Autor Tema: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!  (Pročitano 81692 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #40 poslato: Jul 27, 2018, 09:42:47 posle podne »
Cuo sam da ce uvesti taksu u iznosu od 5000 RSD ko nema DPF ili katalizator do 2021 a posle toga morace da poseduje homologovani katalizator odnosno DPF. Ludilo mozga lost006
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #41 poslato: Jul 28, 2018, 08:41:45 pre podne »
Pa ekologija je trenutno najbitnija u Srbiji. Toliko smo industrijski razvijeni da to već kritično utiče na životnu sredinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #43 poslato: Jul 28, 2018, 11:15:05 pre podne »
"dokaz da je prepravka izvršena u skladu sa smernicama koje određuje proizvođač vozila koje se prepravlja ili na način za koji je proizvođač potvrdio da se može izvesti na vozilu
izjavu proizvođača, nadgrađivača ili izvršioca prepravke o usaglašenosti prepravkse sa prilogom proizvođača vozila ili ugrađenim elementima"

Hahaha, pa kakva je to prepravka, ako mora da bude po fabrickim uputstvima. U EU se vose i registruju dvojke sa tfsi motorima, lambo kocnicama itd, a kod nas je prepravka izgleda jedino ako stavis trokraki volan, a imao se cetvorokraki.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #44 poslato: Jul 30, 2018, 08:29:24 posle podne »
Horor..... Dođe mi čovek u radnju, i traži malo obične i jedan tabak vodene šmirgle, posle gita da malo ošmirgla. Odmah znam šta je.... Pitam, druže jel' tehnički? Kaže on, da pusti me u p.m. Išao sam da pitam da vidim da li će da me puste, kažu da može da bude problem što mi je pocepano sedšte vidi se malo sunđer, i šiber mi kao nije fabrički, pošto je na ručicu nije električni, kažu da ga skinem i zavarim lim. To je auto star 29 godina, tako sam ga kupio. Da nije golf dvojka, pitam ja. Jeste, kaže on. Kažu da golf 89-to nije imao šiber na ručku nego električni. Pa jel' fabrički ili nije pitam ja, to se vidi iz aviona? Mislim da je fabrički, kaže on. Tapacirung je isti kao u autu. Išao sam da radim atest, i u Kotež i u Ruzveltovu, oni samo sležu ramenima. Jel' ulazi u krov, pitam ja? Kaže on, ulazi. Onda je fabrički... Kažem ja njemu da ode u Porše ili u Autokomerc i da traži potvrdu proizvođača da je to fabrički šiber. Međutim, pitam ga, jel' šiber u boji vozila limeni, kaže on ne nego stakleni! Stakleni šiber na golfu 89-to, na ručku, ulazi u krov i ima tapacirung u boji ostalog tapacirunga?!! Pa i da nije fabrički, kakve to ima veze sa bezbednošću?! Znam šta bi sad rekli stručnjaci. Pravljenjem rupe na krovu, menja se statika vozila i dr.... Ajde šiber al' sedište pocepano?! Inače, kaže čovek bio je još na par mesta da pita, i svugde mi drugačije rekli. neki nisu pominjali sedište i šiber, al' mu rekli da mora da recimo skine alu felne.... Kao što napisah na početku... Horor
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #45 poslato: Jul 30, 2018, 09:19:09 posle podne »
gituje sediste?
lollol

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #46 poslato: Jul 30, 2018, 09:28:35 posle podne »
Smirgla sediste, ne pratis.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #47 poslato: Jul 31, 2018, 12:58:45 pre podne »
Isto i kod mene ovamo.... dok u nekim manjim okolnim mestima nine tako rigorozno i dalje prolaze deponije s manjim sitnicama za koje ovde kod mene vraćaju.....
Ja mislio u auto da ugradim projektore da rešim loša svetla izgleda da ću da odustanem dok ne vidim kako i šta.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #48 poslato: Jul 31, 2018, 08:39:34 pre podne »
Plačem dok čitam ove komentare koje muke snađoše pojedince zbog nepismenih budala ali ću reć samo jedno ... NEKA IH! I treba! Kolko vozača ima u Srbiji? Kolko auta se registruje? Jednostavnom matematičkom računicom "puta" iliti množenjem dolazimo do ogromnog broja glasova (znam politika nema šta da traži na forumu ali sve ovo je nus proizvod politike i glasanja istog onog naroda koji sad kuka). Pametnom dosta!

