Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151054 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #300 poslato: Januar 10, 2013, 09:24:45 posle podne »
pa nego kako treba da se poredi nego po istim klasama,jos cu ovo  reci  licno sam vozio od martina cetvorku tdi-gti  kad smo bili na zlatiboru pre dve-tri god,moje misljenje da je smesno porediti je sa bilo kojim benzincem beer
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #301 poslato: Januar 10, 2013, 09:30:23 posle podne »
cicero 150 ks je 150ks, treba znati voziti auto koji imas, sve je do vozaca, tako da taj tvoj podatak u vezi trke ne znaci mnogo. Sto se ticr plina siguran sam da weletu kao i meni koji ima sequent plin ptebacuje jako brzo na plin, pogotovo leti. zimi treba par km i to je to.
Neprimeren potpis

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #302 poslato: Januar 10, 2013, 09:30:49 posle podne »
mislim da treba uporediti tdi sa turbobenzin motorom da bi dobili ono sto vecini nije jasno
saugmotor (atmosferski motor bez turba ili turbo punjaca) porediti dizel i benzin
npr 1,4tdi i 1,4 tsi, 1,9d i 1,9e
ovako su poredjenja glupa.
muki izvini kako si ti zakljucio sta je bolje, koliko si jednih a koliko drugih vozio?
« Poslednja izmena: Januar 10, 2013, 09:32:20 posle podne od strane gedora »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #303 poslato: Januar 10, 2013, 09:38:28 posle podne »
Upravo ono sto sam ja i napisao u svom postu na predhodnoj strani
Boban-Rus

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #304 poslato: Januar 10, 2013, 09:42:56 posle podne »
Najgore bese kad se peske idase . . . . .
Svaki je dobar samo kad ima da se sipa corbe

Van mreže muki991

  • VW Početnik
  • Poruke: 71
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tdi
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #305 poslato: Januar 10, 2013, 10:15:10 posle podne »

muki izvini kako si ti zakljucio sta je bolje, koliko si jednih a koliko drugih vozio?
Zakljucio? Ne.Samo sam izneo argument na onom postu.Trenutno imam 2 dizela(turbo,i obican),i benzinac.Licno,vozim tdi,a prethodna limuzina mi je bila bezn atmosferka.Ponavljam imao,jer je glupo racunati one koje sam samo probao,jer ne bih bio objetivan prilkom ocenjivanja istih.Generalno,kada cujem onu cuvenu-"dizel vozimo(te) samo iz prinude,kada bi imali para i mogucnosti,benzinac bi bio prvi izbor ,itd itd",nije mi jasno.
Situacija je takva kakva je,dizel je prvi izbor(pricam u mom slucaju,subjektivno),zbog potrosnje,a ,priznaces,nikako ne kaska snagom za benzincima.Verujem da je to ok kompromis koji JA mogu da pruistim,jer koja mi je satisfakcija da mi rezi V6 pod haubom,ako bih odvajao solidno vise para,i ulepsavao mi garazu jer trazi vise ulaganja,nije vrsta uzivanja koju ja trazim,a pre svega da priustim.

Razumem ljude kojima je benzin u krvi,ali opet nekako mi je logicnije,zasto bi neko kupovao slabije benzince,tipa 1.8,2.0 koji su po konjazi cak i ispod tdi,da ne pricamo o potrosnji.Ako je razlog zvuk traktora i skupljeg odrzavanja,postujem.Idemo cak na drugu stranu ako pomenemo jace masine,kojima,slozices se,potrosnja nije primarna stavka...ali po mom subjektivnom misljenju,meni nije to to,i tako je ,sta ces..Niti imam sta protiv benzinjara,niti dizela,licno preferiram dizel iz gore pomenutih razloga,jednostavno,i tako prosto.
Mozda ce se situacija promeneniti,riknuce mi dizne,turbina,neki kvar koji ce mi zasoliti kamacak,pa cu preci na benzince i kunuti se u njih,ali sta bi bilo kad bi bilo.Ima takvih primera ocigledno,i nije tesko da se razume.Meni je jedino tesko da skapiram,zbog cega su prepiranja oko motora kojima svako drugacije pristupa i razmislja.Besmisleno kao prasece ili jagnjece dilema..Moja 2 dinara .I Gedora,provokacija ti nije na mestu nikako.Svi smo tu zbog razmene iskustva,a ne zbog dokazivanja ega i prepiranja moj tata jaci od tvog.Tol'ko.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #306 poslato: Januar 10, 2013, 10:22:54 posle podne »
jagnjece brate, ko jos preferira prasetinu vise od ta dva lollol
lollol

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #307 poslato: Januar 10, 2013, 10:35:19 posle podne »
te sam došao do zaključka da samo mi sitna boranija se raspravljamo šta je bolje i da svi imamo neke bolje pare u životu sad bi pričali na ovu temu, kao i na stranim forumima - nikad!

