Autor Tema: Kako se održava klima u automobilu  (Pročitano 78406 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasab

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk3 1.8
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #220 poslato: Septembar 14, 2014, 05:19:45 posle podne »
Lepo zboriš!

Van mreže amplifier

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #221 poslato: Mart 30, 2019, 03:18:45 posle podne »
Pozdrav svima. Imam jedan problem sa klimom. Prije 2 mjeseca je skidana instrument tabla zbog zamjene radijatora u kabini, pa je majstor morao da raskaci sva crijeva od klime. Danas bio da napunim freon, ali nece da upali kompresor, samo treperi AC dugme. Inace, auto je Seat Ibiza 6K2 sa automatskom klimom. Pretpostavljam da je komp prepoznao da nema freona u sistemu i vjerovatno iskljucio kompresor. Ima li neko ideju da nije nesto drugo u pitanju?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #222 poslato: Mart 30, 2019, 10:07:46 posle podne »
Ima neka fora da se resetuje klimatronik, mozda pomogne... Izguglaj o resetu

Van mreže Vankenobee

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9TDI '05
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #223 poslato: April 27, 2019, 08:59:57 posle podne »
Pozdrav, napravio sam grešku pre neki dan, da mi je ostala klima uključena kada sam ugasio motor i tako ostavio auto. Vec tokom sledece voznje i upotrebe obicne ventilacije (a i klime) osecao se smrad budji. Shvatio sam sta sam uradio ali kako sada taj problem da rešim?
U pitanju je B6 2005.god. Climatronic klima.
Kapiram da ima taj 1 filter u kabini kod nogu suvozača, a da li ima još neki, ispod brisača, da li mu je tu usis vazduha??
Koje radnje sve treba preduzeti da se rešim tog smrada i dezinfikujem kompletan sistem?
Filter je menjan prosle godine ali zamenicu ga i sada....Da li otici u servis na ciscenje penom i nekim aparatom ili se kao laik pozabaviti samostalno time? Citao sam savete, gledao klipove...ali nisam siguran je najbolje resenje

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #224 poslato: April 28, 2019, 10:48:24 pre podne »
Ja sam kod mene to resio zamenom filtera klime (kabinski filter) i ciscenje ventilacije onom penom sto ima da se kupi na svakoj pumpi(ja sam koristio k2).Pratio sam uputstva sa te pene i vise nisam imao problema sa tim smradom.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Vankenobee

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9TDI '05
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #225 poslato: April 28, 2019, 12:06:28 posle podne »
Ja sam kod mene to resio zamenom filtera klime (kabinski filter) i ciscenje ventilacije onom penom sto ima da se kupi na svakoj pumpi(ja sam koristio k2).Pratio sam uputstva sa te pene i vise nisam imao problema sa tim smradom.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Hvala Dalibore. A da li si penu ubrizgavao samo kroz izduve ili i kroz crevo za kondenz.vodu i kroz kućište filtera?

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #226 poslato: April 28, 2019, 12:33:16 posle podne »
Skine se filter klime,onda se svi otvori napune penom i kuciste gde stoji filter.To treba da odstoji neko vreme.Uglavnom prati  uputstvo sa boce i to je to.A to sto si ugasio auto a ostala ti klima upaljena mislim da nema veze sa ovim smradom.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: Одг: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #227 poslato: April 28, 2019, 02:00:35 posle podne »
Frižider, zamrzivač, kućna klima... kako se ovi rashladni sistemi održavaju, tako i auto klima. Objasnio mi čovek koji se bavi time. Ne diraj dok radi (sem zamena filtera)... sve ostale reciklaže i zamena ulja freona, su drpanje para...
Svi navedeni uređaji rade na istom principu, zar ne?
Potpisujem tvoj post, Kupio sam kola 2010,do dan danas nisam punio freon u klimi,stavio ulje u sistem,ama bas nista. Isto mi je rekao monter klime(kucne),kaze dok radi,nema potrebe da ista mijenjas,kada se isprazni freon tek mozes da provjeris sistem ako zelis ili jednostavno dopunis. Kao sto si rekao,svi "majstori" za klime kazu da treba da ti uzmu koji dinar ili euro vise

Van mreže Vankenobee

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9TDI '05
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #228 poslato: Maj 21, 2019, 04:27:49 posle podne »
Pozdrav ljudi, sutra će u servisu očistiti klimu neki aparatom i penom, samim tim i zameniti filter. Naglasio mi je majstor da ne sme da ubrizgava penu kroz centralne otvore zbog elektronike ispod....a i da sam proces ne resava problem smrada u potpunosti....
E sad, ako to ne prodje kako treba...iscitao sam ovu temu ali na kraju nisam siguran sta ciniti.....
Da li da samo skinem filter i sa ukljucenom ili iskljucenom klimom prskam u kuciste filtera asepsol, koju kolicinu i koliko dugo..pa da zatim ostavim samo ventilaciju da osusi...ili neki drugi sistem??
Ili da prvo prskam Axel odmascivac...razblazen ili ne....sa ukljucenom ili iskljucenom klimom...i koliko....
MOLIM ZA ODGOVOR NEKOG KO JE U PRAKSI USPESNO OCISTIO KLIMU I KAKO?

