Autor Tema: Auto duze vergla i dize obrtaje na leru hladan/vruc  (Pročitano 3120 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Auto duze vergla i dize obrtaje na leru hladan/vruc
« poslato: Januar 18, 2022, 08:15:47 pre podne »
Pozdrav ljudi, pomagajte ....😅😅
Kada je hladno vreme a pocelo je i kada je temp u plusu da imam problem sa paljenjem, auto prvo zavergla jedno 4x brzo i onda upali , nekada se desi da nece da upali ... i da , kada upali pocnu obrtaji na leru da skacu sa 900 na 950-1000.U poslednje vreme je poceo i sam od sebe da se gasi kada pocnu obrtaji da skacu...
Promenjena tandem pumpa,stavljeni novi grejaci,filter goriva isto nov stavio skoro,zamenjene gumice na diznama i promenio senzor za rashladnu tecnost.

Majstor je prvo sumnjao na tandem pumpu jer kaze da je u njoj problem da ne povlaci gorivo nego ga vrati ,stavili smo drugu ispravnu 100% i nismo otklonili kvar .Malo mi je cudno da svaki put kada upali auto on podize obrtaje na ler sve dok se auto ne vozi neko vreme i onda to prestane ,kao da ima neki fals vazduh ...

Da li je neko imao ovakav problem ?
Hvala unapred.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Auto duze vergla i dize obrtaje na leru hladan/vruc
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2022, 09:23:48 pre podne »
Провери да ли алтернатор довољно пуни акумулатор и провери стање акумулатора.... Хоће да диже обртаје ако је ослабио аку.па да га као боље допуњава итд...

Sent from my vw mk5


Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Auto duze vergla i dize obrtaje na leru hladan/vruc
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2022, 10:03:21 pre podne »
Proverio sam multimetrom , ima1 god od kad sam uzeo nov akumulator Vartin i ovako stoje stvari .Kada izmerim jacinu aku izbaci 12.6-- 12.8 a kad se upali auto i odradi alternator digne na 13.8-pa cak do 14 ...Mislim da je to u redu , muci ga nesto drugo ali hvala u svakom slucaju .

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Auto duze vergla i dize obrtaje na leru hladan/vruc
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2022, 02:06:29 posle podne »
 Normalno je da podigne obrtaje kad se tek upali a napolju je hladnije. To radi da bi se auto brže zagrijao do radne temperature. Moguće da je akumulator, čini mi se da bi napon trebao da bude preko 14 dok je motor upaljen. Pošto si ga mijenjao moguće da se malo ispraznio tokom vremena i da alternator ne uspijeva da ga napuni koliko je potrebno. Jedino me buni to gašenje kad podigne obrtaje.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Auto duze vergla i dize obrtaje na leru hladan/vruc
« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2022, 05:07:23 posle podne »
Kapiram i ja kada je hladno da podigne obrtaje bas iz tog razloga koji si ti naveo ...ali obrtaji variraju kao da dodajem blagi gas sa 900 na 950 pa do 1000 obrtaja.Auto je kod mene 8 godina i nikada se ranije to nije desavalo.Bukvalno kada upalim auto i krenem da vozim prvih 5 -10 minuta obrtaji skacu non stop kada stanem , npr. moze se primetiti kada stanem na semaforu a i oseti se blaga vibracija podrhtavanja motora ...e sad desava mi se kada auto tako dize obrtaje i krecem iz prve kao da se gusi , ja dodajem gas on kao da ne prima i sam od sebe se ugasi ...Sto je najjace da posle 20 minuta voznje auto pocne da radi savrseno ...

Van mreže Pjer1965

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat leon 1.9 tdi
Odg: Auto duze vergla i dize obrtaje na leru hladan/vruc
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2022, 12:13:20 pre podne »
Kapiram i ja kada je hladno da podigne obrtaje bas iz tog razloga koji si ti naveo ...ali obrtaji variraju kao da dodajem blagi gas sa 900 na 950 pa do 1000 obrtaja.Auto je kod mene 8 godina i nikada se ranije to nije desavalo.Bukvalno kada upalim auto i krenem da vozim prvih 5 -10 minuta obrtaji skacu non stop kada stanem , npr. moze se primetiti kada stanem na semaforu a i oseti se blaga vibracija podrhtavanja motora ...e sad desava mi se kada auto tako dize obrtaje i krecem iz prve kao da se gusi , ja dodajem gas on kao da ne prima i sam od sebe se ugasi ...Sto je najjace da posle 20 minuta voznje auto pocne da radi savrseno ...
Proveri debeli kabl koji dolazi na alternator moguće da nije dobro stegnut i da pritom dobija dobar napon kad
si izmerio ali u vožnji on vibrira i kada nije dobro stegnut gubi napon. Kada gubi napon dolazi do podizanja obrtaja.  Može biti i napon akumulatora kada podiže obrtaja.