise kakve su ti skretnice

tweeter???
mid???
bass???

sto se tice woofera u gepeku pa mogu samo da ti toplo preporucim da to odradis jer sam sebi i mom drugu uradio u rezervnom tocku i kod njega i kod mene se cuje strava i to sa dva potpuno razlicita zvucnika i pojacala
kod njega je free air a kod mene je woofer iz toobe tako da neznam sta bi tebi vise odgovaralo
a te zvucnike sto si vidjao po pijaci mislim da to nije vredno tih para-ipak treba na vreme uloziti malo vise ali zato ce ti to i duze trajati i bices duze zadovoljan sa zvukom :?
nemoras ti kupovati neku visoku klasu jer neces da ides na DB Drag tako da mislim da ima
pioneer
kenwood
sony
itd...
nesto interesantno za tebe :oops:
nadam se da sam ti pomogao nesto i slobodno pitaj ako ti nesto nije jasno a i napisi mi tacno sta imas od zvucnika i skretnica pa cu ti tacno reci kako i sta da povezes
najbolje slikaj i okaci ovde :roll:  :oops:  
pozdravw

andrejp

  • Gost
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2005, 06:39:12 pre podne »
To sto si video na buvljaku zaobidji, nikad ne kupuj samo dno \"kvaliteta\", idi makar na neku ekonomsku klasu.

U ovom slucaju, preporuka bi bila ekonomska klasa woofera koju rade Pioneer, Kenwood, Sony, JVC, itd. Dakle idi na njihove entry level modele, koji ce ti za date pare ipak pruziti korektan bas uz relativno nisku investiciju. Pri tome ipak si uzeo brand name, a ne nesto sa buvlje pijace koje ne znas ni sta je ni kako je...

Slazem se sa YUPower-ovim preporukama za ostalo...

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2005, 08:19:48 pre podne »
Koji model elipsi imas? Dobro bi bilo kada bi i njih vezao na pojacalo, mnogo dobro se cuje.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2005, 03:53:50 posle podne »
hvala drugari na pomoci, jebiga dezurac sam bio pa nisam juce mogao da se javim. ovako magnat su skretnice(imaju po dva izlaza, bas i treble) magnat su i basovi, cini mi se oko 15 cm precnika, i magnat su visoki, e ovako, preko skretnica su povezani nokia basovi ali mali neki koji se trenutno nalaze u vratima i visoki, u tabli,, a magnat jos nije nasao svoje mjesto, Elipse su kenwood, i povezane su direktno na izlaze iz cd-a. Tuku one nije da ne tuku, bas osjeca se vibracija sjedista kad udaraju i trese se retrovizor, ali nije to bas kvalitetan bas cim prebacim 25 podiok pocinju da bruje,
e sad tek pojacalo treba da se ubaci, bilo mi nesto crklo pa mi uzese 60 evreja za to, ma sta bilo.Inace pojacalo je prva liga, sa dobrim zvucnicima i dobrim napajanjem bije ko ludo.
Instalacija u kolima je razvedena za sve i sta treba i sta ne treba jer sam ljetos kad sam vadio sve iz kola i ostao samo lim unutra, razveo kablove za sve eventualne prepravke, i to svuda kablovi 2x1,5 mm sto mislim da je dovoljno za ovo sto ne ide preko pojacala, e sad jos mi trebaju cincevi koje sam pogubio za pojacalo i naponski kabal, ali naci cu i to.
