Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151142 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:23:38 posle podne »
 tapsac  tapsac  tapsac  tapsac  tapsac

Ma taj je na plin  lollol
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 37
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #121 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:31:59 posle podne »
Pimbe care, nisi pristalica plina? Ne znam kako je kod tebe, ali da si u finansijskoj situaciji kao vecina ljudi u Srbiji i da si na nasem mestu... I ti bi verovatno postupio isto. Ja sam plin ugradio zbgo novcane ustede, a ne zbog toga sto ga volim...Dizel jednostavno ne volim i zbog toga i nisam hteo da ga uzmem. A sto se tice onih u vw, kao da njih zaboli da li je nama jeftiniji plin pa ce njega da ugradjuju...

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #122 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:32:20 posle podne »
pratim temu i nmg da verujem kako Andrija proziva sve zive...
ok druze,ti si najbolji,i tvoj dizel je najbolji....  clap
blink Ocigledno nisi ispratio dobro.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #123 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:43:35 posle podne »
U ovoj ovde 'mojoj' trenutnoj drzavi plin u autu je zabranjen... jbemli ga sto... jednom su bugarinu cak i oduzeli bugarski auto ...
Plin jeste jeftiniji, al ostanes bez gepeka, a i smrdi brate za medalju . . .
Ako ti neko prdne na kvarno u autu, svi ostali se ukenjaju misleci da plin curi  lollol
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #124 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:49:07 posle podne »
Zabranjen? Bas me cudi  biggrin

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #125 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:56:38 posle podne »
 lollol
pa pazi pimbe NEKI plin curi sigurno  lollol

Da je VW postovao plin kao pogonsko sredstvo pravio bi ih u fabrici, sve ostalo je karabudzenje  big_boss
A jel vi imate fabricke xenone? fabricku muziku? fabricke felne? ili je karabudzenje?
Ako je ceo svet to prihvatio kao alternativno gorivo, ako prolazi sve testove bezbednosti i funkcionalnosti, ako svuda u svetu ima sve vise LPG vozila, ne znam zasto je vama tesko da prihvatite da je plin izmisljen iz istog razloga kao i dizel. I dobija se iz procesa prerade dizela! Sigurno ga ne volite zbog mirisa i klepetanja!
Pimbe dime i petice, daleko od toga da ne valjaju. Ja nikad nisam imao problem sa tim da dizel dimi. Takav je. Sto se mene tice neka dimi ko fabrika, ako prolazi tehnicki i ako ide jako dobro.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #126 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:59:42 posle podne »
Dizeli nisu zabranjeni na Malti  B)
Mnogo si se uhvatio tih dimova...ja nisam nesto primetio da mi auto dimi.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #127 poslato: Oktobar 08, 2010, 10:42:52 posle podne »
Novi dizeli su definitivno sve bolji i bolji... common rail je keva... ne cuju se ne smrde ne cadjave a idu ko blesavi....
Ja sam prvi voleo benzince vise od svega.. u trojci GTI sam imao plin i bio sam zadovolljan.. da je smrdelo smrdelo je.. i ako je bio italijanski atestiran full itd itd.. da je crkla pumpa za benzin crkla je... al dobro mozda moja greska manje sam vozio na benzin  biggrin  posle nje cetvorka isto je bila 1.6 benzin i bio sam prezadovoljan... nisam hteo da uzmem dizela nizashta na svetu... dooooook nisam probao audi a6 2.5TDI pa posle passata 1.9 TDI pa sada golfa 2.0 TDI i definitivno sledeci auto koji bi uzimao isto ce biti dizel... da se nesto kvari i da je skuplji za odrzavanje DO SADA nisam primetio.... znam samo da mi je ovaj golf sto se potrosnje tice dosta ekonomicniji od onog 1.6 koga sam vozio na benzin i koji je trosio skoro desetku... a ovaj ide bar duplo bolje....

