Autor Tema: Potrošnja ulja TDI PD motori  (Pročitano 17803 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bubatk

  • VW Početnik
  • Poruke: 187
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf
Odg: Potrošnja ulja TDI PD motori
« Odgovor #20 poslato: Novembar 09, 2012, 09:40:54 pre podne »
ovako druze. tdi motor mora malo da trosi ulja. castrol ne sipaj jer ce ti vise trositi. kod mog tetka trosi taj golf vec dvije godine oko litar ulja na 10000km. kod svakog trosi samo neko kaze a neko ne. provjeri samo piksnu od turbine ima li lufta ako nema samo teraj.  mahac

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: Potrošnja ulja TDI PD motori
« Odgovor #21 poslato: April 14, 2021, 04:07:22 posle podne »
Sad sam se iznenadio da sam uspeo da se uloguje :) Nešto sam imao muke oko logovanja.... no...
I meni na petici 2.0 TDI BKD motor troši ulje.... Malo me brinuckalo jer imam i četvorku 1.9 TDI ASV (Bosch pumpa) i taj motor na 10.000 nemam nikakvo odstupanje u nivou ulja, minimalno. E sad..... 2.0 koliko sam skontao i nov troši ulje, a i definitivno je vremenom pohabaniji nego kad je bio nov, tako da....
A i 5W40 je retko ulje.
Skini intercooler vidi koliko ima ulja u njemu :)

E da.... Castrol..... Nemo to da sipate... znam i gde se pravi i ko ga distribuira ;)
Ja sipam Zellergmelin ..... Nemački proizvodjač ulja ( neki od brendova za koje proizvode.... Divinol, Febi, Mercedes, Europart itd..... ) Koristim ga godinama i ja zadovoljan. Iste ambalaže, druge boje....







« Poslednja izmena: April 14, 2021, 04:19:56 posle podne od strane vladar »

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Potrošnja ulja TDI PD motori
« Odgovor #22 poslato: April 14, 2021, 10:18:10 posle podne »
Znaci da sam sa castrolom upropastio vec koriscen auto (motor 1.9 105ks) sad je star 15 godina, a presao sam samo ja oko 120 000km i jos ga ne trosi.
I objasni kako se proizvodi to ulje kad si vec video.