Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 152043 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #80 poslato: Jun 16, 2010, 09:59:55 pre podne »
Ostavi mi tel na PM, pa svratimo Gedora i ja te uradimo mali test. Najavimo se pa ovih dana, dodjemo. Ja opalim po gasu 500m, a ti pogadjas da li je TNG ukljucen ili ne.
E sad to sve pod uslovom da ti nije frka da ne explodiramo. Ja imam blanko izjavu koju ljudi potpisuju kad ulaze u kola da su svesni rizika od explozije i samospaljivanja.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

aleexis

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #81 poslato: Jun 16, 2010, 10:34:31 pre podne »
E sad to sve pod uslovom da ti nije frka da ne explodiramo. Ja imam blanko izjavu koju ljudi potpisuju kad ulaze u kola da su svesni rizika od explozije i samospaljivanja.
e dobar si  lollol lollol lollol

nece on i slicni njemu nikad shvatiti sta pricaju... to ga neki "majstor" zatrovao glupim pricama boodala

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #82 poslato: Jun 16, 2010, 10:55:11 pre podne »
Ja imam blanko izjavu koju ljudi potpisuju kad ulaze u kola da su svesni rizika od explozije i samospaljivanja.

hahahha kakav si lazov, pa ja ne potpisah nista ccc  batine lollol lollol

Van mreže vivanbgd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 553
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • SCIROCCO
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #83 poslato: Jun 16, 2010, 02:06:22 posle podne »
wele i meni si obecao jednu voznju pkalenom masinom, tako da kad bude sledeci skup vrtimo krugove........ali ja nista ne potpisujem biggrin biggrin biggrin, ko zna mozda mi podvali neko prepisivanje imovine ili ugovor o poklonu biggrin biggrin
a ima tu i drugih prednosti plina...........kad ogladnish, prikljucish resho i skuvash sarmu  biggrin biggrin biggrin biggrin

ne, salim se, stvarno mislim i ja da su danas boce po propisima ugradjene, skroz bezbedne.....u krajnjoj liniji ne bi zakon dozvolio naknadno ugradjivanje plina da nije sigurno, i ne bi se fabricki pravili......
Potpis nije bio u skladu sa pravilima foruma!!!

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #84 poslato: Jun 16, 2010, 03:48:01 posle podne »
E ubediste me...malo sam bio skeptican  nepoverljiv,iskreno...razgovarao sam sa nekoliko majstora,kod jednog sam danas i bio i dokazase mi da,da je zaista razlika mala,a na nekim MAKINAMA minimalna...Hvala vam na prosvetljenju u svakom slucaju,jer ja nisam zadrt pa da teram svoje iako shvatim da realno nisam upravu...Wele nema ljutnje  beer
Golf MK2 till death...

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #85 poslato: Jun 16, 2010, 08:37:36 posle podne »
vele je kralj stare mi lollol lollol momentalno da mu se dodijeli jos jedna petokraka ispod nicka

Van mreže AndrijaVR6

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 300
  • Age: 36
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTC
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #86 poslato: Oktobar 07, 2010, 03:52:38 posle podne »
Bogami kad bi mi drugi sipao samo benzinca a ovako tdi je majka  clap

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #87 poslato: Oktobar 07, 2010, 08:03:51 posle podne »
Vozim na TNG, ali TDI je TDI. bleh

Van mreže Number

  • VW Početnik
  • Poruke: 133
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #88 poslato: Oktobar 08, 2010, 12:54:31 pre podne »
Davne 1993 sam imao Vectru 1.7D ..od Beograda do istanbula sa jednim rezervoarom.Ali ostro vozim .....zato od onda imam samo benzince(bez gasa) ...

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #89 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:03:54 pre podne »
Automobilima sa ugradjenim plinom je zabranjeno parkiranje u garazama bez prirodnog odimljavanja sa ugradjenim sprinkler sistemima... tapsac
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2010, 09:11:51 pre podne od strane Andrija »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 08, 2010, 09:25:15 pre podne »
ma TDI je TDI
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 08, 2010, 11:38:42 pre podne »
Jeste stvarno, PD TDI motor je tata, kad se sve uzme u obzir  biggrin
Benzin je mama (a svi vise volimo mamu, zar ne?), a plin dodje nesto kao maceha...nisi srecan sto je tu, ali je neophodan  biggrin

