Autor Tema: Pali se lampica ESP i ABS??  (Pročitano 50887 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #20 poslato: Januar 07, 2011, 10:29:38 posle podne »
interesantno ja moj auto vozim vec godinu dana sa tim lampicama sto gore i jednaq i druga i normalno sve radi,i abs i esp,nikad me nije zezalo iako pali te dve lampice koje gore dok ne ugasim auto, :huh:
  champ1

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #21 poslato: Januar 08, 2011, 09:03:22 pre podne »
Ma osiguraci svi ispravni...te lampice mi i nesmetaju toliko koliko mi smeta svaki put kad krenem to biiiipppppp  angry2 Sumljam u struju jer nesto je tu pobrkano debelo.....jedno vreme mi nije radio ventilator klime i drugi motora pa smo to sredili,neradi mi sirena a osiguraci ispravni kao i sama sirena....sve u svemu nema elektricara koji bi se zamlacivao time ceo dan

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #22 poslato: Januar 08, 2011, 10:11:17 pre podne »
interesantno ja moj auto vozim vec godinu dana sa tim lampicama sto gore i jednaq i druga i normalno sve radi,i abs i esp,nikad me nije zezalo iako pali te dve lampice koje gore dok ne ugasim auto, :huh:
ako gore lampice, sistemi ne rade 100%
probaj po klizavom da zabodes kocnicu ako skace papucica onda radi abs
a esp proveravas tako sto mu nabijes gascinu po ledu a on ne sme da nabija obrtaje(to je asr ali on radi sa esp)
a ako bas hoces da proveris esp onda vozi nekih 70 km/h i probaj da obidjes neku prepreku naglo, ako ostanes na putu onda radi
oprezno to testiraj na nekom poligonu gde ne mozes da se zakucas u nesto lollol lollol lollol
esp rules
« Poslednja izmena: Januar 08, 2011, 10:19:29 pre podne od strane faki85 »

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #23 poslato: Januar 08, 2011, 11:09:31 pre podne »
Ma osiguraci svi ispravni...te lampice mi i nesmetaju toliko koliko mi smeta svaki put kad krenem to biiiipppppp  angry2 Sumljam u struju jer nesto je tu pobrkano debelo.....jedno vreme mi nije radio ventilator klime i drugi motora pa smo to sredili,neradi mi sirena a osiguraci ispravni kao i sama sirena....sve u svemu nema elektricara koji bi se zamlacivao time ceo dan

Ima elektricara, e sad zavisi sta je u pitanju.
Meni ce drugar ugraditi ESP u auto kad ga bude prebacivao-englez, pa ako hoces javi na PP da ti pustim njegov broj pa vidi sa njim. Ako zna napamet sta je, tj. sta da pogledas recice ti preko telefona, a ako ne onda se dogovorite kad da odes do njega. Instalaciju u Passatu poznaje mislim bolje od onog sto je stavlja na proizvodnoj traci. ;)

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #24 poslato: Januar 08, 2011, 06:32:56 posle podne »
Hvala na ponudi,obecao mi je gedora nekog elektricara iz zemuna pa ako on neresi idemo dalje...mozda i proradi srafciger kroz iznstrument tablu,tako se odma gase lampice  badmood

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #25 poslato: Januar 08, 2011, 11:35:48 posle podne »
interesantno ja moj auto vozim vec godinu dana sa tim lampicama sto gore i jednaq i druga i normalno sve radi,i abs i esp,nikad me nije zezalo iako pali te dve lampice koje gore dok ne ugasim auto, :huh:
ako gore lampice, sistemi ne rade 100%
probaj po klizavom da zabodes kocnicu ako skace papucica onda radi abs
a esp proveravas tako sto mu nabijes gascinu po ledu a on ne sme da nabija obrtaje(to je asr ali on radi sa esp)
a ako bas hoces da proveris esp onda vozi nekih 70 km/h i probaj da obidjes neku prepreku naglo, ako ostanes na putu onda radi
oprezno to testiraj na nekom poligonu gde ne mozes da se zakucas u nesto lollol lollol lollol
esp rules

probao sam to i abs i esp mi rade i ako mi se upale te dve lampice,abs kad naboden na klizavom radi papucica,skace
i esp radi normalno i ako se upali lampica  blink
  champ1

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #26 poslato: Januar 09, 2011, 11:36:55 pre podne »
mozda vraca struju preko te dve lampice ali zasto?
verovatno je to