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 37
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #128 poslato: Oktobar 08, 2010, 10:56:09 posle podne »
Dizeli nisu zabranjeni na Malti  B)
Mnogo si se uhvatio tih dimova...ja nisam nesto primetio da mi auto dimi.
Primetices kada budes pokusavao da stignes wela u njegovoj plinjari bleh lollol

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #129 poslato: Oktobar 08, 2010, 11:07:00 posle podne »
Pa vidi, na krace staze bi me ostavio definitivno, ali na duze... biggrin Pa, ni mojih 150 i kusur konja nije malo. Eto, ti vozis benzinca, pa kad budes raspolozen da se oprobamo, javi  beer

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #130 poslato: Oktobar 08, 2010, 11:25:28 posle podne »
Poll pozicija:
1. Andrija 150 ks
2. Pimbe 140 ks
3.
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 37
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #131 poslato: Oktobar 08, 2010, 11:27:42 posle podne »
Nismo mi ravnopravni.... Ja sam u daleko manjem rangu sto se tice motora.  Dok ste ti i wele u istom. A ova prica se nece zavrsiti dok ne stanete na crtu :D

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #132 poslato: Oktobar 08, 2010, 11:36:58 posle podne »
Cek, kako mislis na duze? Do Istambula?  biggrin
Dimi dizel cim se priblizi 4k obrtaja ili kick down, mozda tvoj ne dimi ja sam vidjao da dime, ali nek dimi to mu je pos'o
Vlasto samo da primetim opet poredis razlicite generacije. Kao kad bi ja poredio plin na GTI dvojci i K glavi i sekvent na cetvorci.
Porediti 1.6 motor i 1.9 tj 2.0 TDI opet babe i zabe. U toj konkurenciji i ja bi ozbiljno razmislio dizela, ali ja kad sam kupovao znao sam sta hocu. 1.8T ili jaaako dobro ocuvani low mileage dizel (nemoguca misija) Cak sam i probao tvog Passata ako se secas kod Arene da vidim kako ide tih 130KS. Trazio sam i od Aleksandre da me provoza, ali nesto joj nije bilo ispravno. Vozio sam i A3 od gazde 2.0 TDI u isto vreme, ali kad sam seo u ovoga na prvoj krivini Zverko je izasao iz kola sa ovlazenih sedista i rekao "Brate uzimaj kola i ne pitaj za cenu" Kad sam ja uzeo svoja kola bio je u opticaju jedan 1.9TDI sa 130KS, navodnih 60k km vise i kostao je 900e vise. I to je imao super cenu koliko su ostali trazili za losije primerke.
Ono sto mozemo da poredimo jeste martinov i moj auto. Idu stvarno jako dobro, cak mi se cini da njegov bolje ubrzava, ali na visokim obrtajima ne lepi. Tako mi se cini. Ni 30ak konja slabije mislim da se ne primecuje toliko, ko zna koliko tih 30 konja na papiru je stvarno na asfaltu, hocu reci nijanse su u pitanju. Znaci sto se snage tice i performansi ja cu da kazem da razlike izmedju nema ili su minimalne. Aj da kazemo da je i gorivu tu negde, nesto je na plin jeftinije. Cena GTI TDI je sky high, bas redak model. Odrzavanje je kocka svasta moze da zapadne bilo kome, ali mislim da je servis tog dizela jako skupo.
Sve to kad saberem 1.8T cigra mi je delovalo jedino logicno. I bice tako dokle god ljudi u Srbiji prodaju dizele po ceni kao da prodaju svoj bubreg.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #133 poslato: Oktobar 08, 2010, 11:44:56 posle podne »
Kako poredim razlicite generacije ?!? Golf IV 1.6 i passat B5.5 ?!? koje su to razlicite generacije ?!? i jednih i drugih imas 2001 - 2002 god


Poll pozicija:
1. Andrija 150 ks
2. Pimbe 140 ks
3. Devil 140 ks
4.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #134 poslato: Oktobar 09, 2010, 12:38:11 pre podne »
Poll pozicija:
1. Andrija 150 ks
2. Pimbe 140 ks
3. Devil 140 ks
4. martini 180 ks

a sto ste se svi uvatili za 1.8t...sta bi sa 2.0 benzincem cetvorkom i passatom iz te generacije ?


Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #135 poslato: Oktobar 09, 2010, 12:41:07 pre podne »
Nismo mi ravnopravni.... Ja sam u daleko manjem rangu sto se tice motora.  Dok ste ti i wele u istom. A ova prica se nece zavrsiti dok ne stanete na crtu :D
:huh: cetvorka GTI fabricki ima 150 konja, a pasat 130, tako da ima razlike, uz to je pasat tezi, veci auto je l'.
Ovde je rec o pogonskom gorivu, a ne o trkama na 402m.

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #136 poslato: Oktobar 09, 2010, 01:22:11 pre podne »
Večita dilema,samo ponovo je plin keva,ko prelazi ozbiljne kilometraže plin mu pravi veoma lepe uštede,uzmite primer dva ista automobila,jedan se vozi na benzin,drugi na plin,da uzmemo predpostavku da benzinac troši 10 litara,onda će plina trošiti da kažemo 11,litara,razlika u ceni na 100 kilometara je oko 500-550 dinara,na hiljadu je 5000-5500,na deset hiljada je oko 50000 dinara,a na 100.000 je 500.000 dinara,a to je skoro 5000 evra,malo li je,za 5000 evra da održavaš auto i da ga registruješ i da ti ostane. clap
U odnosu na dizel je ber 3000 evra ušteda na 100.000 km.

Možda to nekome nisu pare,ali za 5000 evra može lepa četvorka da se uzme,a i passat.



Onaj ko prelazi malo sa svojim autom,njemu je sve jedno na koje će gorivo da vozi.


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #137 poslato: Oktobar 09, 2010, 01:28:14 pre podne »
Kako poredim razlicite generacije ?!? Golf IV 1.6 i passat B5.5 ?!? koje su to razlicite generacije ?!? i jednih i drugih imas 2001 - 2002 god
poredio si golf3 na plin, golf4 na benzin sa peticom 2.0TDI, na to sam mislio.
drugo poredjenje je jako razlicitih motora, iste generacije. kao npr sad ja da uzmem i poredim 1.8T sa SDI

i da sto smo se uhvatili 1.8T, sto se ne hvatamo za 1.4TDI SDI i 1.2 benzince, VR6 i R32, 2.5 TDI, V5 4motion i onaj mali Lupo od 1.0 TDI?  biggrin
Jer su 1.9 i 1.8 najslicniji i najcesci

Nema sta da trazi 1.6 pored 1.9 TDI to je bar jasno ko dan. Nema nikakve racunice, da gledam tu odnos snaga/potrosnja uzeo bi dizel na 1. Kad bi imao toliko para. Npr, prodavao lik 1.4 cetvorku za 4000e sve sa plinom, secam se NS table. A trojke se jos prodavale za 3500e. Onaj kome je bitno da sedne i malo da trosi, ta cetvorka bi bila idealna. Daleko slabija od bilo kojeg TDI isto godiste, zato 2000e jeftinija u to vreme.
Ja mislim da ljudi nisu toliko ni upuceni. Pa pre 10 meseci sam mislio da 1.8T trosi ko zlo i nisam znao sta je turbina osim da je ima TDI i HDI, a onda sam citao, slusao Zverka koji definitivno zna dosta o kolima (a ne voli VW). Ko jos ima vremena da radi i da se zajebava time? Za TDI svako zna da su jaki pouzdani motori koji malo trose. Nista vise nije ni gledano. Samo da je VW TDI. Kad sam drugaru rekao sta sam kupio on kaze nesto kao "pa jel ima jos neki motor osim TDI?"

Btw, Zverkov cale danas pazario A4 1.8T quattro
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #138 poslato: Oktobar 09, 2010, 01:31:20 pre podne »
Ja imam 140 i na beMzim i na naftu  biggrin  bleh
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #139 poslato: Oktobar 09, 2010, 03:49:40 pre podne »
koji tdi da kupim da ga nabudzim da ima ovoliko konja?  lollol http://www.youtube.com/watch?v=zZA7YXvXjYM
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2010, 04:23:55 pre podne od strane svrle »
Neprimeren potpis