Wele je objasnio. beer
Sto se mene tice, ne dajem prednost ni dizelu ni benzinu jer svako ima svoje prednosti. Zavisi do vozaca sta mu je potrebno. ;)

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #308 poslato: Januar 10, 2013, 10:37:55 posle podne »
Ne mogu da verujem da ljudi ovde porede 1.8t ks i 1.9 tdi od 150 ks. Pa benzinac će ga odrati u svako doba i noći. Eto držite vi 1.9 tdi-ja 200 km/h pa i više ceo auto put BG-NS i benzinca 1.8t pri istom gasu, trošiće isto goriva a dizel će do NS prolupati. Dizel je samo za prelaženje km i nije za cepanje i TAČKA!
@cicero, ti upoređuješ dva totalno različita auta, Seat leon dizel i golf 4 benzinac, otkud ti znaš da na tom dizelu nešto nije rađeno, ko zna u kakvom je stanju taj benzinac, ipak su to matora kola 10 i kusur godina. Evo ti primer: trkaju se dve VR6-ice i mala je verovatnoća da će biti jednaki, jedan motor je u boljem stanju a drugi u lošijem, jedan vozač je bolji, drugi je lošiji, itd.
Dizel nikada ali nikada neće napraviti atmosferac više od 100 ks i to je činjenica!

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #309 poslato: Januar 10, 2013, 11:00:02 posle podne »
skajlajn ocigledno  je da  ti znas najvise,  i seat i cetvorka su po karakteristikama priblizni,jel treba da poredim  auto od 1.5 tone sa autom od 900kg
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #310 poslato: Januar 10, 2013, 11:26:01 posle podne »
Porediš matora vozila, jedan je u boljem stanju, turbo mu puni kako treba dok drugi je lošiji, sigurno nisu novi.
Neka svako vozi ko šta hoće, njegove pare. Kao što je Gedora jednom rekao: da nema tdi, td, sdi, dizela, jtd, tds, cdi, dci, hdi,... mogli bi komotno servise da zatvore. Dizne na dizelu polovne koštaju kao cela generalna na benzincu, a da ne govorimo o zamajcu gde je glavna boljka dizela a to odlazi zbog vaših Nm biggrin Zapitajte se zašto 99% majstora vozi benzinjare.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #311 poslato: Januar 10, 2013, 11:38:48 posle podne »
ja sam do sada vozio i imao sve benzince i ovo mi je prvi dizel i odusevljen sam autom, volim i jedan i drugi ali me TDI za sada najvise vuce, odusevljen sam autom, a porediti 1.9 TDI i 1.8 T  u potrosnji je besmisleno, dovoljno je reci samo BENZINAC...
T- tako   D- dobar    I- izbor  clap
  champ1

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #312 poslato: Januar 10, 2013, 11:58:34 posle podne »
Drugari,

Jedno je ono sto recimo ja mislim da je argument, a drugo je da li ce neki drugi forumas sa kojim se raspravljam to da uvazi kao argument. Ako me razumete...

Recimo...

Vecina ljudi vozi dizele
Sva radna vozila su dizeli
Autobusi su dizeli
Dosta vojnih vozila su dizeli


Za mene to jesu dobri argumenti, ali neko ce reci: I TO SU TI ARGUMENTI?  E sada da li taj forumas kome objasnjavam nece da prizna ili i dalje mu to nije dovoljan dokaz sta je bolje sveukupno...To je vec pitanje prihoanalize njegove licnosti, sto nije predmet bavljenja ovog foruma. Pa se time i necemo baviti.

Po meni je jedina prednost benzinca maksimalna brzina u odnosu na dizela, KOJU JA POSTUJEM. Ali to mi nije dovoljno, naspram drugih svih prednosti dizela. Ti dizne sredis i miran si dugo. A ima i benzinaca sa diznama. A na sve to imas : kablove, svecice, razvodnu kapu, razvodnu ruku, bobinu, pumpu za benzin, servis plina, (ako je sa tng-om)...