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #27 poslato: Januar 09, 2011, 12:23:39 posle podne »
ma pogledacu od nedelje,zvao sam coveka koji mi odrzava auto,reko mi kad se upali to da ga doteram da ga nakacim na dijagnostiku
moguce da vraca struju,da ima neki prekid ili tako nesto,ko zna,videcu na dijagnostici,a zadnji put kad sam radio dijagnostiku izbacilo mi da ima neku masu,probio na masi,i nema vise to da izbacuje,mozda je do toga nesto,pogledacu to
mozda je neka zica u prekidu ili senzor riknuo,
  champ1

Van mreže marko156

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2011, 10:36:49 pre podne »
ljudi, ja rešio problem (bar mi se ništa nije upalilo 100tinak km i valjda neće)... bio je problem u automatu (senzoru) kod kvačila kako mi je pokazala i dijagnostika...koštao 600 din a sam ga zamenio...eto to je bio problem koji me je mučio godinu dana... možda nekom ovo pomogne...pozz...

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #29 poslato: Januar 18, 2011, 11:06:46 pre podne »
Roveri kontakte od pumpe, mozda su korodirali, proveri masu i proveri reley, pomocu VCDS i vag-com kabla ima opcija kojom se ukljuci samo pumpa...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #30 poslato: Januar 18, 2011, 01:31:12 posle podne »
ljudi, ja rešio problem (bar mi se ništa nije upalilo 100tinak km i valjda neće)... bio je problem u automatu (senzoru) kod kvačila kako mi je pokazala i dijagnostika...koštao 600 din a sam ga zamenio...eto to je bio problem koji me je mučio godinu dana... možda nekom ovo pomogne...pozz...
koji je to senzor kod kvacila?
za sta? imas sliku? ime? gde se tacno nalazi?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže marko156

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #31 poslato: Januar 18, 2011, 02:02:26 posle podne »
nalazi se odmah pored automata za stop svetla samo što je vezan za papučicu kvačila a ne kočnice...otkud znam tačno čemu služi (nisam mehaničar) a palile su mi se povremeno lampice za abs i esp dok taj deo nisam zamenio...izgleda gotovo identično kao automat za stop svetla samo je drugačiji džek i zelene je boje...

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #32 poslato: Januar 18, 2011, 03:29:46 posle podne »
to je prekidac za tempomat

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #33 poslato: Decembar 01, 2011, 07:10:53 posle podne »
drustvo prosle godine sam ocistio one senzore i stavio letnje felne 16tice i nije mi se uopste celo leto palila lampica za abs i esp,dok nisam pre jedno mesec dana skinuo letnje 16tice i stavio zimski set 15tice gume,sad se skoro stalno pali,cistio sam senzore i primetio sam da one gumice sto idu preko njih ne stite ga nesto bas najbolje i nedihtuju,
sad me zanima da li je mozda tozbog guma 15tica sto sam stavio,jer na 16ticama nije uopste nikad palio
ili su mozda ti senzori,udje voda jer ne dihtuju gumice dobro i zato zeza,ako je do toga  onda da uzmem teflon trakupa da napravim to kako treba,da udihtujem da neulazi voda,neznam vise sta da radim
jedino mi je to logicno da udje voda i pravi problem,jer celo leto je bilo suvo i nije zezalo,sad kad su pocele ove kise bile i stalno mokro-vlaga od tad je pocelo da zeza
  champ1

Van mreže saleproka

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #34 poslato: Decembar 01, 2011, 10:15:57 posle podne »
Drustvo da se i ja nadovezem na temu  Ja imam problem sa ESP gde stalno svetli lampica . Kad je toplo napolju ugasi se sama od sebe i tada mogu na digme da ga ukljucujem i iskljucujem, cim malo zahladni upaljena je konstantno. E sad uspod volana sa desne strane kada se skine plastika ima dva neka e sad ne znam sta su (verovatno releji ili nesto drugo) jedan je veci i jedan manji i rekli su mi da taj mali hoce da zeza moze da bude i to.Iskreno nisam imao vremena da skinem plastiku i pogledam to ali se nadam da je to kvar
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2011, 10:21:56 posle podne od strane saleproka »

