Autor Tema: Bora 1.6 16v trza u voznji  (Pročitano 2390 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hostafler99

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Zvornik
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1.6 16V 2002.
Bora 1.6 16v trza u voznji
« poslato: Februar 21, 2021, 08:34:37 posle podne »
Pozdrav ljudi,

Vec odavno imam problem sa autom koji ne mogu da resim. Naime, auto mi trza u voznji, trzne kada se blago doda ili pusti gas, trza kada se vozi konstantno na 2000-2500 obrtaja. Ako se stisne do poda ide sasvim normalno, ne trza na visokim obrtajima, niti na nizim od 2000. Promenio sam klapnu gasa, svecice, pumpu goriva, sipao gorivo na razlicitim benzinskim pumpama, nista od toga nije resilo ovaj problem. Isao sam kod nekoliko majstora, jedina greska koju izbacuje na dijagnostici je lambda sonda, ali mi je receno da nije u njoj problem jer sam probao da vozim sa iskljucenom sondom i auto je i dalje trzalo.

Plus, imam jos jedan jako cudan problem, auto nekada vergla dugo kad pali, ali ono sto je najcudnije je da ovaj problem nestane na dan-dva kada god se nesto zameni, pa se opet vrati. Kada sam zamenio klapnu prvi dan je palio "na pola kljuca", sledeci opet poceo da vergla, kada sam menjao svecice i pumpu goriva isto tako.

Nadam se da neko moze da mi pomogne sa ovim problemima (posebno sa trzanjem, to mi je bitnije), jako me nervira ovo, pogotovo zato sto sam ulozio dosta da sredim auto.

Hvala unapred na pomoci i izvinjavam se ako sam promasio kategoriju ili ako vec postoji ovakva tema.

PS. zaboravio sam da spomenem da auto ima ugradjen plin, ali trzanje se javlja i kada se vozi na benzin (malo manje trza nego na plinu, ali opet trza), zato mislim da nije do plina.
« Poslednja izmena: Februar 21, 2021, 08:37:36 posle podne od strane Hostafler99 »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Bora 1.6 16v trza u voznji
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2021, 09:35:25 posle podne »
Zameni sondu za svaki slucaj, ako ti bas samo to pokazuje kao gresku. Pre zamene samo proveri i kablove do nje.

Slican problem sam imao na fordu fokusu 1.6 16v i bili su kablovi, pri ubrzanju na oko 2500 obrtaja je imao blagi trzaj. Ako nisi menjao kablove, probaj i to.

Van mreže marko012po

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.6 16V FSI 85KW
Odg: Bora 1.6 16v trza u voznji
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2021, 10:31:33 posle podne »
Imam isti problem na 1.6 16v FSI, stim što meni trza od 1000 do 2000 kada se polako dodaje gas. Kada se potopi, vuče bez trzaja. Nema grešaka na dijagnostici. Da napomenem, kod mene se to dešava samo i isključivo samo kada motor dostigne radnu temperaturu. Počne da zeza kad se približi 90 stepeni, tu negde oko 80 već. Kod tebe je to uvek prisutno?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
« Poslednja izmena: Februar 21, 2021, 10:33:06 posle podne od strane marko012po »

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Bora 1.6 16v trza u voznji
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2021, 07:03:19 posle podne »
Cest problem kod tog motora su bobine posto su izlozene vecoj temperaturi.Takodje uvek savetujem da se plin zavrne na boci i skine osigurac ako je ac stag u pitanju i tako vozi bar nedelju dana na benzin.Vecinom je problem u lose podenesenom plinskom uredjaju koji remeti benzinsku mapu i problemi se javljaju na benzinu takodje.Ako problemi nestanu posle nedelju dana voznje na benzin mapa benzinska se vratila u normalu.Takodje treba videti kratkotrajni i dugorocni trim.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk