Autor Tema: Ničim izazvana nevolja sa tužnim "happy end"-on (VW Plus prezubio)  (Pročitano 1543 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bokesh

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Ničim izazvana nevolja sa tužnim "happy end"-on (VW Plus prezubio)
« poslato: Oktobar 31, 2022, 03:44:19 posle podne »
Zdravo društvo.

Obzirom da nisam valjano predstavio auto o kome ću vam ovde pisati, red je da napravim mali uvod.

Dakle, vlasnik sam Golfa Plus, 2008.godište, 1.6 mpi, 8 ventila, 102 ks, sa fabričkim plinom.
Kupio sam ga u martu 2021.godine, u Italiji, preko slika i tablica... Ali pošto to nije tema ove priče, da malo konkretizujemo stvari.

To mi je prvi bezinac u zadnjih 12 godina. A najprostiji motor je izabran da bih minimizovao cenu održavanja vozila koje ne poznajem u trenutku kupovine i da bih urazumio cenu i procesuru održavanja u periodu dok je u našoj porodici.
Ono što u tom trenutku nisam znao (ili sam znao a nisam shvatao) je da potrošnja neće biti zanemarljiva kao i da je taj motor lenj kao kamila...

To me je iskreno deprimiralo u prvih 6 meseci, toliko da sam ga zamalo prodao.

Ipak reših da mu pružim šansu.

Vodili smo ga na more... Ili je vodio on nas, ni sam nisam siguran. Kako god, posle Crome i njene porude prostora koja nas je razmazila - jeeedva se spakovasmo... Zamalo da se razvedem u dva navrata. Jedva sam ženi objasnio da je bolje da imamo rezervni točak umesto seta za krpljenje guma, nego da kna ponese dodatni kofer sa stvarima za svaki slučaj. Ustvari nisam joj objasnio nego je mrzelo da se više nateže sa mnom

Spakovasmo se nekako, gepek sam zatvorio iz zaleta i više ga nisam otvarao do mora, za svaki slučaj.

Tad je već Nemac pobedio a ja sam popustio i ostadw kod nas.

Ali ne lezi vraže, pre 10 dana, u vožnji po lokalu auto se iznenada gasi u vožnji. Stajem sa strane, dajem kontakt sve se pali normalno, pumpa se čuje, zaverglam - cvrc. Promenio zvuk. Nije to to.

Zovem odmah majstora, on dolazi i konstatuje - prezubio, ne verglaj više. Ja zabezeknut, veliki servis uradjen pre godinu dana i 23000 km, stavljeno sve novo, račune čuvam... Proveravamo kaiš, stoji na svom mestu, nije pukao.

Solucija - šlep i u radionucu...

Ja popizdeo. Već slažem sve na gomilu i proizvodjačima i auto industriji i Rotšildima koji su garant upleli svoje bolesne prste...

Kad je došao na red, majstor raskupisa i nadje uzrok - m m m m miiiiš

Zavukao se u nekom trenutku sa donje strane u motorni prostor i krijući se od mačke ili od zime uvukao se u kutiju u kojoj je zupčasti sa rolerima i remenicama i tu umreo.
A onda ga je zupčasti u nekom trenutku uvukao izmedju sebe i remenice i prezubio preko njega...

Sva sreća nije pokrivio ventile.
Da li taj motor može da ih stigne i pokrivi ili ne - ne znam.

Uglavnom, krajnji ishod je da nije kriv ni auto ni majstori ni proizvodjači delova... Sranja se jednostavno dogadjaju.

Rezultat toga je da sam lakši za 15.000,00 din, zbog zamene kompletnog seta i pumpe za vodu + ruke majstora.

Sreća u nesreći je da ceh nije veći...

Nemačko govance se opet opravdalo i ostalo u porodici, vozimo dalje :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Ničim izazvana nevolja sa tužnim "happy end"-on (VW Plus prezubio)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2022, 05:12:12 posle podne »
Au kakva prica. :)
Dobro da si prosao samo sa 15K, secam se da je drugaru na pezou 407 mis ili pacov izgrizao deo el. instalacije u motornom prostoru, jedva pronasli kvar...

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Ničim izazvana nevolja sa tužnim "happy end"-on (VW Plus prezubio)
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2022, 07:56:57 posle podne »
Nema šta, kad od početka nisi zadovoljan sa autom mijenjaj, samo trošiš živce i novac i koliko god da ga središ nešto će ti smetati. Ja sam tako sa prošlim autom bio od početka nezadovoljan i znamiz iskustva. To za prostor možeš da središ, i zadnja sjedišta se pomjeraju po dužini, možeš da produžiš prtljažnik za 20-ak cm i da malo ispraviš naslone, ja kad malo pomjerim sjedišta bez problema spakujem stvari nas 4 u prtljažnik, mada stvarno jeste mali prtljažni prostotr.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Ničim izazvana nevolja sa tužnim "happy end"-on (VW Plus prezubio)
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2022, 07:54:25 pre podne »
 lollol lollol lollol druze neces me shvatiti pogresno nadam se ali ja placem od smijeha kako si ovo sastavio lollol

Van mreže Bokesh

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ničim izazvana nevolja sa tužnim "happy end"-on (VW Plus prezubio)
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2022, 09:10:35 pre podne »
Ma ne, taman posla, kakvi da se ljutim.

Poenta mog pisanja i jeste da na zabavan način predstavim nešto što je u trenutku dešavanja bilo muka :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Ničim izazvana nevolja sa tužnim "happy end"-on (VW Plus prezubio)
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2022, 03:23:40 posle podne »
 thumbup