Autor Tema: pumpa za gorivo  (Pročitano 6868 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
pumpa za gorivo
« poslato: Septembar 20, 2012, 01:13:01 posle podne »
Pozdrav svima.Jedno pitanje za one koji znaju, dali golf 4 1.9tdi 2003g ima pumpu u rezervoaru za gorivo koje gura do motora gorivo? Kada su mi menjali filter za gorivo majstor je tvrdio da ima i rekao da upalim kontakt kako bi nagurao filter gorivom, medjutim nedesava se nista tako da smo vakum pumpom povukli i napunili filter. Auto pali bez problema i lepo radi. Dali se ta pumpa cuje u rezervoaru? Kada radi motor u kolima onda kao da se cuje nesto u rezervoaru, ali davanjem kontakta nema ono zujanje kao sto se cuje na nekim kolima da gura gorivo iz rezervoara, podigli sediste zadnje i pogledali ima 4 ulazne zice na dzeku sto po njemu ukazuje na to da ima pumpa u rezervoaru. E sad sta je tu u pitanju? Dali ta pumpa radi samo kad se upali motor ili treba da zuji kad se da kontakt? Ili opste nema te pumpe, motor je axr pd 1.9tdi 74kw. Pozdrav

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2012, 01:30:58 posle podne »
Ma opusti se, ako lepo i mirno radi, lepo vuče ne diraj ništa ;)

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2012, 01:35:18 posle podne »
Ma radi perfektno, pali ko mina samo me sad jako interesuje jel ima pumpu ili nema i kako to treba da radi, nebi da skidam poklopac od onog plovka u rezervoaru da vidim jer sam sa Renoom imao losa iskustva, nikad vise nisam mogao redovno zavrnuti tu maticu plasticnu.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2012, 01:38:42 posle podne »
Pa otvori gepek pa ispod tapacirunga gde stoji rezervni točak ako ima neki poklopac što se ošrafljuje unutra je pumpa, tako je kod mene na g60 a kod tvog nisam siguran, mislim da ima u rezervoaru, proveri veoma je lako biggrin

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2012, 01:44:07 posle podne »
Ima kad dignem zadnje sediste u kolima, sklonim tapacir vidim ulaz,izlaz za gorivo (cevcice), i dzek sa 4 zice, sve je to pricvrsceno u rezervoar sa plasticnom maticom koju treba izvrnuti i sve to izvuci iz rezervoara, e sad dali je pupma tu unutra neznam, kako da vidim dali radi?

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2012, 02:00:34 posle podne »
Pa ako dobro povlači i negubi snagu, onda dobro radi. Ne brini osetio bi ti da ti ne radi kako treba. Prošle godine na mom corradu dok sam ga vozio odjednom na 4.000 obrtaja nije hteo da povuče tj. čas povuče čas neće, pa onda već na 2.000 i sve tako pa ga ugasim pa ga upalim isto pa jednom nije mogao da upali. Odem sutra dan kod mehaničara i on skine pumpu kada ono puklo crevo na pumpi, zamenio i testirao pumpu, pumpa kao nova i sve me je koštalo samo 500 din. biggrin i sada radi savršeno. Ne diraj ništa ;) Bitno ti je samo da ga nevoziš na rezervi. Gledaj da ti je gorivo min. 10-15l u rezervoaru i naravno pazi gde sipaš biggrin

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2012, 02:11:51 posle podne »
Da znam to su mi i drugi govorili, drzim ga na pola rezervoara uvek, kad sam ga vozio kod majstora na servis igrom slucaja je bio na rezervi i cak mi je bord pisao da sipam gorivo, i onda je lepo vukao i palio bez problema, posle sam ga nasuo jer me i majstor zaprepastio sta sve mogu da uradim ako ga vozim cesto na rezervi :(

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2012, 02:42:38 posle podne »
Gorivo i hladi pumpu za gorivo u rezervoaru tako da ti je jako bitno da imaš čorbe u rezervoaru biggrin

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2012, 03:06:01 posle podne »
opusti se i ne trazi problem gdje ga nema...

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #9 poslato: Septembar 20, 2012, 03:09:58 posle podne »
Verovatno nema problema, samo eto da pitam sta se tu desava cisto radi mene :)

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #10 poslato: Septembar 26, 2012, 05:47:16 posle podne »
dali auto slabije vuce ako pumpa u rezervoaru neradi, tj negura gorivo do filtera? Dali ona mora da se cuje ako damo kontakt da radi???

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2012, 08:59:31 posle podne »
Da neotvaram drugu temu, jer mi je problem slicne prirode, naime vezan je za gorivo. Danas poceo auto da pali losije, tj kad odstoji malo on iz prve upali, al kad ga vozim, stanem ugasim i hocu odma da upalim cudno se pali al upali, zverao malo po motoru kad slucajno ugledam na filter za gorivo na njemu se vidi dizel, tj iz one t -racve koja se ubada u filter kao da curi gorivo. Dali tu moze da vuce vazduh i da utice na performanse auta tj dali je neko imao problema sa tim?

Van mreže dax

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 41
  • Lokacija: Senta
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 04, 2012, 01:54:26 posle podne »
nema meni pomoci  :huh:

Van mreže strale

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Lokacija: Banat
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV GTI
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 24, 2012, 12:14:06 pre podne »
Pozdrav narode..Kada smo vec kod pumpe goriva, interesuje me zna li neko gde se tacno meri njen pritisak i gde se stavlja manometar..U pitanju je golf 4 1.8t 132 kw benz i koliki treba fabricki pritisak da bude,pre i posle regulatora? Hvala..

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 24, 2012, 12:30:08 pre podne »
wele ce ti najbolje odgovoriti na to pitanje

Van mreže strale

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Lokacija: Banat
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV GTI
Odg: pumpa za gorivo
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2012, 03:07:16 pre podne »
Moze li mi neko pomoci oko ovog pitanja?

Van mreže ossa

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: novisad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Re: pumpa za gorivo
« Odgovor #16 poslato: Jul 01, 2013, 09:45:50 posle podne »
Da ne otvaram novu temu imam slicnu nedoumicu kao dax. Vozim auto vec dve godine. Do sada se svaki put culo kada dam kontakt nesto kao jednu sekundu da se desava i onda se vise ne cuje. Po tom ga upalim i vozim. Mislim da je to pumpa goriva sto se ranije culo pre paljenja. Medjutim prosle nedelje sam pao na rezervu, a sada je pun do cepa. I nista mi se ne cuje. Pa mi je to sada malo cudno. Em je pun, em dam mu kontakt a nista se ne cuje...  Navikao sam da se to nesto cuje ... Nadam se da je sve ok. Posto pali i radi kao i do sada. Neupucen sam kakvi su simptomi riknjavanja pumpe???  'bem li ga :-\
E, da jos sam prosle nedelje isao i na servis, pa sam se dodatno bacio u razmisljanje. :o
utapkano s galksija ejs + ;)

Herbie the Love Bug