Autor Tema: Pusta naftu na bosh pumpi...  (Pročitano 30406 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže buster_merryfield

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 37
  • Lokacija: Golubinci/Srem
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Pusta naftu na bosh pumpi...
« poslato: Decembar 27, 2008, 03:59:01 posle podne »
Golf II TAS
Pa nishta mnogo, ali primetih od kako sam pocheo da palim grejanje u kolima, da ponekad se nafta oseti... Onako... Ne kao inache... Nego malo vishe... Podignem haubu, i vidim da je malo vlazhno oko bosh pumpe, tamo kod poluge za gas, konstatno tu pushta naftu... Ne curi na litre, ali kontam da to ne treba... A i oseti se u kabini.. Pa to nervira...
E sad... Ima dobar servis bosh pumpi u Staroj Pazovi pa bih to morao tamo da vozim, ali rekoh daj da pitam ovde pre nego shto bilo shta uradim... A i nisam pri parama :D Tako da tje to morati da cheka :D Nego jel neko ima fon tog lika iz Pazove?

Pozdrav.
"Durin' the war..."

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2008, 04:28:30 posle podne »
Nikad nisam imao taj probem ali sam vidjao taj slucaj kod par ljudi. Ako osovinica koju okrece poluga gasa nema lufta problem se resava samo zamenom gumice ili semeringa sta vec tu ide, ali ako ima lufta onda je potreban malo veci servis pumpe. Srecno! beer

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2008, 05:20:18 posle podne »
sta sam ja cuo :)

da ako si koristio euro dizel .. on hoce da nagrize te gumice i da slini pumpa ..

pazi kada mi je lik na pumpi reko da imaju problema sa tocilicom kada je hladno vreme da gumice odlaze .. ali samo na euro dizelu ..

ja ga pito sto ne stave teflone .. a on me gleda i kaze pa isam ja mastor sta me to pitas:)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže buster_merryfield

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 37
  • Lokacija: Golubinci/Srem
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2008, 05:23:01 posle podne »
Khm... Mogutje... Sipam stalno eurodisel... Nishta... Posle praznika ga vozim u servis...
"Durin' the war..."

Van mreže Peki1980

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 43
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: seat cordoba vario
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2008, 03:42:01 posle podne »
Evo ja sam mehanichar i radim samo vw i audi vec nekih 10tak godina pa da ti dam odgovor na tvoje pitanje :

E pa ovako prvo da ti kazem da pravish jednu VELIKU grshku shto sipash samo euro dizel u taj auto, jer euro dizel nije masan kao d2 pa se pumpa slabije podmazuje pa cesh da napravish shtetu vecu nego korist, sve shto nije euro 3 motor TREBA da ide na D2
D2 je kao shto rekoh masniji a ta masnoca i sluzi da se odredjene komponente u samoj pumpi podmazuju, ako stalno sipash euro dizel napravicesh shtetu nego moj ti je savet da kombinujesh pa recimo na nekih 10-15 litara sipanog D2 sipash jedno 5 litara euro dizela ali to samo sad zimi da ti nebi smrzlo gorivo a leti cepaj samo D2
a shto se tiche tvog problema sa naftom koja curi na pumpi pa evo, vidi ovako gore gde se kachi sajla gasa na pumpu tu ispod dole ima jedna biksna koja treba da se zameni a to morash da odesh u servis za bosh pumpe , ovde u bg-u ti je zamena te biksne oko 1500dinara.
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2008, 05:56:39 posle podne od strane Peki1980 »

Van mreže buster_merryfield

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 37
  • Lokacija: Golubinci/Srem
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #5 poslato: Decembar 28, 2008, 04:12:59 posle podne »
 Aham, zanimljiva analiza problema... Ja sam sipao euro dizel u njega, jer je kao chistiji, odnosno nemam blage veze... Ima logike to shto prichash... Za servis se ne cimam, samo da dobijem prvi slobodan dan i vozim ga u servis... Mada i eurodizel malo smrzava... Pa tju da idem na varijantu, nekoliko litara D2, pa 1dl benzina ili onog za lampe one stare (stao mi mozak ne mogu da se setim kako se zove to  biggrin )
Uglavnom... Koliko to otprilike ide?
"Durin' the war..."

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2008, 04:49:26 posle podne »
petrolej,,,hahah,,,,nemoj to da sipas,,,,parafin iz njea hoce da zapusi filter,,,slobodno sipaj jedno litar benzina na rezervoar,,,ili kupi onaj castrol aditiv, kosta oko 500 dinara i ide na 500 litara,,,sigurno ne mrzne na -28
A to je posledica eurodizela,,,koji em sto ga vise trosi, em skuplji em razjeda,,,,a nista ne koristi...
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Peki1980

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 43
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: seat cordoba vario
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #7 poslato: Decembar 28, 2008, 06:11:41 posle podne »
pa hehe jbg kad nema nishta drugo onda moze i petrolej nekad se chak dosipao i benzin u rezervoar...jbg kad te muka snadje a auto ti hitno treba onda su sve moguce opcije u opticaju.
uglavnom nemoj bzvz da sipash eurodizel jer cesh samo da napravish shtetu na svom autu koja moze vrlo skupo da te koshta. sipash D2 i dodash malo aditiva nekog i nema da brinesh, ja recimo u trojku sipam D2 i dodam malo eurodizela i to na shta znam 15-20 litara D2 sipam 5 litara eurodizela

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #8 poslato: Decembar 28, 2008, 11:46:06 posle podne »
Imao sam isti problem, izlizala se ta biksna, bosch-ista mi skine staru biksnu, stavi novu a nova samo propadne kroz poklopac pumpe  blink Zamenili smo ceo poklopac...