Isto ko za gorivo. Izabraše, posle nedelju dana BUC! I posle mi protestuju i prave blokade puteva. A dje ste bili nedelju dana ranije junaci? Da me ne kamenuju sad pojedinci, nije ni kod nas ništa bolja situacija al tek će da bude sranje kad iskopiraju od vaših ovo izdrkavanje (ka što vise manje sve kopiraju).

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #49 poslato: Avgust 09, 2018, 05:30:05 posle podne »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #50 poslato: Avgust 11, 2018, 11:25:52 posle podne »
Za neke stvari u redu...ali preteraše ga.

Za kočnice, svetla, volan, trap(koji nisam video da se pregleda na tehničkom), gume...U redu. Te stvari direktno utičnu na bezbednost.

Ali da mi kazu, npr,...Da mi je auto tehnički neispravan zato što imam naknadno ugrađenje ksenone (koji rade i lepo osvetljavaju put meni, a i vidljiv sam drugima) i tome slične stvari su preterivanje.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #51 poslato: Avgust 12, 2018, 01:55:36 posle podne »
...
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2018, 01:59:39 posle podne od strane Pekar »
drive

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #52 poslato: Avgust 12, 2018, 05:55:47 posle podne »
Jesi li vidljiv drugima ili ih zaslepljujes, je l imas projektore ili si na obican far stavio xenone? Za to je makar zakon jasan i ima smisla.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #53 poslato: Avgust 12, 2018, 07:16:04 posle podne »
Passat ima socivo

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #54 poslato: Avgust 12, 2018, 07:16:05 posle podne »
Za dosta stvari preteruju, ali za naknadno ugradjene xenone u obican far BEZ projektora, e neka.. I treba

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #55 poslato: Avgust 12, 2018, 09:47:09 posle podne »
@ AcoVW
ali za naknadno ugradjene xenone u obican far BEZ projektora

za ovo si u pravu dosta vozila Nocu posebno koja mi dolazi u susret (dali zbog rastelovanih farova ili ... ) sljasti bljesti ubija koliko smeta za oci  bonk

ali iskreno nemamo mi standard da bi drzali nivo sa eu zemljama po pitanju novijih vozila itd

a namecu se neke stvari koje dosta ljudi nece moci da ispostuje ... uredu tehnicka ispravnost ... ali neke gluposti oznake na vozili , lose ofarbana vrata krilo i tako neke gluposti (po meni ) ... nije realno ...

ali idemo dalje pa cemo videti sta ce biti jos ...  :huh:
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #56 poslato: Avgust 13, 2018, 10:10:45 pre podne »
sem za taksiste , ne znam da iko u evropi gleda kako je auto ofarban, dok god nije truo.
lollol

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #57 poslato: Avgust 13, 2018, 11:43:32 pre podne »
Ljudi mi smo nebeski narod mora i nebeska pravila. Drugaru rekli da ne moze da registuje jer ima satic za pritisak turba na a stubu kaze nije tehnicki ispravan.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #58 poslato: Septembar 03, 2018, 09:58:30 posle podne »
Jesi li vidljiv drugima ili ih zaslepljujes, je l imas projektore ili si na obican far stavio xenone? Za to je makar zakon jasan i ima smisla.

Izvini što ti odgovaram tek sada, zaboravio sam onda, a sada sam slučajno naleteo na ovu temu. Imam sočiva za kratka svetla na kojima sam naknadno ugradio ksenone. Naštelovani su dobro i nikoga ne zaslepljuju.

Ni naknadno ugrađeni ksenoni na kolima čiji farovi nemaju sočiva ne zaslepljuju toliko koliko oni sa halogenim sijalicama, nebitno da li imaju sočivo ili ne, a koji su raštelovani. Ali to je opet moje mišljenje i subjektivan osećaj.

