Autor Tema: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja  (Pročitano 16639 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #20 poslato: Januar 06, 2012, 10:59:19 pre podne »
hladan 1000 a vruc 1200 boodala i kazes da si servisirao karb???ko je radio servis,mesar neki biggrin....ne gledaj creva nista ,oteraj auto od nekog dobrog majstora
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #21 poslato: Januar 06, 2012, 01:04:52 posle podne »
To nije normalan rad karba, tj sauga, kad je hladan mora da drzi vise obrtaje pa cak i do 1400rpm, ali kad se ugreje mora da ih spusti ispod hiljadu, a druga stvar kako si ti to proverio na koliko ti radi kad ja koliko znam ti na 1.3 motoru nemas obrtomer batine, msm moguce da ti kad se ugreje drzi vise obrtaje ali kako si siguran da ih kad se ugreje drzi na 1200????  beer
G T I - opaasna masina......

Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #22 poslato: Januar 06, 2012, 01:20:44 posle podne »
Ugradio obrtomjer pa znam. Imaju slike u temi o mom golfu koje sam postavio pa vidi.

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #23 poslato: Januar 06, 2012, 01:22:53 posle podne »
Pozdrav svima. Imao sam isti problem sa Golfom -2 1300 benz, kroz grad na kratke relacije ( 2-3 km pa stoi i ohladi ) , odnosno sa non-stop ukljucinim sauhom, potrosnja je dolazila i do 15l. Karburator je bio u redu po meni, posto na otvoreni put kad postigne radnu temperaturu, potrosnja nije prelazila 7 l.
Problem sam resio ugradnjom Weberovog karburatora od Zastave sa mehanickim sauhom. Znam da nije original Germany ali prilagodio sam ga svom dzepu. Napominjem da ne primecujem razliku u primanju gasa, vucu , brzinu ,mada nisam ljubitelj velikih brzna zbog profesionalne deformacije, radim kao vozac autobusa i ogranicen sam na 100 km/h  biggrin
Pozdrav iz Makedonije  clap
« Poslednja izmena: Januar 06, 2012, 01:28:04 posle podne od strane Vasko-Mk »
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže spale m

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 505
  • Age: 50
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +20/-6
  • Pol: Muškarac
  • Vw Vw Vw Vw Vw Vw Vw
  • Auto: Vw passat b5.5 tdi
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #24 poslato: Januar 06, 2012, 06:43:55 posle podne »
 alealeee za kecev karburator

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #25 poslato: Januar 06, 2012, 06:48:06 posle podne »
ma kakav kecev karb, sredi svoj i uzivaj, kod tebe je cista mehanika kao i kod keca a neces nista dobiti sa tim menjanjem samo ces izgubiti na snazi, a inace taj auto sa dobrim karbom bi trebao da trosi manje nego sa kecevim, ja sam vozio dva keca od toga jednog skoro novog i trosio mi je u gradu i jedan i drugi oko 10l, tako da mani se toga, lepo reklamiraj u servisu u kom si radio taj karburator i neka ti to lepo srede, stavi mu plin i uzivaj  beer
G T I - opaasna masina......

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #26 poslato: Januar 06, 2012, 06:52:41 posle podne »
Njegov karburator nije cista mehanika. Ima vakuume. Kako za saug tako i za otvaranje drugog grla.

Drugar je pre dva meseca stavio karburator od keca. Do tad je imao simptome slicne tvom karburatoru. Servisirao ga je 4-5 puta i svaki put mu je radio 6 meseci kako treba i posle toga opet pocne da brljavi. Cak je i menjao karburator za jedan "ispravan". Bila je ista prica.

Sa kecevim karburatorom je otklonio sve probleme. Potrosnja benzina sad na hladno mu je 9-10 litara a plina 9.
Snaga tog 1.3 motora je priblizna kao i kod keca. Tako da nema neke razike u performansama.

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #27 poslato: Januar 06, 2012, 07:08:37 posle podne »
Ne znam, ako kazete da je tako ja cu se onda sloziti sa vama, mada mi nikad nece biti jasno da je jedna Zastava (time ne zelim da vredjam nasu fabriku, psoebno sto sam i sam vozio nekoliko automobila njihove proizvodnje) moglada napravi bolji karb od Wolksvagena?????  misli1
to mi nesto ne ide u glavu, ali kao sto rekoh, ostajem pri tome oridjidji je oridjidji i ako moze popravljaj a ako ne uzmi polovan a dobar karb, ne znam ajde da sacekamo pa da vidimo sta @gedora misli ipak je to njegov fah  alealeee
G T I - opaasna masina......

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #28 poslato: Januar 06, 2012, 07:32:57 posle podne »
Nema tu mnogo filozofije. Zastava je ugradjivala licencirane WEBER karburatore a proizvodlila ih je Industrija Precizne Mehanike (IPM) iz Beograda.
Ako nece da stavlja kecev karburator onda nek trazi Solex karburator koji je isao na Opel Korse. One imaju mehanicki saug i jednogrli su. Samo sto mislim da ce morati da prepravlja kacenje sajle jer je na ovim karburatorima to reseno preko poluga.

Van mreže aleksandar_dimic

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Age: 40
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.3 89 god.
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #29 poslato: Januar 07, 2012, 07:56:44 posle podne »
Kao sto je neko i napisao gore, najbolje ces izracunati potrosnju goriva uz pomocu flase.
Ja sam uradio taj test i sa 2 litre sam presao 25 km na putu gde sam morao bar 25 puta da stajem i prebacujem u prvu brzinu zbog rupa i lezecih policajaca.


Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #30 poslato: Januar 07, 2012, 09:20:12 posle podne »
Kako sa flašom? KOja fora? Gdje da je stavim? Inače, aco @aleksandar_dimic, koja ti je potrošnja zimi, grad, grad kratke relacije, otvoreni put?

Van mreže HaridiyaN

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 ex/Golf 4
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #31 poslato: Januar 17, 2012, 05:51:19 posle podne »
Najbolje ti je resenje da probas da nadjes neki polovan ali dobar sa nekog stranca,sad koliko moze da bude dobar pitanje je :/ inace to je po meni dobar karburator stim sto je cinjenica da kad krene da se kvari nema mu pomoci,kazem ti iz iskustva jer sam i ja muku mucio a skoro godinu dana trazio dobar karburator.Ja nisam za zajkin karburator,origi je origi...

Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #32 poslato: Januar 17, 2012, 06:36:43 posle podne »
E da se javim sa odgovorom. Bio sam opet kod mehaničara i prvi problem sa gašenjem u vožnji je riješio tako što je crijevo za topao vazduh stavio direktno na usis (ja idiot se toga nisam sjetio) i mjerili smo poslije štelovanja potrošnju i bila je do 7l (metod flaše).

Sada golf radi mirno osim prvih par sekundi paljenja ujutro, obrtaje odlično drži, zagrijan je ler do 1000. Uglavnom, moje muke sa te strane su riješene.

Van mreže aleksandar_dimic

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Age: 40
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1.3 89 god.
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #33 poslato: Januar 18, 2012, 01:18:40 posle podne »
Nisam te najbolje razumeo, jer to nisi imao ono crevo za topao vazduh?

Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Odg: GOLF 2 1.3, prevelika potrošnja
« Odgovor #34 poslato: Januar 18, 2012, 03:59:06 posle podne »
Imao sam, ali izgleda da je hladan vazduh dominirao ili kvario smješu. Ne znam ni sam koji je bio problem, ali kada sam odmah na usis montirao crijevo (umjesto što je bilo ispod) nikakvih problema nema.