Autor Tema: Golf 4 ALH nece da vuce  (Pročitano 13907 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #40 poslato: Septembar 28, 2022, 05:35:49 posle podne »
Bio sam kod majstora ovih dana i nista nije nasao,i pukne mi film i otjeram u ovlasteni u nadi da ce naci problem,ali uzalud,sve smo pregledali,nista nismo nasli,svi parametri uredni,mjerili smo i kompresiju i odlicna je,dizne,turbina,maf,map,n75 ventil,crijeva sva,sve pregledano i sve odlicno ko novo sto bi se reklo
Nemoguce da niko nije to rijesio sto nekad ne vuce a nekad vuce
Ovih dana Golf ide odlicno,nema nikakvih problema.
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2022, 05:37:27 posle podne od strane srdjan123 »

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #41 poslato: Septembar 29, 2022, 11:47:44 pre podne »
Evo danas update
Cale mi kaze kako primjetio da auto radi kao da je podigao ler gas i da odnese u malim obrtajim kako dobro povlaci, moze li to biti uzrok loseg senzora temp. goriva, kako se to na dijagnostici vidi,danas cu bas na dijagnostici provjeriti temperaturu goriva,pa stavim slike ovde.
I da jos nesto,kad na leru ga zavrtim preko 3500 rpm baci dosta crnog dima

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #42 poslato: Septembar 29, 2022, 04:25:48 posle podne »
Meni kad Golf ode u safemod, kad se uguši, u tom trenutku baci crni dim na auspuh. Uglavnom pokazuje grešku - pritisak u usisnoj grani. Prevelik je, pa ga baci u safe mod.
Znači da u trenucima kad ti auto ne vuče, nemaš dovoljno pritiska.
Turbina, MAP, MAF, ventil koji reguliše rad turbine. Koje ti je godište auto? Prvi modeli su imali magnetni ventil (metalni), a kasnije plastični.

https://www.vwclubcroatia.com/forum/topic/97931-golf-4-tdi-115ks-n75-ventil-od-130ks-motora/
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2022, 04:38:15 posle podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #43 poslato: Septembar 29, 2022, 06:08:50 posle podne »
Plasticni je ventil auto je 2001 god. Mjenjao sam taj ventil prosle godine,juce sam ga malo cistio sa onim sprejem za maf senzor, ali isto se ponasa, a onako testiranjem danas sa vakum pumpom, onaj crni N18 ventil ne drzi vakum nikako

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 06, 2022, 06:04:17 posle podne »
Evo danas isao na duzi put 300km u jednom pravcu,kad sam krenuo auto se ponasao sasvim normalno,dobro isao,ali kad sam krenuo kuci,vidim ja da se on gusi i slabo ide trom je bas u trecoj brzini na 2000 kad se da pun gas treba mu godina do 3000rpm,stanem negdje,ajd reko da ga ugasim i upalim opet i auto opet dobro vuce 120kmh bez po muke,a kad nece da ide ne cujem zvizdanje turbine pri dodavanju gasa kad se vozi,nema nikakve greske na dijagnostici

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 06, 2022, 06:50:49 posle podne »
I kod mene se cuje zvizdanje pro dodavsnju gasa, stim sto kod mene nikad ne vuce


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13064
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 07, 2022, 09:56:38 pre podne »


 sex biggrin

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 07, 2022, 07:01:51 posle podne »
Hahhahsh


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 15, 2022, 03:17:30 posle podne »
Danas se vozim cijeli dan i auto mi trznu bas dobro,bio sam u trecoj brzini nekih 50kmh,i nista dalje sve normalno samo sam nastavio voziti kao da nista nije bilo,pali normalno.
Sta bi moglo biti?

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 16, 2022, 08:36:48 posle podne »
Moglo bi biti i kod mene i kod tebe da nadjemo nekog top mehanicara, koji ne bleji u dijagnostiku kao tele, i gleda kako dizne rade na ler, nego da zna koje blokove da gleda i da pravi logove u voznji, da gleda sta ECU trazi i sta dobija, da li fali vazduh ili gorivo itd…. I da resi problem… Samo ja ne znam gde da nadjem dobrog mehanicara koji je baja za vagene i TDI, a ne samo da menja zamajce i kvacila, lagere i velike servise da radi i ulje da menja….


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 16, 2022, 09:38:15 posle podne »
Vjeruj mi da ne znam vise sta da radim,evo juce cijeli dan,auto nece da vuce,lijen,odaziv na gas nula bodova,danas ide dobro,pa onda slabije vuce,pa onda dobro,kako mu se cefne. Kad ide
 dobro potjeram ga 1-2-3 brzina 3500do 4000rpm auto ide odlicno 100kmh  osale.
Imam ja svoju dijagnostiku vcds,gledao sam sve blokove,dizne,maf,n75 sve uredu,vozio sam nekim majstorcicima nemaju blage veze,nisam ni ja nasao dobrog majstora koji ce to rijesti za cas posla sve su to prevaranti.cast izuzetcima.
Citao sam i po stranim forumima,kazu neki otisao maf,ako je otisao kako onda na dijagnostici pokazuje odlicne vrijednosti??
Kacio sam i ovde log od maf senzora i svako moze pogledati i vidjeti da je maf uredu

« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2022, 09:42:30 posle podne od strane srdjan123 »

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 16, 2022, 10:15:41 posle podne »
Mozda turbina zeza. Na mom sumnjam na nju. Onaj varijabli deo gde su ona perajca potroši se pa izduvni gasovi prolaze između peraja i one ploce. Samim tim se tu brže prlja i zato glave. To su re i jednog majstora kog sam pitao. Kod mene sada ne moze da prebaci 120. Odmah baca u safe mod, ali sam otkrio nešto novo.