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #35 poslato: Decembar 02, 2011, 01:25:17 pre podne »
drustvo prosle godine sam ocistio one senzore i stavio letnje felne 16tice i nije mi se uopste celo leto palila lampica za abs i esp,dok nisam pre jedno mesec dana skinuo letnje 16tice i stavio zimski set 15tice gume,sad se skoro stalno pali,cistio sam senzore i primetio sam da one gumice sto idu preko njih ne stite ga nesto bas najbolje i nedihtuju,
sad me zanima da li je mozda tozbog guma 15tica sto sam stavio,jer na 16ticama nije uopste nikad palio
ili su mozda ti senzori,udje voda jer ne dihtuju gumice dobro i zato zeza,ako je do toga  onda da uzmem teflon trakupa da napravim to kako treba,da udihtujem da neulazi voda,neznam vise sta da radim
jedino mi je to logicno da udje voda i pravi problem,jer celo leto je bilo suvo i nije zezalo,sad kad su pocele ove kise bile i stalno mokro-vlaga od tad je pocelo da zeza

Ne bi smelo da ima veze sa felnama to, valjala bi ti dijagnoza da te usmeri, a ako kazes da mislis da ulazi voda u dzekove, skini lepo ocisti, vrati, napuni silikonom i nema sta vise da udje ... pozzz
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2011, 01:27:18 pre podne od strane Shone »

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #36 poslato: Decembar 03, 2011, 08:32:29 posle podne »
drugari da ne bih pokretao novu temu postavicu pitanje ovde.
kupio sam auto iz uvoza(golf 4 1.4 16V) vlasnik placa mi je rekao da taj automobil ima esp i asr. medjutim kad sam auto dovezao kuci drugar koji ima golfa rece da auto nema ESP jer mu ne svetli lampica od esp kad se da kontakt.  meni to nije ni bilo toliko bitno ali pre neki dan zbog problema sa alarmom u pokusaju to da popravim skinuo sam klemu sa akumulatora. nakon sto sam vratio klemu i hteo da upalim auto upalila mi se i ta lampica od ESP-a(zuti trouglic okruzen polukruznom strelicom) i posle tri sekunde se ugasila kad i lamp. od abs-a. pri ponovnom stavljanju na kontakt lampica od ESP se nije palila. ponovo kada skinem klemu i vratim je ona se samo upali pri prvom davanju kontakta i vise ne. pitanja su sledeca
1.da li je to normalno tako
2.da li ja uopste i imam esp(mozda se ta lampica pali eto tako)
3.ako imam ESP a to nije normalno tako da li to znaci da imam neki problem sa esp cim nece da mi izvrsi inspekciju pri davanju kontakta

napominjem da nemam onaj prekidac esp koji stoji pored prek. za cetiri zmigavca

leponiko25

  • Gost
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #37 poslato: Decembar 03, 2011, 08:45:53 posle podne »
Nemas esp. Tako je i meni radio na Skodi. Nisam imao eps ali kad mu skinem klemu sa akumulatora i vratim on upali samo prvi put. Meni to bilo interesatno pa sam skidao cesto i jednom posle skidanja i vracanja se bila upalila lampica za air bagove. I nije se ugasila, morao auto na dijagnostiku da bi je ugasili. Tako da ti ne preporucujem to da radis.
E a kad auto ima esp on ima prekidac za to.


Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #38 poslato: Decembar 03, 2011, 08:51:08 posle podne »
dobro je bar ne moram i oko toga da se bakcem  lollol
hvala ti puno

Van mreže vule92

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5
Odg: Pali se lampica ESP i ABS??
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 03, 2014, 01:18:25 posle podne »
Evo da predstavim i ja slican problem.Juce vozim ja auto normalno kad odjednom ugasi mi se radio sam od sebe i posle 30sec upali ABS,ESP i lampicu za pojas,nakon toga ugasi se auto,ja ponovo da ga upalim on jedva vergla...sacekao sam ja jedno 20min pozvao drugara da me slepa i kad sam probao ponovo on upali bez problema.Danas sve pali normalno ali u toku voznje kad kad mi pali  i gasi iste lampice i blokira radio,tj.imam onu fabricku navigaciju.Kad ugasim auto i ponovo ga upalim sve normalno jedno 15-20min i onda opet pali lampice i blokira radio.Proverio kod majstora alternator puni normalno,jedino mogu da napomenem da je akumulator star 4,5god.Sta mislite sta moze kod mene da bude s obzirom da kod mene se desilo da se ugasio auto i gasi/blokira radio?
Just when I thought I was out...they pull me back in