Van mreže Dino

  • Uprava Kluba
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1818
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +27/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #92 poslato: Oktobar 08, 2010, 12:02:14 posle podne »
Hmm... Tacno!  lollol lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 08, 2010, 01:20:13 posle podne »
Jeste dizel tata, ali cale alkoholicar. Brlja i pravi sranja gde stigne, primecujes ga na kilometar sto od smrada sto od buke i samo mu se u selu raduju, a trosi samo litar domace na dan. Ali jebiga... cale je cale
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 08, 2010, 02:05:05 posle podne »
Wele, sto se uzbudjujes, imam osecaj da si se osetio prozvanim? Nisi jedini koji vozi benzinca na plin, a obavezno si tu da odgovoris na bilo sta sto ja napisem na ovu temu. Obrati paznju na naslov, ja samo informacijama potkrepljujem cinjenicu da je plin govno.
Licno najvise volim benzince, ali dizeli su takvi kakvi jesu i nemam problem sa tim, svojim automobilom sam prezadovoljan. Zverko je jednom rekao da su ljudi koji voze dizele piiiiiiiiiiiiiiip, jer ih kupuju zato sto su stedljivi. Sta su onda oni sto kupuju benzince, a voze na plin, smekeri? Ne. Da je plin tako dobar, verovatno bi merc, bmw, audi i ostali proizvodili automobile na plin, a ne one sto trose raznorazna alternativna goriva. Doduse, u Kragujevcu su nedavno poceli da pakuju plin u punta.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 08, 2010, 03:01:50 posle podne »
Taman posla da se uzbudjujem, ne znas me kad se ja uzbudim... nadam se  lollol, ali sam primetio skoro svaka tvoja tema ima neku prozivku plina
Ok, smesno ti je i ja se smejem na argumente zasto je dizel bolji (na plin se kuva i TDI je TDI), tako da smo tu isti :D
To sta Zverko prica moras sa njim da resis, jeste on moj drugar, ali nemam ja veze sa tim sta on prica.
Po cemu je plin govno? Jer ne moze navodno da se parkira u podzemnu garazu? A to smislio neki Samir Spahic iz Donjeg Prcevojna koji se uclanio u DS? Ako je zbog toga sranje onda sam se zajebaooooo
Ja vozim na plin jer je upola jeftinije za istu muziku. I ti vozis dizela iz istog razloga, samo sto skoro da vise nema razlike u ceni benzina i dizela. Nekad bilo. Vozim benzinca jer sam 2 dizela sahranio, jeste da su iz 90ih i da ce ovi novi dizeli vise da izdrze, ali ce isto toliko i da kostaju kad dodju na naplatu. To je moja racunica. Sto manje trouble free kilomerata i kad ga budem prodavao da ne moram da sminkam i krpim i da cekam nekog ala lukaatv vec prodam auto cista obraza.
Zasto mercedes ne ugradjuje plin? Pa zato sto ljudska svest o ekologiji i kompanije koje iskopavaju fosila goriva su obrnuto proporcijalno razvijene. Zasto nikad nije uspeo auto na struju? Zasto BMW, Toyota, Opel, Honda, a evo i VW prave sad tek vozila na plin i E85? Ne zato sto ne valjaju nego jer jednostavno trziste nije bilo spremno i svesno. Prica meni covek koji je pre 13 godina vozio Fiat Tipo na plin kako su mu se svi smejali. A gle sad koliko ih vozi na plin. Sto mi po gradu nemamo autobuse na metanol? Jer imamo 1 pumpu u NS i 1 u Beogradu.
Evo ti plasticni primer, drag 3 crte na plin, 3 na benzin, prosecno vreme i ako sam i 20% losiji na plin - ja sam prezadovoljan. A nece biti nikakve razlike. Mozda Mercedes zna nesto sto ja ne znam, ti ako saznas javi mi da ne zivim u zabludi.

Nisi verovao ni da trosi 12L plina po gradu, evo juce kad sam stavljao Xenone covek ima 1.8T passata i kaze da mu trosi oko 12L plina.
Evo nasmejao si moju zenu kad sam joj rekao da sam smeker :D
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2010, 03:06:54 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20534
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #96 poslato: Oktobar 08, 2010, 03:10:51 posle podne »
dobri su i jedni i drugi i treci bitno je samo da je VW-Audi i to je to  B)

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #97 poslato: Oktobar 08, 2010, 04:31:04 posle podne »
evo malo o plinu i koliko je zastupljen u svetu. http://sr.wikipedia.org/sr-el/Te%C4%8Dni_naftni_gas
Neprimeren potpis

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #98 poslato: Oktobar 08, 2010, 04:34:11 posle podne »
@Wele

E, ovako...

1. To sto vazi za plin i garaze je rekla moja majka, zena se bavi gradjevinom i saradjuje sa ljudima koji ugradjuju sprinkler sisteme u podzemne garaze zgrada sa autoliftom u kojima nema prirodnog odimljavanja. Zapitaj se zasto su sve javne garaze suplje na sve strane? Da bi i plinare mogle da se parkiraju, a da ne ugrozavaju bezbednost TDI-jeva.

2. Razlika u ceni benzina i dizela jeste mala, ali je u potrosnji benzinaca i dizelasa ogromna, to je sustina.

3. Auta na struju su sastavni deo bliske buducnosti.

4. Prica o mercedesu koji ne ugradjuje plin u svoja vozila jer brinu o ekologiji pada u vodu, jer i dalje prave dizele i benzince.

5. Zasto je kod nas popularan bojler u gepeku neka ti objasni GTIzlatko.

6. Ispade da je tvoj auto na plin stedljiviji od mog TDI-ja. Moracu da preporucim kurirskim sluzbama, autoprevoznicima i ostalima, da prodaju svoje dizele, kupe benzinca i kontaktiraju ljude iz MAGNOHROMA Kraljevo.

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #99 poslato: Oktobar 08, 2010, 06:15:17 posle podne »
Wele, kao i obicno, sprema kilometarski odgovor u kome nece pisati nista  clap