Pusta intercooler.


Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 16, 2022, 11:56:27 posle podne »
Ma nije turbo sigurno,neki dan sam skidao  aktuator sa turba da provjerim da li zaglavljuje slucajno,ma nista malim prstom pomjeras onu polugicu na turbu.
Sad iz grada dosao,auto ide ko metak,prija mu hladan zrak to sam primjetio bas ovih dana,bas kad je hladnije napolju,auto u trecoj pri 1500 povlaci nenormalno dobro a prva i druga da ne govorim.
Kod mene interkuler je suv ko barut,turbina ne trosi ulje

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 19, 2022, 06:34:58 posle podne »
Blokirao EGR ventil danas,pa onako auto se malo bolje ponasa,bolje prima gas ali kako vuce nije to to.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 20, 2022, 05:34:06 posle podne »
Ajde malo da filozofiram. Mada sam ovo čuo od jednog na yt i ima smisla. Prvo da napomenem da sam i ja blokirao egr sa pločicom. Sta je tu greška? Kako sam ja shvatio, a čovek lepo objasnio, jedino kako komp meri koliko vazduha je ušlo je preko mafa i maf stalno registruje. Ali kad se egr otvori, ne postoji senzor koji to meri koliko se izduvnih gasova vratilo već je to valjda neka standardna zadata vrednost. Komp primi signal da se egr otvorio primi info od mafa i in sabira taj vazduh sa izduvni gasovima. Na osnovu toga komp daje pumpi koliko goriva baca. Problem je što kada se zatvori egr taj vazduh koji su izduvni gasovi koje komp računa da su ušli u usisnu zajedno sa čistim vazduhom ne postoji. Automatski u usisnoj ima manje vazduha i manje snage samim tim. Alu pošto egr nije stalno otvoren to bi možda trebalo da bude zanemarljivo . Probaću da nađem snimak sa yt i kacim da ne ispadne ds lupetam.
A sto se tice tvog problema nalazi na dijagnsotiku kada slabo ide vidi tada merne blokove i da li stavrni prate zadate vrednosti. Naročito za map da vidis koji su pritisci

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 20, 2022, 05:37:34 posle podne »
https://youtu.be/XKLXqFXm9GY
Evo našao sam. Lepo objasnjeno

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 21, 2022, 05:39:23 posle podne »
Hvala na informacijama,na kojem bloku se nalazi map senzor na VCDS-u?
Tako sam i ja nesto citao po stranim forumima,jbg u voznji mi nekad izgubi snagu a dok odem po laptop,ugasim auto i upalim i auto vuce dobro,moram od sada nositi laptop u autu

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 21, 2022, 09:50:41 posle podne »
U mernom bloku 011 ti je MAP.
Imaš zadati i aktuelni pritisak.
Test se radi tako da se u trećoj brzini na oko 3000 obrtaja gas stisne do daske. Trebao bi da imaš pomoćnika, ali može i bez.
Najbolje da se loguješ, pritisneš start i program će to da snimi.
U programima gde ti je instaliran VCDS, u folderu LOG naćićeš to logovanje sa extenzijom CLS koju otvara excel. Ja promenim extenziju u txt, lakše mi da čitam.
Snimi i postavi fajl nekako ovde!
Ja sam odradio sad kod mene pre 15 minuta. Isto imam turbo rupu, na 1948mb zadatog, aktuelni mi je oko 2100mb, što bi značilo da mi prepunjava, što bi značilo da geometriju moram da malo očistim.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 26, 2022, 09:03:10 posle podne »
 Cek,pa zar nije u 011 mjernom bloku n75 a u bloku 003 maf senzor?

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Golf 4 ALH nece da vuce
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 26, 2022, 09:37:58 posle podne »
Nema merni blok za N75... Merni blok 011 je za apsolutni pritisak u sistemu na engleskom skraćeno MAP.. Pokazuje aktuelni i trenutni pritisak u celom sistemu..
03 je za EGR, tačnije pokazuje zadatu i aktuelnu količinu vazduha, a preko tog mernog bloka se gleda i protokomer ili ti MAF..
Ja sam malo popravio stanje. Nikako je povlačio iz nižih obrtaja, bila je zaglavila varijabila u gornjem položaju, čak i kad skine vakum crevo sa aktuatora isto ide, skoro da se uopšte nije pomerala polugica.
Skinuo sam cev sa EGR-a, i našpricao mr Muscolo sprej za rerne, malo razradio polugicu, počela je da radi, i sada je situacija mnogo bolja.
Lepo povlači iz niskih obrtaja.
 
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.