Registrovao sam Passata. Odmah su me pitali da li imam zatamnjena stakla ili pukotinu na istim...Rekao sam da nemam. Gledali su da li su mi sve gume istih dimenzija, naravno kočnice, signalizaciju, zakačili su sondu za izduvne gasove, pogledali broj šasije, slikali nekoliko slika,...Za naknadno ugrađene ksenone mi ništa nisu rekli.

Dva moja drugara koja su skoro registrovali automobile...Prvi je imao problem, jer nije imao zadnji brisač, a drugi je imao gume koje nisu po standardu na njegov auto (on ima 205 / 50 / 17, a treba 225 / 45 / 17).

A sto se tiče mog auta, mogao sam da odem i na tehnički pregled sa luftom u kraju spone, ramenu, zadnjem silen bloku ili tako nešto, a to se ne gleda...I sada ja pitam vas da li je nebezbedniji takav auto ili onaj koji ima ksenone bez sočiva, nema zadnji brisač ili ima nestandardne gume, a imaju ispravne trapove?

Ja sam prvi za to da sve bude ispravno, ali da se ide nekim redom.

Ne mora da se zacepljuje toliko da vozilo ne prolazi tehnički pregled, ako nedge na limariji ima po malo rđe, ali ne da to bude rupa ili trulež koji prstom može da se probije. Ili ako na neki auto fabrički idu felne 17-ice, a gume 225 / 45 / 17, a na njemu su 205 / 50 / 17. U redu da ne prođe, ako su felne 20-ice, a fabrika je propisala da maksimalno mogu 17-ice. Da smo 100 puta veći pašaluk nego što jesmo, neki standard za tehničku ispravnost vozila mora da postoji. Ali ovo je previše za naš standard i naglo pooštrenje.
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2018, 10:29:21 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tehnicki Pregled Dvaput Godisnje - i jos Novina od 5. Jula !!!
« Odgovor #59 poslato: Septembar 04, 2018, 10:35:14 pre podne »
Dosao sam da se sprdam sa Blejdom, ali na moju zalost ovaj put je u pravu :) Zajebavaju ljude za metlice brisaca, a tehnicku ispravnost ne gledaju. Juce stojim na semaforu, a pored mene onaj japanski autobus izbija trulez na sve strane. Verovatno neko zazmuri na tehnickom jer u suprotnom bi onda pola GSPBa zavrsilo na otpadu. Žaba se kuva polako...
Sve ove komedija zakone koje je ABS donela niko ne može da ospori ni u jednoj stručnoj debati jer to ne postoji, a zakoni puni rupa. Ako pokusate kao fizicko lice da ulozite prigovor dobijete agresivno ignorisanje.

Ma morate da skapirate da Srbi smetaju na ovom delu planete zemlje i da se privodi kraju prica rasterivanja ovog naroda sa ovog podrucja i radi se asimilacija nas sa drugim narodima, tj brisanje traga Srba kao entiteta. To već traje nekoliko stotina godina. Nije to nista cudno, kroz istoriju su nestajali daleko veci i bitniji narodi od nas. Oni na nas gledaju kao na mrave u kuhinji. Najviše nas vole mrtve ili u nečijem tuđem dvorištu. Svake godine iz Srbije se iseli jedan Pirot, a nista se ne cini povodom toga vec naprotiv. Nasa zemlja Srbija je ocigledno pod okupacijom gde predsednik Srbije (namerno nisam napisao "naš") govori protiv ustava (!!) kako je bolje da se odreknemo dela zemlje, a kad njegova klika ponavlja to isto onda je valjda jasno i magarcu gde smo i ko nam odlucuje o glavi. Nisu oni toliki debili koliki se predstavljaju vec je to inteligentni establisment koji je tu planski postavljen da ispuni zadatak. Mi samo treba da prestanemo da se iscudjavamo i da pocnemo da se pripremamo za ono što predstoji.

Tehnicki pregled i ne samo tehnicki pregled vec sve u vezi automobila je samo kap u moru tih metoda ponižavanja, a u cilju ispunjavanja ovog gore plana.
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2018, 10:42:01 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!