Jos nesto drugari, ja nisam od onih koji misli da sve zna. Smatram da znam dosta, ali covek se uci dok je ziv. I da mi neko od vas ovde kaze nesto novo i ukaze na moju gresku ili pogresno misljenje, ja sam to spreman da prihvatim.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #313 poslato: Januar 11, 2013, 12:07:56 pre podne »
@BladeBG, druže sve što si ovo naveo da odlazi kod benzinaca je čista sitnica i košta max 50 evra a kod dizela odlazi pumpa koja je 600 evra pa čak i skuplja, kod benzinca nova pumpa je 100 evra, dizne kod benzinaca ne odlaze a kod dizela polovne su, prosek 400 evra, zamajac 600 evra, grejači-kada ih menjaš lako puknu i onda skidaš glavu a kod benzinca 1 svećica je 300 din., itd. itd. Imam dizele i znam šta pričam.
Zapitajte se zašto u Americi 99% ljudi voze benzince i to ne gledaju auta ispod 4.000 kubika.
Opet nisi shvatio: Dizel je za prelaženje km a benzinac je za uživanje, ne mogu da verujem da još neki ovde neće to da shvate. E sada svako vozi šta mu je potrebno.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #314 poslato: Januar 11, 2013, 12:18:21 pre podne »
pa i navoj od svecice moze da oblajzne, ako je ne zavrnes kako treba, kao sto i grejac moze da pukne ako ne znas da ga odvrnes i silis ako nece, a to se ne radi tako. Ali necemo o tolikoj nestrucnosti. To za dizne se i donekle slazem. Znam da je recimo za passata b5.5 pre 4 godine remont dizne bio 200 evra. Sto za nase uslove nije uopste malo. Ali to opet uradis i miran si dugo vremena.

Grejaci nisu skupi. Cak i da ga zalomis, ima nacina da se izvadi. Kod dizela pred zim u obavezno mora da se proveri anlaser i grejaci. Anlaser se primeti kad ce izdati ubrzo. A za isti vazi i za benzinca. On kad iznada, a nadjes negde Bogu iza tregera sam, ume bas nezgodno biti.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže muki991

  • VW Početnik
  • Poruke: 71
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tdi
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #315 poslato: Januar 11, 2013, 12:27:40 pre podne »

Opet nisi shvatio: Dizel je za prelaženje km a benzinac je za uživanje, ne mogu da verujem da još neki ovde neće to da shvate. E sada svako vozi šta mu je potrebno.
Cek druze,ovo mi je upalo u oko...Hocu da shvatim,ali ne mogu da razumem.Znaci,hoces da kazes,da su oni sa  dizelima nacisto zeznuli,i pritom su uzeli dizel motor iskljucivo zbog posla i prelazenje km ,da tu nema uzivanja? I da je benz garancija za uzivanje? Pa ovo nije da nema logike,nego...Evo,prvi priznajem,da uzivam u voznji tdi-ija.Pretpostvljam da ce tvoj argument biti da bih uzivao vise sa benzinjarom v6 od 300kw.Naravno,uzivao bih i tada.Ali isto tako bih uzivao sa 3.0 dizelom,bez problema.Uzivanje u voznji je sve,samo ne razlika izmedju  d2 ili bmb95,koja je u ovoj temi-kljucna,ne vidim zasto!

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #316 poslato: Januar 11, 2013, 12:50:51 pre podne »
@muki991, nemoj mi reći da uživaš i dok traktor ore njivu lollol lollol Prvi put ali iskreno čujem da ljudi uživaju dok voze dizel, ti si prvi majke mi od koga sam to čuo. Znam dosta ljudi koji voze dizele zbog posla i da im se vožnja blago rečeno smučila.

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #317 poslato: Januar 11, 2013, 12:53:32 pre podne »
E nije dizel toliko los. Ne preteruj. Vozio sam ja Golf 6 dizel 2.0 170konja automatic. Ide auto mnogo fino. Manje se cuje nego moja petica benzinac  lollol

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #318 poslato: Januar 11, 2013, 12:54:35 pre podne »
@SKYLINE,

Evo odmah cu biti i drugi od koga to cujes. I ja uzivam u voznji TDI-a  B)  clap

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže muki991

  • VW Početnik
  • Poruke: 71
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tdi
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #319 poslato: Januar 11, 2013, 01:02:02 pre podne »
@muki991, nemoj mi reći da uživaš i dok traktor ore njivu lollol lollol Prvi put ali iskreno čujem da ljudi uživaju dok voze dizel, ti si prvi majke mi od koga sam to čuo. Znam dosta ljudi koji voze dizele zbog posla i da im se vožnja blago rečeno smučila.
Skyline brate,onda nisi slusao puno  ;) Sasvim je jednostavno-kao sto ti ne volis zvuk dizela,moras da prihvatis da postoje ljudi koji isto tako ne vole da im kola 'cute'.Prvi ja :D Cudno,zar ne? Mislim i da jeste,mozda meni nije to toliko bitno,bitnije su mi neke druge stvari,tipa,da ima solidan Nm,potrosnja u okviru normalne,pouzdanost(namerno sam ovo stavio  bleh),pa makar da mi se motor cuje,ne  kao traktor,nego da kroz haubu spiluje Moravac ,dok mu brisacima drzim ritam sekciju.

Nemoguce da ti je to jedini argument protiv dizela,i naravno,plus sa onim silnim kvarovima?