Autor Tema: Ludilo zvano Kupra  (Pročitano 40162 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #60 poslato: Mart 18, 2020, 07:14:29 posle podne »
Kada sam vec u izolaciji, da joj stavim letnju obucu.
















Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #61 poslato: Avgust 20, 2020, 01:26:27 posle podne »
Solidan izlazak na stazu, 1.37.0 najbrzi krug








Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #62 poslato: Avgust 20, 2020, 01:45:02 posle podne »

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #63 poslato: Avgust 20, 2020, 11:00:54 posle podne »
Svaka cast. Koja vremena prave auta koja su  klasi slicnoj tvojoj?

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #64 poslato: Avgust 21, 2020, 07:02:05 pre podne »
Hvala Nikola. Ja sam tu negde na sredini, na tom stintu, npr. bi sam brzi od oba Golfa VII R. Decko kome sam ja prodao onu moju drugu crnu Kupru je bio bas taj dan, prvi put na stazi i vozio je 1.43. Sa druge strane, Megan RS bas spremeljen za stazu. full slikovi, -3 nagib napred, izbacen enterijer, 1.30. Ja sam vozio na obicnim gumama, pomalo i starim za tako nesto, i auto je maltene pri svakim ubrzanjima gubio trakciju, cuje se i na snimku, tako da bi sa nekim dobrim polu slikom, R888R ili AR1, mogao da spustim jos jedno 2-3 sekunde, ali to je to.
I ovde sam mogao da idem mozda sekund brze da mi Fokus nije bio u "trkackoj liniji", ali ja nikada i ne vozim do maksimuma, po svaku cenu, da nesto rizikjem, kola, sebe ili druge, tako da je 1.37.0 sasvim ok vreme.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #65 poslato: Avgust 21, 2020, 02:28:56 posle podne »
Imas plus od mene, nisam ocekivao da ces voziti i ove sporije krivine u trecoj, ali ne deluje mi da se auto uopste muci kad izlazis, ima snage i izgleda da ti treca brzina solidno kratka.

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #66 poslato: Avgust 21, 2020, 04:50:24 posle podne »
Hvala druze, i da, preterujem za proklizavanje, mada i ne moze bas da se vidi na snimku, ali na izasku iz prve krivine, one posle ciljnog pravca i ceo onaj deo izmedju 6 i 7, tu bas dosta kliza i imam utisak da tu gubim dosta vremena. Sto se tice brzina, auto ima dosta obrtnog momenta i ukoliko je dobra linija nema potrebe nigde za drugom, a i odlicne kocnice, disk i plocice, cine da je mnogo lakse usporiti auto tako da sa sto vise brzine udjes i prodjes krivinu. Kada sam sa belom Kuprom bio na Navaku, otisao sam sa verovatno vec pri kraju diskovima, Zimmerman i pretpostavljam ATE plocice, i pokrivio sam ih vec na prvom stintu. Navak je brutalan za kocnice, i cak i za mene koji po stintu mozda odvezem 5-6 jakih klugova i to u dva navrata, ukoliko disk i plocica nisu kvalitetni i dobri jedno sa drugim, onda se ne moze sa nekom sigurnoscu i uzivanjem voziti.

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #67 poslato: Avgust 18, 2023, 01:24:29 posle podne »
Stara ljubav zaborava nema. Treci put kod mene, drugi put je spasavam. Jedva sam cekao da se vratim na selo i krenem sa usisavanjem, ciscenjem, briskanjem, posto je bila uzasno prljava.


Naime, spretom okolnosti, posto sam definitivno odlucio da moram svesti vozni park na dva automobila, u nameri da prodam BMW-a, dobih moju, realno najdrazu, Kupru nazad, po drugi put. Ovaj auto je imao zanimljiv zivot, na bese 20k km mu zvekne motor, posto vlasnik, ili vlasnica, nije proveravao novo ulja, motor, TFSI, ostao bez istog, pa su ubacili nov. Kada je dospeo do mene, u sred bela dana na Vracaru su pokusali da je ukradu, a znam da su je i decku posle mene pokusali ukrasti, prica se da je jos jednom pokusana da se otudji. Iako sam je spasio prvi put od cerupanja, nisam ispao fer, jer iako sam je zeleo i bio prezadovoljan sa njom, uvek sam gledao tu ultimativnu Stage 2+ Kupru, pa sam je relativno brzo prodao, doduse da bih kupio mog prvog Megan RS-a. Auto je na skoro 200k km, idalje poteze isto kao i pre 100k km. Nagadjam, ali srecom pa sam ubedio narednog vlasnika, a i onog narednog da nastave sa sipanjem Marly grafitnog ulja u nju, verujem da je to odrzalo "u formi'. Ne znam sta dalje, zavisi od toga koji cu od dva automobila prodati, da li RS-a ili Siroka, pa cu onda odluciti sta sa njom, vreme je za neka ulaganja, vesanje bi moralo da se stavi novo. Ali meni je i dalje prelepa, i iako ne moze da se poredi po pitanju upravnjanja sa RS-om, opet uzivanje je voziti, jos ako je vratim u stanje kakva je bila kada je prvi put dosla kod mene. Spustim siber, prozore, i maltene kao E93, samo bez uvratanja karoserije.
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2023, 01:27:26 posle podne od strane WilliamWallace »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #68 poslato: Avgust 18, 2023, 08:42:40 posle podne »
 :25 verujem da ce ponovo progledati
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #69 poslato: Avgust 25, 2023, 10:04:06 posle podne »
@Zgubidan
Hvala, svakako ce jos sada zivot biti malo laksi, a vreme je doslo da se malo ozbiljnije osvezi.

Posle pet dana auto konacno dekontaminiran. Izmedju ostalog, koristio sam petrolej, jer je bio pod nekim cetinarima,i na kraju i aceton, da bih skinuo kriminalno zatackavanje pogresnom nijansom bele. Sada malo da odmorim, i razmislim sta raditi dalje, prednje diskovi i plocice su za zamenu, gledam busene Brembo, radije bih pune, ali kazu da su upitnog kvaliteta. To nije tolika stavka, najbitnije je da je vesanje za zamenu, napred su neke gewinde, a pozadi, cini mi se i dalje Koni koji je na kolima 100k km, i oseca se... Gledam Bilstein B12 kit, mislim da je to najbolja varijatna za voznju po putevima i ponekad na stazi. Svakako treba osveziti ceo trap, stabilizatore, solje...No, duga je zima...
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2023, 10:05:42 posle podne od strane WilliamWallace »