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #229 poslato: Jul 10, 2019, 02:59:55 pre podne »
ima  neki majstor korektan koji ce dugorocnije resiti problem sa klimom?napunim freon ladi neko vreme i opet nista..kad sam terao u servis pregledaju kao sve ok napune radi max god dana i kraj....hvala za preporuke u bg..pozz :)

Van mreže Vankenobee

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9TDI '05
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #230 poslato: Jul 27, 2019, 07:52:31 posle podne »
 Pozdrav,
Tretman od pre 2 meseca, aparatom i penom po isparivaču nije rešio problem neprijatnog mirisa.
Kupio sam Motip penu da pokusam sam (ponovo). Na uputstvu pise, a se izvadi filter i crevo ubaci oko 30cm u kuciste filtera i ceo sadrzaj isprazni na tom jednom mestu, ostavi pola sata da se slije (pitam se gde ce sva ta tecnost da ode...) i zatim na 10 minuta ukljuci grejanje na max.sa max.brzinom ventilatora i provetri auto.
Ima li ko iskustva sa ovom penom i ovim principom??

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #231 poslato: Jul 27, 2019, 11:47:45 posle podne »
ljudi posle koriscenja klime ne mozete samo da ugasite auto i ostavite tako na ovoj vrucini..naravno da ce da se usmrdi tolika vlaga kad pocne da isparava i ko zna sta se sve jos stvori kroz sistem kad se tako koristi klima...posle svakog koriscenja tj ako znate da ce te za par minuta parkirati auto iskljucite klimu i pustite ventilator na full da duva da izduva vlagu sa hladnjaka klime (hladnjaka u kabini), (obratite paznju na usmjerivace vazduha-onamo dje izlazi vazduh, prstom cete moci da pokupite vlagu-kapljice vode) i nece biti smrada kad sledeci put udjete u auto.

Van mreže Vankenobee

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9TDI '05
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #232 poslato: Jul 27, 2019, 11:50:08 posle podne »
ljudi posle koriscenja klime ne mozete samo da ugasite auto i ostavite tako na ovoj vrucini..naravno da ce da se usmrdi tolika vlaga kad pocne da isparava i ko zna sta se sve jos stvori kroz sistem kad se tako koristi klima...posle svakog koriscenja tj ako znate da ce te za par minuta parkirati auto iskljucite klimu i pustite ventilator na full da duva da izduva vlagu sa hladnjaka klime (hladnjaka u kabini), (obratite paznju na usmjerivace vazduha-onamo dje izlazi vazduh, prstom cete moci da pokupite vlagu-kapljice vode) i nece biti smrada kad sledeci put udjete u auto.

Kako sad resiti problem??

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #233 poslato: Jul 28, 2019, 12:03:06 pre podne »
a znas kako vjerovatno kad se ne koristi dugi niz god kako treba onda je kasno za bilo sto...to i nije nimalo zdravo, tu se svasta nakupi! ne znam sto da ti kazem bez ako je svasta nesto isprobano onda da se sve skida i cisti rucno i dezinfikuje...a to je vjerovatno mali hladnjak problem jer od njega krece vlaga

Van mreže vide85

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat CC 2013 2.0 tdi 140ks
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #234 poslato: April 15, 2020, 07:55:08 posle podne »
Nabavio sam ovu Motip Airco penu. Da li je neko uspeo da pridje kondenzatoru klime i naprska isti sa penom (na uputstvu pise da je potrebno celu bocu isprazniti na kondenzator klime)?

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #235 poslato: Jun 27, 2020, 07:48:37 pre podne »
Pozdrav svima..Nakon punjenja klime pre 20 dana i njenog normalnog rada negde je procurila.Auto 20 sekundi poceo da dimi stanem i vidim ispod zelenu boju na desnoj strani.
Interesuju me vasa iskustva jel ovo moze biti i neki elektro kvar klime ili je jednostavno nesto sa kompresorom,crevima...
I ako neko ima da mi preporuci ozbiljan servis u Bg nebitna cena koji ce mi zavrsiti posao a da ne skacem posle okolo i popravljam njihov rad...
Unapred hvala svima...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #236 poslato: Jun 27, 2020, 05:17:19 posle podne »
Pozdrav svima..Nakon punjenja klime pre 20 dana i njenog normalnog rada negde je procurila.Auto 20 sekundi poceo da dimi stanem i vidim ispod zelenu boju na desnoj strani.
Interesuju me vasa iskustva jel ovo moze biti i neki elektro kvar klime ili je jednostavno nesto sa kompresorom,crevima...
I ako neko ima da mi preporuci ozbiljan servis u Bg nebitna cena koji ce mi zavrsiti posao a da ne skacem posle okolo i popravljam njihov rad...
Unapred hvala svima...


Gorane imas na vise mesta majstore i za Klimu ... bar tebi nije tesko da prelistas ...

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=1350.msg841538#msg841538

Dule - covek koji meni preko 10g odrzava klimu ... nikad nisam imao reklamaciju
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #237 poslato: Jun 27, 2020, 06:51:41 posle podne »
Kao sto je vec Zoki pomenuo...Dule Altina,profesionalac i strucnjak za klime.
Kad on odradi klimu ne mozes ruku da drzis koliko duva hladno.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kako se održava klima u automobilu
« Odgovor #238 poslato: Septembar 02, 2020, 03:01:01 posle podne »
Posto vidim da je pisano na temu ciscenja ventilacionih otvora, kod mene se osecao neki cudan miris kad je upaljena obicna ventilacija, interesantno, kad radi klima, sve je bilo normalno.

Kupio sam neko sredstvo poljske prozivodnje za oko 700 din, pena je u pitanju, uprskava se cevcicom. Naprskao sam u deo kad se izvadi filter kabine i dodatno u svaki ventilacioni otvor. Pustio ventilaciju da duva oko 5-10 minuta i sad je odlicno, nema neprijatnog mirisa. :) Inace mislim da nisam naprskao ni petinu one boce, u jednom servisu mi trazili 20e za dezinfekciju, tako da je dobro resenje, radicu jednom godisnje za svaki slucaj.