samo jos bas da rijesim, ali mi cifra oko jedno 3000 odgovara, e sad sta ima u ponudi i imal ko da mi pojasni ono za kutije i ona cuda, i jel bolje da bas uglavim u zadnju tablu u gepeku ili da pravim neke kutije unutar gepeka
hvala na pomoci
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2005, 09:41:17 posle podne »
Woofer u kutiji se cuje jace nego woofer smesten u delu za rezervni tocak. Jos ako pravis kutiju sa reflexom, to ce biti to. Za 3000 dinara mozes kupiti neki losiji woofer tipa SAL ali moj savet ti je da skupis malo vise para pa da uzmes nesto bolje.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2005, 09:55:41 posle podne »
ma necu ja da se druze takmicim, meni cisto treba bas eto onako da gruva u kolima, necu da pravim cigansko posijelo sa njjim, znaci treba mi osrednji bas koji ce samo da pojaca ovo sto imam, sto i nije neka sila, cak sta vise sasvim osrednji sistem, kojem samo malo basa fali, znaci da zaboravimo na basove od kojih skacu mobilni, meni je bitnije da mi neko pojasni kako da to ulopim i koje su dimenzije kutija za bas i reflex otvori koliki su za koji zvucnik, znaci treba mi jeftinija varijanta zvucnika, ljudi ja znam da vi budzite muziku do besvesti, ali meni to i nije cilj da stavljam antifone u kolima
pozdrav i hvala
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2005, 10:05:20 posle podne »
Kutija zavisi od modela zvucnika, znaci prvo moras da kupis zvucnik a onda da ti izracunamo kolika ti je kutija potrebna. Ja ti upravo to i govorim, da imas bas a da to nebude za takmicenje. Za te pare mozes da kupis nekog SAL-a ali oni uglavnom sviraju godinu dana a posle moras da ih namotavas. Bolje da kupis gore pomenute modele ili slicno i da te ne boli glava. Ako se odlucis da kupis nesto drugo, napisi karakteristike tog zvucnika pa ti saljemo dimenzije za kutiju.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2005, 10:33:31 posle podne »
pa ja drugar pitam koje zvucnike da izaberem, a posle cu da pitam kako se kutija pravi hahaha
i koji precnik da trazim i koji tip, ono slobodni kutija obrnuti  ma ima 101 vrsta pa pitam koji uzeti
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2005, 11:38:00 posle podne »
vidi ovako-hoces da ti bije neki bass a hoces za to sto ocekujes da das 3000 dinara-e pa nece moci  
bolje onda daj te pare za neke pioneerove elipse nego sto ces da bacis te pare za neki sal i slicno :wink:
polje se strpi jos malo i na prolece qupi pravu stvar i gotovo
sto se tice velicine woofera ja ti preporucujem 15\'\' jer sam kod druga i kod mene radio sa tim precnicima i jako smo zadovoljni i on i ja tako da je 15 sasvim ok za u rezervni tocak
a ako hoces neku kutiju da pravis onda ti je i 12\" dovoljna jer se velika kolicina vazduha sabija u kutiju i izlazi pod pritiskom na bass reflex znaci za kutiju ti je 12\"ok
eto-sta te jos zanima  
pozdrav

