Autor Tema: Vrata se ne zatvaraju, CB ili nesto trece, Passat B5.5  (Pročitano 2083 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Vrata se ne zatvaraju, CB ili nesto trece, Passat B5.5
« poslato: Oktobar 29, 2019, 09:39:37 pre podne »
Pozdrav svima,

Dve sedmice nakon kupovine pojavio se prvi gremlin. Na trenutak je cak ucinio da pomislim da sam poludeo.

Procitao sam gotovo sve teme vezane za probleme u radu centralne brave i nisam nasao da je neko imao slican problem koji se juce pojavio na mom autu.
Zato otvaram novu. Ako moderatori misle da nema potrebe za njom, najljubaznije molim da me upute gde mogu da nadjem odgovor.

Pokusacu da vam priblizim o cemu se radi.
(da napomenem da daljinac nekad otkljuca, nekad zakljuca, ali uglavnom ne radi kako treba. Nema veze, zakljucavam rucno, CB radi na sva 4, i to mi je ok)

Juce normalno otkljucam auto,  i dok sam verglao slucajno pritisnem dugme na daljincu i zakljucam auto. Nije hteo da otkljuca na drugo dugme dok je auto radio, pa sam nakon gasenja otkljucao na dugme kod podizaca prozora.
Izadjem i zatvorim vrata, nisam zakljucavao. Nakon 5min se vracam, kad ono vrata otvorena 20cm! Znam da sam pomalo prsao, ali bas toliko da ne zatvorim vrata...
Kazem "JBT!!!", udjem u auto, zalupim vrata - kad ono nece da se zatvore. Znaci, pridju, legnu skroz, ali brava ne uhvati. Onda sam uhvatio sistem da na unutrasnjem dugmetu zakljucam, otkljucam i zatvorim vrata.
Prilikom izlaska moram slicno - otvorim, otvorena vrata zakljucam, otkljucam pa ih tek onda mogu zalupiti.
Nije neki problem, ali je vrlo neprakticno sa malim detetom koje jos nije prohodalo - da ne sirim.

Nadam se da postoji neko jednostavno resenje koje mogu sam primeniti (volim da ceprkam oko auta i tezak sam "amater-hobi-mehanicar")

Hvala unapred na pomoci!


Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: Vrata se ne zatvaraju, CB ili nesto trece, Passat B5.5
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2019, 05:19:47 posle podne »
Jel moguce da je ovo tolika zavrzlama da niko nema rešenje? E baš sam baksuz.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Vrata se ne zatvaraju, CB ili nesto trece, Passat B5.5
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2019, 07:19:46 posle podne »
Promjenis bravu na vozacevim vratima za pocetak
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: Vrata se ne zatvaraju, CB ili nesto trece, Passat B5.5
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2019, 08:55:40 pre podne »
Izgleda da cu morati menjati. Jezicak brave ostane malo podignut nakon otvaranja. Poprskao sam WD-om ali ne pomaze. Nema veze sa CB, a bila je koincidencija ono sa pritiskanjem dugmeta na daljincu.