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #9 poslato: Decembar 30, 2008, 08:56:01 posle podne »
koje su posledice ovog problema ?? samo to sto smrdi nafta u kabini ili nesto vise ???

kod mene je isto slinavo na tom delu pumpe (polugice gasa)... ali sam cuo da to moze da pravi neke probleme, ali zaboravih koje...

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #10 poslato: Decembar 31, 2008, 09:15:05 pre podne »
Da ujutro tesko upali jer se nafta vrati u rezervoar pa pumpa ostane suva... E sad zamisli da ujutro palis kola, hladno a pumpa nema podmazivanje.
Ali ako ti pali bez duzeg verglanja onda jos uvek nemas taj problem ali bi valjalo da resis to.

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #11 poslato: Decembar 31, 2008, 01:59:29 posle podne »
ja od kad je ovo sibirsko vreme ni ne mogu da upalim auto  wacko

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #12 poslato: Decembar 31, 2008, 06:07:34 posle podne »
meni nestane snage i padnu mi obrtaji....pogledam pumpu kad ona masna okolo te polugice i vidim posto je providno crevo da mi setaju mehurici iz pumpe ka filteru a kad dam jak gas onda ti mehurici se pretvore u penu......jel moguce da kod te polugice ulazi toliko vazduha ili je rec o necem drugom???
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #13 poslato: Decembar 31, 2008, 06:55:19 posle podne »
meni pusta naftu tu gore na pumpi ali nema ni jednog mehurica u crevu od pumpe do filtera....
(crevo je isto provifno)

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #14 poslato: Januar 02, 2009, 07:09:11 posle podne »
resen problem stavljeno crevo bez nepovratnog i sa 3 zida armirano...ovo staro se pretvorilo u plastiku od zime i pustalo vazduh negde. a oko polugice jos nije reseno cekam da pocnu radni dani.
ps: i okaljene su podloske na filteru tako da vise nigde ne ulazi vazduh.
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #15 poslato: Januar 05, 2009, 01:27:30 pre podne »
sad je u potpunosti popravljeno....promenjena buksna i gumica na pumpi i stavljene nove podloske na filter...i filter je zamenjen....smorio sam se kad sam video koliko ima taloga u starom filteru,skoro do pola je talog a zamenjen je pre 3000.
sve me izaslo 20 eura
 mahac
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #16 poslato: Januar 06, 2009, 03:15:42 pre podne »
da priupitam nesto a da ne otvaram novu temu... a vezano je za ovaj problem pumpe...
elem... promenjene dizne, grejaci , uradjena glava , kompresija 22 (losa, ali bas ne toliko...), nov acc, odradjen servis ( ulje , kaisevi , filteri... ) ......

auto nece da upali ! vergla i ne daje znake zivota ! kao da nema nafte !! suvo !
crevo od filtera do pumpe providno , nema vazduha/mehurica....

da li je moguce da samo pumpa izgubi naftu ako pusta gore na tim caurama i gumicama pa da zato nece da upali ili je mozda motoru kraj ili je mozda nesto trece !!

mada problemi su poceli i dok jos nije bilo minus sibirsko vreme !

kad ga poslepam upali brzo, malo mu treba i odmah ugasim i pali bez problema ( ne ostavim da se ugreje...)

ajde drugari pomoc !!  :rolleyes:


Van mreže Peki1980

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 43
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: seat cordoba vario
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #17 poslato: Januar 06, 2009, 05:23:47 posle podne »
ima tu svega pomalo, srevisiraj pumpu odnosno zameni te biksne na njoj , ali kompresija ti je losha, recimo sa aparatom koji ja imam u radionici minimum mora da bude 28, ali recimo i da su sva 4 cilindra po 25 palio bi

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #18 poslato: Januar 06, 2009, 05:49:58 posle podne »
golf II 1.6d kompresija novog motora 28-30 bar-a. minimum 22 bar-a
Say no to spark plugs!

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pusta naftu na bosh pumpi...
« Odgovor #19 poslato: Januar 06, 2009, 10:08:18 posle podne »
znaci jos i pumpu da probam da iservisiramm i da se nadam da ce  paliti....
hvala na odgovorima !

ako se neko seti jos necega neka rekne !
znam da je motor los, ali mislim da bi sa ovim gore nabrojanim  morao da pali...