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2005, 11:47:29 posle podne »
a koja je cifra za pioneera recimo 12-ku ili 15-ku, ipak mi interesantnije izgleda varijanta rezervnog tocka, ne mogu cijeli gepek da iskoristim za zvucnik, ali jos cu da vidim, nego recite mi sta su oni kondenzatori ogromni pored pojacala, vidjam svaki put kod ovih na db, mislim cisto me interesuje onako da znam, jej to ima ulogu skretnice za bas koja odvaja visak visokih i srednjih tonova
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #12 poslato: Novembar 25, 2005, 08:25:46 pre podne »
12\" se krece od 4000 din. pa na gore, 15\" wooferi tek od 10000din.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2005, 08:48:01 pre podne »
KONDENZATORI

Vecina ljudi kopka istina o kondenzatorima.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2005, 06:07:47 posle podne »
ok, to sam i sam znao, jer ko prodje fiziku kod culona u vojnoj gimnaziji taj zna i sta je farad mislio kad je smisljao kondenzator hahah. ma salim se, razumio sam poentu, znaci on se kaci preko akumulatora i u stvari je osiguranje, tj rezerva struje u sistemu. simpaticno.e to je ono bas sto mi treba, jer ajd sto kad god palim kola cd se ugasi, dizel je pa vuce vise,jel moze to sa cond da se rijesi. i jaca muzika ga bas gasi, mislim lampice, i displej.
 Ja sam mislio da su to neke skretnice jer je poznato da se one i prave od kondenzatora tako da visi tonovi preko kondenzatora se odvajaju, inace bi horne i visokotonci pocrkali pri prvom udaru nize ffrkvencije, mada mi to bas i nije najjasnije, kako se to dogadja, jer to se bas kosi sa onim sto sam ja ucio, al ajd, kad kazu da je tako tako je, i radi sto je najbitnije
Znaci oko 4000. pa to bi se moglo probati, pa vidjecemo na sta cu da naletim
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #15 poslato: Januar 07, 2006, 11:07:46 posle podne »
Uzeo sam napokon kenwood 10tku ne znam tacno koja je oznaka, ali sam probao i sa 12ticom, ali previse je vukla struje, bas se osjetila razlika, a i 10 tka radi ko doxa, inace razlika je samo 400 dina izmedju ova dva, ali sam se ipak odlucio za manju varijantu... e sad jos da kutiju napravim i da povezem.. pojacalo stiglo, lola ga sredio bije konenormalno.
e sad koju alternativu za kondenzator da iskoristim jer mi se ne daje bas 60-100e za tako nesto, kad ima dosta jeftinijih.
yu, kako bijese ona formula zagoravio sam za redno i paralelno povezivanje kondenzatora, mislio sam da uzmem par kondenzatora manjih pa da ih povezem ali se ne sjecam dal za kapacitet ide redna ili paralelna veza.
pokusacu sa onima za pokretanje elektromotora, izgledaju mi dosta veliki, pa recimo 2 da povezem, i sta je sa praznjenjem cond prilikom iskljucenja pojacala, to me malo brine, jel postoji neko sredstvo da ga ispraznim ili da prekidam napon prije cond, pa ne znam da li ce on ravnomjerno da se prazni u pojacalo da ga ne sprzi jer to je ipak nagli prekid struje, pa moze cond da grune i spali pojacalo
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #16 poslato: Januar 08, 2006, 12:01:19 pre podne »
Verovatno si uzeo 2509, i mogu ti reci da nisi pogresio. Razlika u 25w RMC je zanemarljiva.
Sto se tice kondenzatora, imas u Veru USB-ove za 55 eura, nove od 1F, mada ja ne vidim potrebu zasto bi kupovao kondic, kod mene radi bez problema i nema sanse da izvuce struju. Ako u mestu radi 30 minuta sa ugasenim motorom , moze da izvuce svu struju, ali dok  je motor upaljen, a verujem da su ti akumulator i alternator OK, nema sanse da se to desi.
Posto me je ponela furija za jak base pa kupujem jos jedan woofer, ja cu morati da stavim kondenzator ali ako nemas takve ploanove, nemoj bacati pare.
Cisto da znas, da u autu imam akumulator od samo 44Ah.
Kondenzatori imaju vek trajanja, pa je dobro menjati ih s vremena na vreme, recimo 1 do 2 godine. Praznio ih ili ne, moraces da uzmes novi, mada ako stavis na jedan woofer trajace ti i duze.
Imaju likovi na Bubanj potoku polovnjake za 2000 dinara ali po meni to nije bas srecno resenje.
Dobro razmisli. :wink:
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #17 poslato: Januar 08, 2006, 12:25:20 pre podne »
jeste bas taj
imam acu od 64 ah, ali kad bas udari trepere mi cajgeri i farovi, jednostavno ne moze da dovede dovoljno struje do pojacala, iako je u pitanju 6mm kabl
vidjecu da sta izvedem nesto, ali jedino da povecam promjer kabla, jer je pojacalo 720W 2x 360, pa vuce struje
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #18 poslato: Januar 08, 2006, 09:32:03 pre podne »
Kod mene su kablovi 10mm i jedino kada primetim da dodje do treperenja, i to samo na displeju HU-a, kada odvrnem do maximuma sa ugasenim motorom. Treperenje je vrlo slabo. Odakle si vukao masu? Koji osigurac si stavio?
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Treba mi pomoc oko woofera, koji izabrati
« Odgovor #19 poslato: Januar 08, 2006, 10:25:41 posle podne »
30 a osigurac, sa acu direkt
mada mi osigurac i ne treba jer ima na pojacalu, ali eto postavio sm i njega, pa gdje 10 mm kabal, to je ko palac debelo hahah ima da se ubijem dok ga dovdem
kod mene je 6 mm ali vuce puno struje pojacalo, tako da mi bas trepere i pozicije kad bas grune, ali probano je sa onim reklamnim zvucnikom, za moj jos nisam kutiju napravio pa smo u tehnomaniji probali sa onim reklamnim u kutiji, i bas treperi, kad bas grune, bas se vidi kako povuce struju, acu je berga, njemacki, odlican, ali nesto tu ne felcera
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs